1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Yargılanmakta olan FETÖcüleri hedef göstermekten içeri atılabiliriz!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Yargılanmakta olan FETÖcüleri hedef göstermekten içeri atılabiliriz!

A+A-

Konyalı okuyucularımız bilir, bizim FETÖ’yle uğraşımız 17 Aralık 2013 tarihinden çok daha önce başlamıştır.

2005 Yılında FETÖ’nün firari sanığı Konya İl Emniyet eski Müdürü Salih Tuzcu’yu görevi başındayken karşımıza almıştık, hem de en güçlü oldukları, sırtlarını siyasilere yasladıkları dönemde…

Açıkça rüşvetçi olduğunu yazdığımız günlerde, herkes bir evliya gibi Salih Tuzcu’yu göklerde uçuruyordu.

Salih Tuzcu’nun organize ettiği milletvekilleri toplantısına, sadece Halil Ürün katılmamıştı, o hakkı teslim edelim.

Baro seçimlerinde de üzerimize düşen kamuoyunu oluşturma görevini, dönemin başbakanı, il başkanı, avukat milletvekilleri, belediye başkanları, il yönetim kurulu üyeleri kılını kıpırdatmazken yerine getiren yine biz olduk.

Darbe girişimi sonrası Baro eski Başkanı Fevzi Kayacan’ı, milletten aldıkları güçle meclisten kovmak da cesur yürekli milletvekillerimize düşmüştü.

Daha önceki Valilik Makamına ve Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığımız görevden alma çağrılarına kulak tıkanmıştı. 

Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Memduh Oğuz'un kaçacağını onlara kez duyurduk, nihayetinde dediğimiz gibi de oldu, yurtdışına kaçtı adam.

Eski defterleri açma niyeti taşımıyorum, herkes kendi hesabına ne düşüyorsa yaşıyor, bazıları da yaşayacağı günü bekliyor.

FETÖ Davalarını takibe alalım çağrılarımız da havada kaldı, kimsenin umurunda değil.

Meydanları doldurmaktan FETÖ Davaları’nı takip etmenin daha önemli bir sorumluluk olduğunu milletvekillerine de, il yönetimine de, belediye başkanlarına da, sivil toplum örgütü başkanlarına da anlatamadık.

Meşhur FETÖcülerden bazılarının bırakılmasını eleştiren endişeli insanları gördüğümüzde, inanın dişlerimizi sıkıyoruz. Kendini mahkeme salonunda göstermeyen, davanın konusunu ve seyrini bilmeyen insanın endişesinden ne olur?

Bizler bu kafayla devam edersek, FETÖ sanıkları tıkıldıkları delikten tek tek çıkarlar.

Bugüne kadar hangi milletvekilinin Konya’da devam eden FETÖ Davaları’nı takip ettiğini duydunuz da, siyasi iradeye bu dava takiplerini bırakabiliyorsunuz?

PKK ve FETÖ Üyeleri’nin yargılandıkları davaları müntesipleri yiyecekleri damgaya aldırmadan takip ediyor, yargı üzerinde psikolojik baskı oluşturuyor, bizlerin malına ve canına kasdeden insanların yargılandıkları davaları bizler takibe almadığımız gibi, bırakılan bir FETÖ Üyesi’ni duyduğumuzda da feveran dahi etmiyoruz.

Başlıyoruz yargıyı suçlamaya, kimler koruyor demeye…

Nasıl bırakılırlar” dedikodusunu yapmaktan öte de bir şey yapmıyoruz.

"FETÖ sanıkları Memduh Oğuz ve Ali Egemen'in şirketlerine kayyum atanacak; Egemen tutuklanmalı" başlıklı yazımıza ANKARA 3. SULH CEZA HAKİMLİĞİ'nin 04.05.2017 tarih ve 2017/3391 sayılı kararıyla erişim engeli uygulanmış.

Onlarca FETÖ haberimize erişim engeli getirildi. Suçladığımız adamlar hakkımızda davalar açtı. Gündeme taşıdığımız onlarca insan da tutuklandı.

Günde gündeme getirdiğimiz FETÖcüler hakkında, dört ayrı suçlamaya ifade verdiğimiz oluyor. 

Buna bizim hakkımız var; biraz insaflı olun, vidanlı olun, öfkeli olun, duyarlı olun, Allah rızası için FETÖ Davaları'nı takibe alalım.

Reis’i yalnız bırakmayacağız” demekle olmuyor bu işler, kendi malına ve canına kasdeden adamların davasını bırakmışsın, meselene sahip çık önce!

Yazının yayınlandığı günde, bu kadar hızlı bir kararın alınması ve engellenme işleminin uygulanması şaşırtıcı!

Yakında hakim ve savcıları uyarmaktan, hem de yargılanmakta olan FETÖcüleri hedef göstermekten içeri atılırsak şaşırtıcı olmaz ama(!)

Önceki ve Sonraki Yazılar