1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Yılmaz Özdil'i konuşturan boru!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Yılmaz Özdil'i konuşturan boru!

A+A-

Yılmaz Özdil’in “Kızılay” başlıklı  yazısını okumam için göndermiş bir tanıdığım.  AK Parti Hükümeti’nin yöneticilerinin ve aynı düşünceyi paylaşan kişilerin MİT tarafından fişlendiğini, MİT’in takip listesinde olan kişiler olduğu için MİT’te de, askeriyede de, emniyette de görev alamadıklarını, tepeden inme iktidar olduklarında da bu siyasi yapıya bağlı kişilerin bilmedikleri kurumları yönetmeye kalktıklarını yazmış Özdil.

Esas sorgulanması gereken neden bu zamana kadar inançlı insanların devletin kurumlarında görev alamadığıdır!

Sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan yazıyı sorgulayan kimse yok maalesef. Devlete karşı olduğu iddiasıyla devletten uzaklaştırılan insanların devleti yönetmeye başlaması sonrası kimlerin devlet ve vatan düşmanı olduğunu sorgulayan da yok.

AK Parti Hükümeti iktidar olana kadar MİT’in içinde resmi olarak CİA ve MOSSAD masalarının bulunduğunu, AK Parti Hükümeti’nin yabancı devlet masalarını kaldırdığını söyleyen, MİT’in ilk kez Milli İstihbarat Teşkilatı’na dönüştürüldüğünü itiraf eden de yok.

Doğrudur, bunca zaman yabancı devletlerin istihbarat teşkilatı gibi çalışan bir MİT olmasaydı, inançlı , muhafazakar ve milliyetçi insanlar fişlenmez, devlet kurumlarından uzaklaştırılmazdı.

Yılmaz Özdil denilen haysiyetsiz adam bir de Sur, Kıbrıs harekatı kıyaslaması yapmış. Karşında Kıbrıs Rum kesiminin ya da Yunanistan’ın askeri yok ki, saldıracaksın. Sivil halk esir alınmış, onların kılına zarar gelmesin diye operasyonu günlere yayıyorsun, mesele bir yeri işgal etmek olsa, bir günde polis, asker Sur’a girer, önüne geleni de öldürürdü. Bu kadarını düşünemeyecek kadar geri zekalı olmaz insan. Utanmadan bir de gün kıyaslaması yapıyor!

AK Parti Hükümeti TSK’nın Komuta kademesini görevden almış da sivilden komutanlar mı atamış, her hükümet gibi savunma bakanını hükümetler atamaktadır. Komuta kademesiyle çalışılmamış da kimlerle çalışılmış.

Bugüne kadar dışişleri bakanlığı yapan insanların kimler olduğunu sıralayalım, hangi birinin Ahmet Davutoğlu kadar birikimi, dil zenginliği, temsil-i kabiliyeti olmuş da kıyaslıyorsun?

AK Parti Hükümeti kaç konsolosu değiştirmiş de, monşer değerlendirmesinin bu halkı küçümseyen bir değerlendirme olduğunu bildiğin halde kendi zekanla dalga geçecek duruma geliyorsun?

Demokrasiye inancınız da bu kadar işte!

AK Parti’yi bu ülkenin insanları iktidar yaptı. Yıllarca bu ülkenin yönetiminden uzaklaştırılan insanlar hiçbir yerde yoktu da AK Parti’ye oy veren insanlar Suriye’den, Sudan’dan, Azerbaycan’dan, Kırım’dan mı getirildi?

Sen ve senin gibiler devleti kimlerin yöneteceğine karar vermiyor, millet karar veriyor, milleti küçümsemekten vazgeçmeseniz de millet sizleri küçümsedi, hepiniz bir yerlere savruldunuz hem de devleti yönetmeye alışmış sermaye baronları ve monşerler tarafından!

Cumhuriyet tarihinden buyana ekonomi terörü, darbe terörü, yargı terörü bu ülkeyi bu hale getirdi, Türkiye ilk kez milli bir devlet olmanın adımlarını attığı için bütün terör grupları PKK’sından cüppeli paralel yapısına kadar birleşti. Sizler de onların sözcülüğünü yapan aşağılık bir dil kullanıyorsunuz.

Bu ülkenin askeri milli bir hükümeti yıllarca bekledi, o gün geldiğinde de sınır ötesinde de yurt genelinde de operasyonlar yapmaya başladı. Asker siyasi iradenin vatanseverliğine inanmasaydı, bu kadar uyum içinde çalışır mıydı? AK Parti Hükümeti’nin ilk yıllarında yaşanan sıkıntılar daha sonrasında giderildi, asker de siyasi iradenin emrine girdi.  Bugüne kadar hangi hükümet askerle bu kadar uyumlu çalıştı, hangi hükümet askeri kışlasına çekti, hangi hükümet görevlendirme alanlarını belirleyecek irade gösterdi?

AK Parti geleneğinden gelen insanların belediyecilik hizmetleriyle hangi partinin belediyecilik hizmetlerini kıyaslayabilirsin?

AK Parti’nin sağlık hizmetlerini hangi partinin hükümet olduğu dönemle kıyaslayabilirsin?

AK Parti’nin ulaşım hizmetlerini hangi partinin hükümet olduğu dönemle kıyaslayabilirsin?

AK Parti’nin Avrupa Ülkeleri karşısındaki duruşunu hangi partinin hükümet olduğu dönemle kıyaslayabilirsin?

Senin anlamadığın, görmediğin ne biliyor musun?

Askerin de, emniyetin de içinde görev almış insanlar bu ülkenin çocukları, Anadolu insanının evlatları. Ne kadar inançlı insanlar temizlenirse temizlensin, yıllarca içlerinde inançlarını saklamak zorunda kalan insanlar onlar!

Senin devleti tanıdığını düşündüğün insanların devleti yönettiğinde kaç ekonomik kriz yaşadığımızı da sırala!

Devleti yönettiğini düşündüğün insanları da, seni de yöneten medya patronları vardı!

Devleti yönetme kabiliyeti gösterenler, senin patronlarına papuç bırakamadığı için sen de kapı dışına bırakıldın!

Suriye’den gelen insanlara bu ülke kapılarını açmasaydı, milyonlarca insan bugün ya İŞİD’in cephesinde ya da PYD’nin cephesinde Türkiye’ye karşı savaşan insanlar olacaktı.

Yarım yamalak akıllarınızla demagoji yapmanın alemi yok!

Sen bana sonuçtan haber ver, kaç PKK’lı temizlendi, kaç PKK kampı yerle bir edildi?

Sizler terör grupları oldukça varlık gösteren insanlarsınız, terör grupları yok edildiğinde sizler de çöplükte yerlerinizi alacaksınız!

Senin doğalgaz borularını insanlara döşeten yazını paylaşan geri zekalılardan da başka bir şey beklenmez, o boruları da kendi kıçına yerleştirirsin ancak, keyfini çıkar!  

Önceki ve Sonraki Yazılar