1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Teröristlerin leşlerine sahip çıktığı kadar şehitlerimize sahip çıkmadık
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Teröristlerin leşlerine sahip çıktığı kadar şehitlerimize sahip çıkmadık

A+A-

Birine kan lazım olduğunda parti teşkilatlarından mesaj çekiliyor, mesleki odalardan bir yönetim kurulu üyesinin annesi, babası vefat ettiğinde mesaj çekiliyor, bir siyasi programa katıldığında hepsi birbiriyle yarışa giriyor, şehitlerimizin cenaze namazını duyurmak için elleri nedense mesaja gitmiyor.

Ayıptır ayıp!

Haklarını teslim etmek lazım, protokol alışkanlığı olan bütün başkanlar cenaze namazlarında da ön safta yer kapmaya, kameraların üzerlerinde gezinmesine dikkat kesilen bir sorumluk taşıyor.

Şehitlerimizin Cenaze Namazları’na bütün Konya’yı haberdar edecek bir haberleşme ağı kurulmalıdır.

Sivil toplum örgütlerimizin Filistinli şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı çağrıları daha bir kez olsun kendi şehitlerimiz için çağrıya dönüşmedi!

Gönüllü Kültür Kuruluşları dönemsel başkanı da var, Konya Platformu başkanı da var, olmayan şey şehitlerimize saygı!

Bir milletvekili bir televizyon kanalında bir programa katılacakmış, bir belediye başkanı bir açılış yapacakmış, patır patır mesajları düşürüyor belediyelerden, parti teşkilatlarından, bir kez olsun şehitlerimiz için o mesajlar ceplerimize düşmeyecek mi?

Adamlar teröristlerin leşleri için çadır kurdu bu ülkede, gözaltına alınacaklarını bile bile sürüyle gittiler, şehitliklerin yanında valilik, garnizon komutanlığı ya da belediyelerimiz bir taziye çadırı kurmayı neden akledemiyor?

Yılda bir kez olsun şehitliklerimizde Şehitlerimizi Anma Programı düzenlemeliyiz ki, her programda birkaç şehidimizin şahadet hikayeleri yüreklerimizden vursun, bu topraklar için akan kanların öfkesi damarlarımızda dolaşsın!

Bu topraklar uğruna kanını akıtanlar için bütün şehir halkını şehit cenazelerine akıtacağız, her şehidimizi yaşatacak, her şehidimizin isimlerini hafızamıza kazıtacak programlar yapacağız.

Allah’ın diri kıldığı şehitleri öldüren toplumlar, üzerlerine ölü toprağı serpilmeye mahkum toplumlardır, bizler kendi şehitlerimizi yaşatmalıyız ki, şahadet coşkusu hep dualarımızın başında yer alsın!

Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret organizasyonları düzenleyen belediyelerimiz, ilçelerdeki şehitlikleri de ziyaret organizasyonları düzenlemelidir!

Tarih yazan insanlar tarihi eserlerden daha kıymetlidir.

Teröristlerin leşlerine sahip çıktığı kadar, kendi şehitlerimize maalesef sahip çıkamıyoruz!

Kırk yıldır emperyalist ülkelerin taşeronluğunu yapan örgütler binlerce insanımızı şehit etti. Kaç şehidimizin ismi yaşıyor, kaç şehidimizin mirasını taşıyoruz?

Önceki ve Sonraki Yazılar