1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Yüzüncü yazıyla yüz bulduk; patron Kulu’ya sözümüz var!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Yüzüncü yazıyla yüz bulduk; patron Kulu’ya sözümüz var!

A+A-

Türkiye gibi bir ülkede günlük yazı yazmakta hiç zorlanmaz insan.

Yüzüncü yazımızı devirmişiz Milli İrade Gazetesi’nde.

Gazete patronu Mustafa Kulu Bey’e yüzüncü yazımızla birlikte, bir yüz bulmanın rahatlığıyla, gazetenin tanıtımında çaba sarfedilmesini söyleyebiliriz artık.

Milli İrade Gazetesi’ni gerçekten önemsiyoruz, gazetenin isminin Konya’da karşılık bulmasını istiyoruz.

Konya gündemini manşetlere taşıyan ya da manşetleriyle esaslı meseleleri Konya’nın gündemine taşıyan bir gazete eksikliği var maalesef Konya’da.

Suya sabuna dokunulmasını geçtik,  bu kirlenmişlik yine devam edecek, o kadarını bizler de anlıyoruz, hiç değilse bir proje gazetesi eksikliğini dolduran yayın çizgisi belirlenebilmelidir.

Konya’nın projelerini takip eden, siyasilerden günlük takip sorumluğu taşıyan ifade haberleri, neden gazetelerimizde yer almıyor anlayabilmiş değilim.

Gazetelerin köşe yazarlarından daha çok acar, lafı ağızlardan söküp alan, meselelerin üzerine üzerine giden muhabirlere ihtiyacı var.

Basın toplantılarına hatır yerine gelsin diye gönderilmek için muhabir istihdamı dönemi kapatılmalı artık.

Kamuoyu sadece yanlış uygulamaları ya da yolsuzlukları manşetlere taşımakla oluşturulmaz, elzem bir projeyi manşetlere taşıyarak da kamuoyunu sarsabilirsiniz.

Kimseyi karşınıza almanız da gerekmez.

Milli İrade Gazetesi duruşu, yeri, anlayışı, siyasi görüşü, fikri zikri belli bir gazete; okurlar gibi köşe yazarları olarak bizler de bu çizgiyi sahipleniyoruz.

Konya’da kimliği bu kadar net başka bir gazete de yok.

Milli İrade Gazetesi hakkettiği okur kitlesine ulaştırılmalıdır, kısa sürede Konya’nın en çok okunan gazete pratiğine sahip olan gazete patronlarının, biraz yüzlerini Milli İrade Gazetesi’ne de çevirmelerini istiyoruz.

Milli İrade Gazetesi’nin okur yarışına gireceği Pusula Gazetesi’dir; başka bir rakibi de yoktur.

Murat Güzel ve Dinçer Suroğlu’nun bir çok köşe yazısı gazete manşetine taşınacak haber içeriğine sahip, haber aramaya da gerek yok aslında.

Yerel gazetelerin hiçbiri günlük yazılar yazan üç köşe yazarını da barındırmıyor sayfalarında.

Yerel gündem yazıldığı gibi Türkiye meseleleri de yazılıyor, her gün bir köşe yazısı manşete taşınsa o bile yetecek.

Milli İrade Gazetesi’ne kendimizi irade ortağı olarak görüyoruz, Sayın Kulu bizim elimiz sadece kaleme gidiyor; seninki de cebine gitmeli, tanıtım zamanı gelmedi mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar