1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Ülkücülük MHP'de sözde, AK Parti'de özde yaşanır!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Ülkücülük MHP'de sözde, AK Parti'de özde yaşanır!

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi, Devlet Bahçeli’nin Genel Başkanlığı süresince Ülküleri pasifize etmiştir. Kendi sesini olur olmaz yerde yükselten Bahçeli, Ülkücülerin en küçük ses çıkarmasına tahammül göstermeyerek ya partiden ihraç ederek ya da kamuoyu önünde azarlayarak ayar vermiştir. Tuhaftır ki, Ülkücüler de boyun eğmek zorunda kalmıştır. DSP-MHP-ANAP Hükümeti’nde Devlet Bahçeli’nin Türkiye’yi rezil eden Hükümet ortaklığında, Türkiye tarihinde ilk kez, CHP’lisi, MHP’lisi, Faziletli’si, ANAP’lısı, Doğru Yol’lusu, sağcısı, solcusu, bütün bir halk sokağa dökülmüştür. Türkiye’nin en büyük hırsız hükümeti, en büyük vurguncu hükümeti, en büyük talancı hükümeti, Bahçeli’nin ortağı olduğu hükümet döneminde gerçekleşmiştir. Polislerin bile düdük çalarak eyleme destek verdiği tek kriz dönemi bu dönemdir. 2002 seçimlerinde de hükümeti yöneten partilerin üçü de baraj altında kalarak, meclise girememiş, her partinin genel başkanı istifa etmek zorunda kalmıştır.

1980 Darbesi sonrası Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş ve Aykut Edibali’nin seçim ittifakıyla birlikte, Türkiye’de milliyetçi muhafazakar kesim hem meydanlarda hem de mecliste yerini almıştır.

Devlet Bahçeli, Türkiye’yi yöneten hükümet ortaklığında irade gösteremeyen bir adam olmayı içine sindirmiş, Ecevit’in karşısında elleri dizlerinde oturmayı Türk Büyüklerine saygısı olarak değerlendirmiştir. Kendi partisi içinde de kendisinden büyük kimseyi tanımamıştır. MHP’nin kurucusu olan Türkeş’i unutturmuş, kendi istek ve heveslerinin tatmin aracı olan bir parti yönetim kadrosu kurmuştur.

Devlet Bahçeli’nin Türkçülük yapan sözleri pratik hayatında hiç varlık göstermemiştir. Bosna’da yaşanan katliamlara karşı da, Çeçenistan’da yaşanan zulümlere karşı da, Azerbaycan’da yaşanan işgallere karşı da, Doğu Türkistan’da yaşanan tedriç politikasına karşı da Bahçeli’nin siyasal anlamda karşı çıkan en küçük pratiği yoktur. Türkiye’de İslamî hassasiyeti olan Müslüman Türkler ve Kürtler bu ülkelerde yaşanan katliamlara karşı maddi anlamda karşı çıkmış, bir çok genç cephelerde Türk kardeşlerimizle omuz omuza savaşmış, onların topraklarında şehit düşmüştür. Bahçeli’nin sadece laf kalabalığı nutukları olmuş, parti olarak verilebilecek desteklerin de önüne geçmiştir.

AK Parti, Türkiye’nin partisidir. AK Parti, Teşkilat Başkanlığını ve Genel Sekreterlik makamını bir ülkücüye teslim edecek kadar Türkiye’nin partisidir. Haluk İpek, partinin en üst makamlarını yönetmiş, ülkücülerin kendi partilerinde bile taşınamayacağı görevlendirmeyi AK Parti içinde yaşamıştır.

MHP’nin kurucusu Alparsan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş’in Seçim Hükümeti’nde Başbakan Davutoğlu’nun bakanlık teklifini kabul etmesi, hemen partiden ihraç tehdidiyle karşılanmıştır. Yine Türkeş’in diğer oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, AK Parti’de milletvekilliği yapmıştır. Ülkücülerin yeri AK Parti’dir.

Devlet Bahçeli’nin bu zamana kadar hangi Türk Devleti’ne zerre kadar faydası dokunmuştur. Türkî Cumhuriyetlerde ve Ortadoğu Ülkeleri’nde maddi ve insanî desteği olan tek kesim inançlı Türklerdir. Tuğrul Türkeş’in yeri de AK Parti’de hazırdır, Ülkücü Gençliğin de. Türk-Kürt kardeşliğinin mayası AK Parti’nin her ferdinde maya tutacak kudrettedir. Yazılı metin anlamında dahi Büyük Türkiye projesi olmayan bir partinin her dönem meclise girecek olsalar bile yapacağı Bahçeli başta olmak üzere diğer vekillere milletvekilliği kadrosu bahşetmek olacaktır.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçel,i sadece Alpraslan Türkeş'in mirasını yiyen değil, 2001 krizinde Türk Milleti'nin de mirasını yiyen gelmiş geçmiş en büyük mirasyedidir!

AK Parti’de onlarca ülkücü geçmişi olan hatta hâlâ ülkücü değerlere sahip onlarca milletvekili vardır. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Medeniyet hayalinde” en büyük rol ülkücülere düşmektedir.  

Bütün şer odaklarının AK Parti'ye saldırmasının tek bir nedeni vardır; Türkiye'nin bağımsızlığı ve istiklali mücadelesinin cephesi olmasıdır.

28 Şubat döneminden kalan bir söz vardır, özde değil sözde olmasını uyarlayabileceğimiz; Ülkücülük MHP’de sözde, AK Parti’de özde yaşanır!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic 

https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic 

 https://www.facebook.com/cafekuliscom

Önceki ve Sonraki Yazılar