1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Türkiye, terör devleti Amerika hakkında dava açmalıdır!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye, terör devleti Amerika hakkında dava açmalıdır!

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun pişkinliğine, yüzsüzlüğüne, hiçbir siyasi geçmişi olmamasına rağmen kendine yüklediği siyasi mücadele üslubunun eğretiliğine gülüp geçecek değiliz.

Bir insanın dilinde güçlü iddialar yükseliyor, elinde de kesin deliller varsa bunu siyasi malzeme konusu yapmaz gereğini yapar; savcılığa suç duyurusunda bulunur, medya mensuplarıyla paylaşır.

Ama bir insan malzeme olarak kullanılıyorsa, tam da Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı gibi yapmak zorunda bırakılır, nasıl Rıza Sarraf Amerika tarafından rehin alınmışsa, Kemal Kılıçdaroğlu da FETÖ tarafından esir alınmıştır.

Kemal Kılıçdaroğlu eline tutuşturulan belgeleri savcılığa suç duyurusunda bulunmuyorsa, aynı gün cumhuriyet savcıları konuşmasını suç duyurusu olarak kabul etmeli ve soruşturma başlatmalıydı.

Savcılık makamı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “O elinde yılışarak salladığın belgeleri getir” demelidir.

Türkiye’nin üzerine çöreklenen emperyalist ülkeleri ve onların taşeron örgütlerini bildiğimiz gibi esir alınan siyasi aktörleri de biliyoruz.

15 Temmuz Darbe girişiminin arkasında Amerika’nın olduğu biliniyor, bunu sadece biz değil Amerikalı siyaset adamları, danışmanlar da söylüyor. Birçok telefon görüşmesi de kayıtlara geçmiş durumda, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin savcıları daha neyi bekliyor?

Amerika’nın darbe teşebbüsüne destek veren iddianamesi hazırlanmalı, hemen mahkemeye sunulmalıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme taşıdığı iddianın üslubu kimse kusura bakmasın tam bir puşt üslubudur, insan elindeki belgelere inandığında yüzünde bir endişe belirir, adalet ve vicdan sorgulaması üzerinden soluğu adliyede alır.

17 Kasım 2017 tarihinde Doğan Hisar müstearıyla yazdığım, “Rıza Sarraf maskesi altında saklanan Amerika’nın kendisidir!” başlıklı yazıda, düşüncelerimi aktardım, tekrarına gerek duymuyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatına gerek duymadan savcılarımızın görev sorumluluklarını yerine getirmesi gerekiyor.

Kendi beslemesi Rıza Sarraf üzerinden Türkiye’ye operasyon çekme niyeti taşıyan, herkesin gözü önünde terör örgütlerine binlerce tır silah yardımında bulunan Amerika değil mi?

15 Temmuz Darbe girişimine destek vermenin yanında FETÖ lideri Fethullah Gülen’i Pensilvanya’da koruması altına alan Amerika değil mi?

İşgal ettiği ülkelerin, katlettiği milyonlarca insanın hesabı sorulmalıdır.

Kara paranın İblis’ini de aklayan Amerika!

Karşılıksız bastığı dolarlar bile yeterlidir delil arayan insan için.

Sözü daha fazla uzatmayacağım, Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç vakit kaybetmeden Amerika’yı yargılayan bir yargı sürecini başlatmalıdır; elindeki bilgi ve belgeleri de Dünya kamuoyuyla paylaşmalıdır!

Önceki ve Sonraki Yazılar