1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Zincirlerinizi kıramıyorsanız, tasmalarınızla defolup gidin!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Zincirlerinizi kıramıyorsanız, tasmalarınızla defolup gidin!

A+A-

Adam paralel yapıya bağlı. Herkes biliyor bunu.

Mesleği avukat olan belediye başkanının bilmemesi düşünülemez.

Bildiği halde belediyeye sözleşmeli avukat olarak işe başlatıyor.

17 Aralık öncesi olsa kimse bir şey demez, daha yeni, dört aylık geçmişi var.

Bununla da yetinmiyor, bir de ihale işlerinin başına getiriyor.

Adamların ihale işleri tam da yeri.

Belediye başkanının güven duyduğu biri de olabilir, esir alındığının göstergesi de.

Bu zamanda paralel yapıya bağlı insanlara güvenmeyecek de, AK Partili avukatlara mı güvenecek, AK Partili Belediye Başkanı!

Bunu kendine de izah edemez, bizlere de!

Başkanı tanıyorum, siyasi ikbali için gölgesinden korkan bir adam. Bu esir alınmışlığın altında nasıl bir kirlilik var, tabii ki araştıracağız.

İhale işlerinde çalışanlarla ilgili de çok ciddi iddialar var. Otel odalarında kadın servis edildiğine varana kadar hem de.

Kiminin yargı geçmişi olan akrabası varmış, kiminin siyasi referansları güçlüymüş. Hepsinin birinci dereceden yakın akrabaları da dahil mal varlıklarının araştırılması gerekiyor. İhale biriminde çalışan birinin mal varlığı maaşından kat kat fazlaysa, tepedekilerin kazançları daha fazladır.

Bir kurumda kimin kimlerle iş çevirdiğini bir çok insan bilir. Güven duyacağı siyasî irade olduğunda da hepsi aktarılır. O gün de çok uzak değil!

17 Aralık öncesi belediyelerin paralel yapıyla olan ilişkilerini kimse sorgulamıyor. 17 Aralıkta heveslendikleri darbe gerçekleşmiş olsaydı, Türkiye dibe vuracaktı, bir çok inançlı insan da hapsi boylayacaktı. Bu haysiyetsiz adamlara karşı en küçük merhamet ihanettir. Bu adamlara teslim olmak sadece ihanet de değil, karşı cephede yer alarak bizlere karşı açılan savaştır.

AK Partili Belediye başkanı olması ‘kol kırılır yen içinde kalır’ durumuyla da örtülmeyecek. Hem İçişleri Bakanlığı gereğini yapacaktır, hem de Şehir Meclisi Üyeleri Başkanlığına son verdirtecek çalışmaları yürütecektir. Belediye Başkanlığı milletvekilliği gibi değildir, herkes namusuyla görevini yerine getirmek zorundadır. Esir alınan adam, ille de belediye başkanlığı yapmak zorunda değildir, basar istifasını, gün be gün pisliğe batmaktan kendini kurtarır.

Yine bu başkanla ilgili, yakın tarihte paralel yapıya 400 bin lira para aktardığı iddia edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı yapılan operasyon benzeri kuşatmalar yıllar boyunca bireysel anlamda gerçekleştirilerek, insanlar esir alınmıştır.

Her kim bu ahlaksız insanlar tarafından esir alındıysa, zincirlerini kıracak bir irade gösteremeyecek durumdalarsa, tasmalarıyla birlikte içimizden defolup gitsin! 

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic

Önceki ve Sonraki Yazılar