1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. "Valdo sen neden burada değilsin?" yazarının benzer bir hikayesi yok!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

"Valdo sen neden burada değilsin?" yazarının benzer bir hikayesi yok!

A+A-

Fethullahçı Terör Örgütü’nün bu ülkeye verdiği tahribatı hiçbir örgüt vermedi.

Türkiye’nin itibarını zedeledikleri gibi onlarca yıldır emek verilen ekonomiyi de sarstılar.

AK Parti Hükümeti’ni devirme planları tutmasa da bütün siyasi partilere suflörlük yapan bir yapı var karşımızda.

Öyle arkadan hatırlatmalar da yapmıyorlar artık!

Televizyon kanallarında tiyatro topluluklarının işi eğlenceye dönüştüren oyuncuları takıldıklarında nasıl sahne önünde hatırlatmalar yapılıyor, üzerine bir de alkış alıyorlarsa paralel yapı da neyi nerede nasıl söyleyeceklerini aleni bir hatırlatma yaşatıyor bir çok yapıya.

CHP baştan sona kuşatılmış durumda, MHP şimdilik direniyor, küçük partilerin rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun deyimiyle “nadasa bırakıldıklarında” yerleşen yerleşmiş en ücra köşelerine kadar!

Asıl tehlike cemaatlerde, cemaatlere sızan kripto paralellerin tespit edilmesi o kadar kolay da değil. Siyasi partiler halkın gözü önünde olduğu için kimin ne niyetle ne söylediğini anlayabiliyor insan.

Devlete bu kadar çöreklenen paralel yapının cemaatleri boş bırakması düşünülemez, belki de bir çok cemaat şeyhinin ya da hocaefendisinin sağ kolu denilecek adamlar paralelcidir. Bazı cemaatlerin postuna çoktan oturan paralelci şeyhler ve hocaefendiler de olabilir!

Rahmetli Esat Coşan Hocaefendi’nin ölümü hala şaibeli, İskenderpaşa Cemaati’nin geldiği nokta düşündürücüdür. Esat Coşan’ın oğlu Muharrem Nurettin Coşan’ın 2011 yılında hangi partiye oy devşirme çalışması yaptığı hafızalarımızda tazeliğini koruyor!

Amerika’da ya da yurtdışında eğitim yapmış insanların nerdeyse hepsinin yolu paralel yapıdan geçmiş, geçmediyse de onlar tek tek bulmuş yurtdışında eğitim yapanları.

Türkiye’de saygınlığı olan ne kadar yazar-çizer, akademisyen, işadamı, siyasetçi varsa en küçük zaaflarından tutularak, paralel yapının değirmenine su taşıyacak duruma getirilmiştir.

Kendi kişiliğini korumaya çalışanlar bile esaretlerini gizleme çabası içinde, paralel yapıyla olan mücadeleyi iktidar kavgası olarak hafifletmektedir.

Bir iktidar kavgası olduğu da doğrudur, bir tarafta emperyalist ülkelerin maşası olan bir yapı var, diğer tarafta milli iradenin iktidara taşıdığı gerçek bir iktidar var.

Oturduğu yerden fikir üreten entelektüel yazarlar, şairler, nedense İslamcılığı kimseye bırakmayan söz sarhoşluğu içinde olmalarına rağmen Müslümanlar üzerindeki baskıyı kaldıran AK Parti Hükümetleri’ni de hedef almaktan geri durmuyor.

Valdo sen neden burada değilsin” kitabının yazarının hayatında da, kitapta anlattığı hikayeye benzer bir tek hikayesi yok kendi hayatında!

Şairi, romancıyı, yazarı, türkücüyü, sanatçıyı düşüncelerimizin önüne geçiren süreç kapandı artık.

Askerin kışlasına çekildiği gibi, şairin de sivil toplum örgütlerinin başkanlarının da kendi işlerini yapma zamanı gelmiştir.

Herkesin söyleyeceği söz vardır, herkes her şeyle ilgili beyanda bulunabilir, herkes üzerine vazife olmayan işlere de burnunu sokabilir ama herkes siyasetin kenarında durarak siyaseti dizayn edecek duruma gelemez.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öyle bir misyon üstlendi ki, şairin de yüzündeki perdeyi indirdi, hocaefendinin de, halkı Müslüman olan ülkelerin kanaat önderlerinin de liderlerinin de!

Önceki ve Sonraki Yazılar