1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Zor günler bekliyor, çok kolay aşabiliriz!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Zor günler bekliyor, çok kolay aşabiliriz!

A+A-

AK Parti değil de Türkiye’nin çıkarlarını hiçbir çıkarın önüne geçirmeyen sol ya da milliyetçi bir parti iktidarda olsaydı yaşananlar farklı olmayacaktı.

Türkiye’nin kendi iç siyasetinde yaşanan milli irade üstünlüğü nasıl vesayetçi yapılar tarafından siyasilere yaptırımlar uygulatmış, hiçbir yasal dayanağı olmadığı halde siyasilerin eliyle yasaklar kondurmuş, partiler kapatılmış, seçilme kriterleri konjonktüre göre yorumlanarak Cumhurbaşkanı seçimlerinde meclis aritmetiğini altüst etmişse, teamüller birçok kez de yasaların önüne geçmiştir.

Türkiye’nin NATO, Avrupa Birliği ve Amerika karşısında devlet gibi hareket etmeye başlaması, onlarca yıl vesayet alışkanlıklarını devam ettiren emperyalist ülkeleri çılgına çevirmiştir.

Türkiye’de hangi partinin iktidar olması sorunu yaşanmamaktadır, bağımsız Türkiye ülküsünü her platformda ülkeler arasında eşitleyen bir iktidar refleksi geliştiği için her türlü darbe girişimi yaşanmaktadır.

Emperyalist ülkelerin deneyebileceği son darbe girişimi ekonomik darbe olacaktır. Türkiye kuklalarla ne kadar mücadele ederse etsin artık kuklacıların da maskeleri parçalanmış, açıktan bir savaş başlatılmıştır.

Bizleri zor günler bekliyor. Milletimiz birlik ve beraberliğini koruduğunu gösterirse bizler için hayat daha da kolaylaşacaktır.

Etrafımızda ne kadar ülke varsa terör örgütlerinin mevzilendiği ülkeler haline getirilmiştir. Türkiye’deki terör örgütleri diğer ülkelerdeki gibi Türkiye’yi bir kaosa sürüklemeyi başaramamıştır.

Ekonomik darbe girişimi karşısında sendelediğimizde bütün kazanımlarımızı kaybedeceğimizi bilmek zorundayız. Kazanan emperyalist ülkeler olacaktır, büyük sermaye grupları olacaktır, faiz lobileri olacaktır.

Hiçbir parti ayrımı yapmadan siyasilerimizin bugüne kadar siyasi sıfatlarını nasıl kullandıklarını sorgulamaya girmeden, bundan sonra milletimiz, ülkemiz ve devletimiz için kullanmaları milletimizin kendilerine emanet ettiği namus borçlarıdır.

Türk halkı kendisini bağımsız hissettirilerek onlarca yıldır emperyalist ülkeler tarafından destek verdikleri siyasetçiler tarafından yönettirilmiştir.

Birbirimizden hazzetmek zorunda değiliz, birbirimizin çıkarlarını korumak zorunda da değiliz ama ülkemizin çıkarlarını, bağımsızlığını hep birlikte sahiplenmek zorundayız.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti terör örgütlerinin devletten beslenen bütün unsurlarını temizleme iradesi göstermektedir. Devletten çaldıklarıyla ve devletin kendilerine verdiği sıfatlarla ülkemize ve milletimize düşmanlık yapan ne kadar insan varsa temizlenmektedir.

Merkez Bankası milli, bağımsız bir banka değildir, yabancı ortakları ve büyük sermaye gruplarının ortaklığı olan bir bankadır. Bugüne kadar hissedarlarının kimler olduğu dahi yayınlanmamıştır.

2001 krizinde elimizde avucumuzda ne varsa alan banka ve sermaye gruplarının on beş yıllık birikimlerimize göz diktiğini bilmek zorundayız. Bugünden itibaren harcamalarımızı kontrol altına almadığımızda ya da krizden etkilenmeyen geçmişi yirmi yılı bulan sermaye grupları da yönetim imtiyazının yabancı güçler tarafından yerli görüntüde siyasiler tarafından yönetilen bir ülkeye dönüştürüldüğünde, onlar da kaybedenler olacaktır.

AK Parti iktidarına büyük bir sorumluluk düşmektedir. Hükümet olarak nasıl insanlar hizmetleriyle yüzde elliyi bulan bir destek vermişse, meselenin ciddiyetini milletimize anlatan bir dil geliştirmelidir.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu ya da Selahattin Demirtaş’ı ikna etme çabaları son bulmalıdır, ikna edilen halkımız CHP’den de HDP’den de koparak AK Parti’yi iktidar yapmıştır. 7 Haziran seçimleri sonrasında koalisyon sürecinin başarısızlığı ne kadar etkili olmuşsa ekonomik paket vaatleri de o kadar etkili olmuştur.

Hangi siyasi parti olursa olsun halkımıza dokunduğu sürece varolmaktadır, mesele bir partinin iktidar olmasından ziyade Türkiye’nin başlattığı bağımsızlık mücadelesini kazanmasıdır.

Kayıp milletvekillerinin seçim dönemindeki gibi boy gösterme zamanı gelmiştir!

Önceki ve Sonraki Yazılar