1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Zorlu'ya kutlu olsun! Kutlu'yla ilgili 'Aydın'latma!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Zorlu'ya kutlu olsun! Kutlu'yla ilgili 'Aydın'latma!

A+A-

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cem Zorlu’yu asistan olduğu ilk yıl, aynı dönem mezun oldukları bir arkadaşıyla birlikte ziyarete gitmiştik.

Giyimiyle kuşamıyla, davranış ve konuşmasıyla dikkat çeken biriydi.

Okumalarının çeşitliğini de fark ettiriyordu.

AK Parti’den milletvekili seçildiği döneme kadar da bir daha karşılaşmamıştık.

Milletvekili olduktan sonra birkaç kez görüşmemiz oldu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Muzaffer Şeker’le ilgili haberlerimiz de oldu, köşe yazılarımız da.

Geriye dönük hatırlatmalara girmeden Cem Hoca’dan beklenen, kiralanan Rektörlük Binası’ndan kurtulmak olacaktır.

Rektör olarak atandığı gün, AK Parti eski İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Önal’a “Sayın Zorlu’nun Rektörlük binasından kurtulması gerektiğini, Meram Yeniyol üzerinde FETÖ’den üniversiteye geçen yerin hem fiziki olarak hem de bina olarak çok uygun olduğunu” söylemiştim.

Bugün öğrendim ki Cem Zorlu da aynı düşüncedeymiş, birilerinin hatırlatmada bulunmasına gerek kalmadan bu kararı uygulama durumuna gelirse, “Aklın yolu birdir” deriz.

Makam araçlarını hizmet araçlarına dönüştürmesi bir saltanatın, bir israfın önüne geçmektir; hem görevi hem de kararı hayırlı olsun!

Bunca zaman ödenen kira parasına yazık!

Yine bugün Aydınlar Ocağı basın sorumlusu Mustafa Balkan, yayınlamamız için bir haber metni göndermiş.

Hikmet İlim ve Sanat Derneği ile Konya Aydınlar Ocağı, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEU) Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Önder Kutlu’ya nezaket ziyaretinde bulunmuşlar.

Önder Kutlu, Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı’ydı.

Ziyarette Önder Kutlu “FETÖ’yle nasıl mücadele ettiğinin” bilgisini de paylaşmış. Basın metninde FETÖ mücadelesinin bir kırıntısı da yok!

Önder Kutlu’nun FETÖ’yle mücadelesi olan birkaç akademisyene nasıl operasyon çektiğini bizler biliyoruz ama.

FETÖ mücadelesi olan bir akademisyenin sözleşmesi kurul kararıyla 3 yıl uzatılmış, Önder Kutlu evrakta tahrifat yaparak 3 yılı 3 ay olarak kendi el yazısıyla değiştirmiş. Konu yargıya da taşınmış, YÖK’ü ziyareti sonrası soluğu HSK’da almış.

Aydınlar Ocağı daha önce de Ahmet Kalender’le ilgili yaptığımız habere karşı resmi twitter hesabından, “Ahmet Kalender’e FETÖ yakıştırmasında bulunmak hakikatperverlik değildir” anlamına gelebilecek bir paylaşımda bulunmuştu.

Biz Ahmet Kalender için FETÖcü demedik, FETÖcü rektörle çalıştığını, derin bir adam olabileceğini, talimatla iş yapabileceğini, kadro tahsislerinin araştırılması gerektiğini, ayrıca mimar birinin İletişim Fakültesi’ne uygunsuz şekilde alındığını, mahkemenin olumsuz karar vermesine rağmen yeniden atandığını paylaşmıştık.

Sonra da gördük ki, Selçuk Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora danışmanlığı yaptığı kişilerden 18 kişi FETÖ’den ihraç edilmiş, rekor kendisinde; o belgeyi de yayınladım, bir duyumdan ibaret değil!  

Uygunsuz atamanın ve danışmanlığını yaptığı kişilerin FETÖ'den ihraç edildiğinin belgesini yayınlıyoruz, ses başka yerden geliyor. Sahiplenecek kadar bir hukuklarının olmasını da anlarım, kimler kimleri sahiplenmedi ki, Aydınlar Ocağı'nın sahiplenme refleksini anlamayacağız! 

Sitenin adı üzerinden bizi karşılarına alacak duruma gelmelerinedir benim cevabım! 

15 Temmuz sonrası Genel Başkan Mustafa Güçlü ağabeyin FETÖ darbe girişimine karşı çok net ve keskin bir açıklaması oldu. Hakikatperever’e atıfta bulunulan, Ahmet Kalender’i sahiplenen paylaşım Aydınlar Ocağı hesabından yapıldığı için direkt kendisi sorumludur.

Bugüne kadar Konya’da bir FETÖcü hakkında her hangi bir açıklamada bulunmayıp da, dikkat çektiğimiz bir ismi sahiplenmek, meşrulaştırmak Aydınlar Ocağı’nın işi olamaz. Eğer bu konuda gerçekten üzerlerine vazife edinecekleri bir endişe taşıyorlarsa en fazla biz memnun kalırız; sahiplendikleri insanlar olduğu kadar karşılarında durmaları gereken insanlar da olmalıdır.

FETÖ mücadelesi olan insanları takdir eden bir paylaşımları ya da kendilerinin verdiği bir mücadele yaplaşımı olsaydı, en azından bir denklik sağlanmış olurdu. 

Evrakta tahrifat yapıldığının belgesi kendilerine ulaştırıldığında, bir basın açıklaması olmasa dahi twitter hesabından bir kınama cümlesi paylaşabilecekler mi?

Konya’da FETÖ mücadelesi hakkında kendilerine bilgi de verebilirim.

Aydınlar Ocağı’nın vazifesi zaten bizleri aydınlatmaktır!

Önceki ve Sonraki Yazılar