1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Yalçın Akdoğan, şimdi purosunu keyifle yakabilir!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Yalçın Akdoğan, şimdi purosunu keyifle yakabilir!

A+A-

Hızlı Tren’le Ankara’ya geliyordum. Yanımdaki oturan arkadaşa nereli olduğunu sordum. Kulu’luymuş, Konya’da oturuyormuş. Ankara’da bir yakını rahatsızlanmış, hastaneye kaldırılmış, onu ziyarete gidiyormuş.

Seçim üzerine konuştuk. Çok sağlam bir AK Partili. Elli beş yaşlarında. Seksen darbesinde de genç yaşta Dutlukır’da yatmış. O zamanlar solcuymuş.

AK Parti’nin icraatlarını anlattı, ben de zevkle dinledim. AK Parti’ye yakın ama AK Partili gibi bir davranış sergilemedim. Çözüm süreciyle ilgili yapılanları anlattı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu da çok seviyor.

AK Parti’nin en büyük hatasının yerel siyaset yoksunu olduğunu söyledi. Kulu mitinginde Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın konuşmasına katılmış. “HDP yöneticileri bulundukları yerin geleneksel kıyafetini giymeyi tercih ediyor, halka sadece sözleriyle değil, giyim kuşamlarıyla da dokunabiliyorlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’da gördüğümüz insanî yakınlığı AK Parti’nin bakanlarında göremiyoruz” dedi.

Ne olduğunu sordum, belli ki söyleyeceği bir şeyler vardı. Kulu mitinginde konuşma öncesi Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan seçim otobüsü yanında purosunu yakmış. Tepeden bakan bakışlarıyla eli cebinde, sanki lütufta bulunuyor tavrı sergilemiş. “Bir çok tanıdığım sırf o purolu, ekabir tavrından dolayı AK Parti’ye oy vermedi” dedi. “Keşke Kulu’ya hiç gelmeseydi” diye de ekledi.

Yalçın Akdoğan’ın Kulu’da konuşturulması tercihini biliyoruz, şu anda çözüm sürecini hükümet adına o devam ettiriyor. Kulu’da bulunan Kürt seçmen üzerinde etkili olacağı düşünülmüş, bundan daha doğal, daha geçerli bir neden olamaz.

Yanında oturduğum arkadaş, öyle öfkeli ki, sanki yeni yaşanmış gibi anlatıyor. “Sen kimsin de, seçmen karşısında puro içiyorsun, Erdoğan sevgimiz olmasa yemin ediyorum, kovacaktım herkesin içinde. Geldiğin yere bir bak be adam. Yılların emeği var bu ilçede, senin bir puro keyfine kurban verdik. Herkes purosunu konuştu, kimse çözüm süreciyle ilgili yapılanları da dinlemedi” dedi.

AK Parti seçmeni güneş gözlüğünü bile ancak Recep Tayyip Erdoğan’a yakıştırır. Bir başka AK Parti yöneticisi güneş gözlüğü taksa artislikle suçlanır. Bırakın seçmen yanında puro yakmayı, insan gözünden rahatsız olsa bile güneş gözlüğü taktığında kınanır.

Daha önce de benzer bir hikayesini dinlemiştim Yalçın Bey'in. Konya'da Siyaset Akademesi'nde konuşması varmış. Konuşmaya çok geç gelmiş, neredeyse bırakıp gidecekmiş akademi katılımcıları. "Bir arkadaşıyla olduğunu" söylemiş. AK Parti Konya İl Başkanlığı'ndaki yöneticiler merak etmiş, 'kim bu kadar önemli arkadaşı, bu kadar insanı bekletecek kadar' demişler. O kaliteli arkadaşı da Sami Topbaş'mış. 

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan şimdi purosunu içebilir, bir oy bile kaybettirmesinin keyfini çıkarabilir!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic                     https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic    https://www.facebook.com/cafekuliscom

Önceki ve Sonraki Yazılar