1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Zübük her dönemin adamıdır!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Zübük her dönemin adamıdır!

A+A-

Her ideolojinin ilkleri içinden çıkan fırsatçı zübükler vardır.

Mesela adam akademisyendir, intihalci olduğu tespit edilir ama kendi kesimi tarafından itibar kaybetmek şöyle dursun, nerede kayyum, nerede yönetim kurulu üyeliği işi varsa hep bu tipler atanır.

Hiçbir zaman, alanı o iş için uygun mudur değil midir diye sorulmaz!

Bedavacı tiplerdir bunlar, bir kooperatif işine dahi girseler ilk işleri yönetim kurulu üyeliğine sıçramak, sonra da yönetim kurulu üyelerinin aidat ödemeden garibanın, alnının teriyle başını sokacak bir dairem olsun isteğinde olan insanların sırtından daire sahibi olmak isterler.

Anket işlerini de bu tipler yapar, reklam işlerini de.

On parmaklarında yüzlerce marifetleri vardır, en iyi bildikleri iş parmakları arasına sıkıştırılacak paranın kokusunu almaktır.

Bir bakarsınız bir yere başkan olurlar, bir yere rektör yardımcısı olurlar, bir bakarsınız mütevelli heyetlerinde baş köşeye otururlar.

Fitne fücur, yalan dolan bunlardadır, şeytanın sağdan yaklaşması halt etsin bunların yanında, o nasıl bir  muttakiliktir, o nasıl bir yeri geldiğinde derviş hali, yeri geldiğinde radikalliktir, her biri ayrı meziyettir.

Sosyal demokrat olarak bilinen adamların koordinatörlüğünü de bunlar yapar, FETÖcülerin hamiliğini de.

FETÖ düşmanlıklarını ayyuka çıkaran bu tiplerin, eteklerinin altında gizledikleri birçok pislik vardır!

Bir tane Müslüman’ın derdine derman olmayan bu zübükler, geçmiş dönemde kendilerine imtiyaz tanıyanlara karşı vefa borçlarını yerine getirir.

Birlikte çalıştıkları mesai arkadaşlarını birçok mahfilde FETÖcülükle suçlayanlar, yüzleşme anında manevra kabiliyetlerini kullanır; Allah’ı da, kitabı da şahit gösterecek kadar müptezelliğin dibine kadar vurmaktan çekinmezler!

Bu tipleri iyi tanırım ben.

Kulakları birçok şeye tıkalı olsa da yere atacağınız bir liranın sesine bile kulak kabartırlar.

Fethullah Belamı bile en fazla kırk yıl gizleyebilir yüzünü, bunlar yüzsüz olduğu için yüzlerini gizlemek için de uğraşmazlar!

İblis’in uşakları her zaman Allah’ın kulu diye tanıtır kendini!

Önceki ve Sonraki Yazılar