1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Yüzleriniz Mescid-i Aksa'ya yönelmesin, kıblegahınız Kabe'dir!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Yüzleriniz Mescid-i Aksa'ya yönelmesin, kıblegahınız Kabe'dir!

A+A-

Bütün bir dünyayı inandırsak, komplo kuracağımız insanın, kendine kurduğumuz komployu bilmesi, bize utanç olarak yeter!

Biz, hayatımıza kasdeden, üzerimize zulümler yağdıran insanlara öfke duyarız, kin kusarız, hesaplaşmak isteriz ama yalana, iftiraya, komploya asla tevessül etmeyiz!

Bizim, bize düşmanlık besleyen insanlarla kişisel bir hesabımız olmaz, hesaplaştığımız her hesabın temelinde adalet duygusu, hakkaniyet inancı, kul hakkı bilinci vardır.

Biz, hayatımızı cendereye soktuğumuz ne varsa, vicdanımızın en derinlerinde kurduğumuz huzur limalarında; başımıza ne gelirse çekeriz, bedenimiz ne kadar acı çekerse, vicdanımız o kadar huzur bulur!

Biz biliriz ki; Cennet’e giden yol insandan geçer!

Kaç kere bedduya yeltenmiştir dilimiz, kaç kere yüreklerimiz geçit vermemiştir, kaç kere bedduayla başlayan dilimize, yüreklerimiz “Allah ıslah etsin” dedirtmiştir.

Biz insanlık tarihi boyunca, sadece adalet için kendi hayatlarımızı feda ettik.

Bizim kanımıza girdi adalet, yakamızı bir an olsun bırakmadı!

Bizim şah damarımızdan daha yakın Allah oldu bize, şah damarımızda hak ve halkın namusu!

Bizi, ayak basmadığımız yerlerin varisi olduğumuz bilinci, bir hesap taşıtarak dünyanın öbür ucuna taşımadı, biz sadece insanların yüreklerine dokunduk, sofralarında bir dilim ekmek olduk.

Biz, gelecek vadettiğini gördüğümüz insanlarla değil sadece, bütün bir insan topluluğunu kendimize dert edindik, verdiklerimizin karşılığında kimseyi kendi kirli oyunlarımızda kendimize köle edinmedik.

Bizim içimizden de hırsızlar, haydutlar, alçaklar, şerefsizler çıktı, bizim en kirli insanımız dahi halkından çaldıklarıyla kurdukları üsleri, emperyalistlerin üzerimize yağdırdığı nifak tohumlarına mevzi edindirmedi.

Biz dokunduğumuz insanlara yüreğimizle dokunduk, ruhumuzu hiç tanımasak da onlar için feda etmeye hazır kıldık, kimsenin iradesine ipotek koymadık, kimseye verdiğimiz üç kuruşun karşılığında kendimize hizmet ettirmedik.

Biz Müslüman yüreklerimizde kendimizi yaktık, bir başkasının yanmasına asla müsaade etmedik.

Biz hep barış istedik, bizi kardeş görmeyenleri bile bağrımıza bastık, bize kurşun sıkmaya gelenleri kendimizde diriltmenin inancını taşıdık.

Bize beddua edenlerin utançlarını taşımak da bize düştü.

Size tek bir sözümüz var; ibadetlerinizi ilk kıblegahımız olan Mescid-i Aksa’ya yönelerek değil, Allah’ın vahyiyle belirttiği Kabe’ye dönük yapın!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

 

Önceki ve Sonraki Yazılar