1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Yüzsüz demeyecektik de ne diyecektik Allahaşkına!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Yüzsüz demeyecektik de ne diyecektik Allahaşkına!

A+A-

Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi Eski Mütevelli Heyeti Üyeleri  Mehmet Sertçakar, Naci Atalay, Sami Özdağ, Ali Dutak, Harun Kızılay, Mustafa Temiz ve Fatih Mehmet Yavuz; “Yüzsüz” dediğim için hakaret davası açmışlar hakkımda. Avukatları da Recep Tüzner, dava 2014’te açılmış, Recep Tüzner o dönemde AK Parti eski İl Başkanı Ahmet Sorgun ve Huder Konya Şubesi eski Başkanı Gürsoy Bilgi’nin de ortağı.

AK Parti Konya eski milletvekili Hüseyin Üzülmez’in Vakıf Başkanı olduğu dönemde seçim öncesi hemen atadığı kişilerdi bunlar, hem de mevcut Mütevelli Heyeti Üyeleri’nin görev süreleri dolmadığı halde. Niyet belli, kendisi Vakıf Başkanı seçilemese de son hamlesini yaparak, üniversiteyi elinde tutabilmek. Beklediği gibi de oldu, ne destek verdiği kişi Konya Ticaret Odasına Başkan seçilebildi, ne de kendisi Vakıf Başkanlığı seçimlerine katılabildi. Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na da, Vakıf Başkanlığı’na da Selçuk Öztürk seçildi.

Selçuk Öztürk Başkan olarak, Hüseyin Üzülmez’in Karatay Üniversitesi mütevelli heyetine atadığı üyeleri istifaya çağırdı, Üzülmez’in atadığı üyeler istifa çağrısı karşısında görevlerine devam edeceklerini duyurdular. Konya Ticaret Odası yöneticileri de, vakıf yöneticileri de bu isimleri istemediği halde, ısrarcı davrandılar. Yeni seçilen yönetimin, “Biz sizi istemiyoruz” demelerine rağmen görevde kalma ısrarı gösterdiler. Seçilmiş insanların iradelerini yok saymalarının bedelini de ödemek zorunda kaldılar. Vakıf yönetimi aldığı kararla görevlerine son verdi. Seçilmiş yöneticilerin kararına saygı göstermeyenlere, istenilmediklerini bildikleri halde görevlerine devam etme ısrarında bulunanlara “Yüzsüz” denilmez de başka ne denilir Allahaşkına!

Siz kim oluyorsunuz da, seçilmiş iradenin karşısında, bir önceki seçilen adamın hesabına kendinizi malzeme yaptığınız gibi, daha sonra da ayak diretiyorsunuz. Sonunda Üzülmez de, onun adına orda bulunan Mütevelli Heyeti Üyeleri de ağızlarının paylarını aldılar.

Konya Ticaret Odası’nın kurduğu bir üniversitede Konya Ticaret Odası Başkanı’nın varlığını yok sayamayacaklarını da görmüş oldular. Gerçekten hangi akla hizmet ederek “İlle de biz burada kalacağız” diyebildiniz?

Dava duruşmasında, hakime ‘hakaret etmediğimi, ağır eleştiri hakkımı kullandığımı’ söyledim. Arkadaşlar bir de şartlar koşmuşlar; ‘beş yıl içinde suç işlemeyeceğime söz verirsem, ceza uygulanmayacakmış.’ Hakim onu da sordu, “Kabul ediyor musun” diye. Suç işleyenleri yazmak, suç işlemeyeceğime dair bir söz alma durumu pişkinliğini bile yaşatabiliyor maalesef, onu da reddettim. "Ceza alma durumunda kamu kurumunda günde iki saat çalışır mısın" diye de soru, ona da "Çalışırım" dedim. Kime göre suç söylediğim, kime göre seçilmiş iradenin hakkını gasbetmek suç sayılmıyor bu ülkede?

Üniversitenin birilerinin zimmetine geçmesinin önüne verdiğimiz mücadeleyle yine biz geçmiştik, Konya Ticaret Odası Meclis Üyeleri ağızlarını açmış olan bitenleri seyrediyorken, Vakıf Senedi'ni ilk kez kamuoyuyla biz paylaşmıştık!

Davaya konu olan "Hüseyin Üzülmez'in mütevelli heyeti yüzsüzlüğe devam ediyor!" başlıklı haberi okumak için tıklayın!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic                     https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic    https://www.facebook.com/cafekuliscom

Önceki ve Sonraki Yazılar