1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Tek karış toprağımızı da tek kuruşumuzu da vermeyeceğiz!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Tek karış toprağımızı da tek kuruşumuzu da vermeyeceğiz!

A+A-

Anayasa kitabı fırlatıldığında, yazar kasa atıldığında ekonomi altüst oluyor, halk sokağa dökülüyordu; toparlandıkça, saflar sıklaştıkça, yine eski usul yöntemler sergilendi, yenileri eklendi, bu kez tutmadı.

Kaç darbe atlattık, parti kapatma girişiminden darbe girişimine kadar; siyasetin üzerindeki vesayeti kaldırdık, sıra paramızın üzerindeki vesayeti kaldırmaya geldi.

Dolara, avroya yatırım yapan kendi paramızın değerini kaybettirecektir.

Emperyalist ülkeler nasıl ülkemiz insanları içinden kendilerine bağlı terörist buluyorsa, bu kez de paramıza karşı kurşun sıkan teröristler bulma peşindedir.

Dağdaki terörist görünen bir canidir, paramıza katleden teröristler olmayalım hiç birimiz!

Bu mücadele ülkemizin, ülke insanımızın bağımsızlık mücadelesidir.

Ülke ekonomisi kötü yönetildiği için paramız değer kaybetmiyor tam tersine ekonomi rayına oturduğu için para piyasaları, piyasa algısı oluşturuyor, bir tedirginlik yaratıyor, kendi ellerimizle kendi paramızı dolarla, avroyla yer değiştiriyoruz.

Bir karış toprağımızı emperyalist ülkelere kaptırmama bilinci neyse, tek kuruşumuzu emperyalist ülkelerin parasıyla değiştirip, kendi değerlerimizi kendi ellerimizle satacak duruma da gelmemeliyiz!

Türkiye en kısa sürede bağımsız ve milli bir Merkez Bankası’na da kavuşacaktır.

Onlarca yıldır yasaları, eserleri ithal olan bir ülke olmaktan çıkıyoruz.

Kendimiz olmaya, kendi kaderimizi kendimiz belirlemeye başladık.

Devlete vergi ödeyen, sigorta pirimi ödeyen ne kadar insanımız varsa, o paralarda yetimin de, yoksulun da, yatırımların da, bütün bir Türkiye halkının da hakları olduğunu yeniden hatırlamalıdır.

Sıkıntı büyük olmasa hadi, daha büyük sıkıntıların önüne geçmek için devlete borcu olanlar ödemelerini ivedi bir şekilde gerçekleştirmeli ki, nefeslerimiz kesilmesin!

Devlet denetlemesinde olan mesleki odalar, bu süreci daha rahat atlatabilmemiz için ellerindeki sıcak parayı devletin kullanımına sunmalıdır, bunun için nasıl bir protokol hazırlanması gerekiyorsa hazırlanmalıdır.

Elektrik ve doğalgaz depozitoları da devlete aktarılmalı, aboneliklerini kapatanlar devlet güvencesinde ödedikleri parayı geri alabilecek duruma getirilmelidir.

Vatandaşın hamisi devlet olmalıdır.

İnsanımız zaten kullandıklarının parasını ödemektedir, depozito olarak toplanan paralar milyarları bulmakta, karşılığı sadece güvence anlamında alınan paralarımız, yıllarca elde tutulmakta, milletin sırtından yatırıma dönüştürülmekte, para faize dahi yatırılsa, özel şirketlere haksız bir şekilde milyarlar kazandırmaktadır.

Devletimizin devlet memurlarına kullandırdığı resmi aracın kat kat fazlası özel şirketlerden kiralanmaktadır. Daire başkanından müdürüne kadar makam aracı kullanılması alışkanlığı da terkedilmelidir.

Toplumsal değer katılımı hem paramızla hem de denetleyici inisiyatif kullanımımızla gerçekleşecektir.

Yönetimin toplanması nasıl gerekliyse, para kontrolünde de havuz sisteminin uygulanması o kadar önemlidir.

Kuklaları temizleyen Türkiye, kuklacılarla alın alına, göz göze gelmiştir. Kuklacıların çaldıkları hortumlar kesilmiş, emperyalist ülkelerin paramız üzerinde oynattıkları kuklalar da temizlenecektir. Sıkıntı olsa da Türkiye’yi güzel günler beklemektedir.

Toprağına sahip çıktığın gibi parana da sahip çık; paranı kaybettiğinde toprağını da, bağımsızlığını da kaybedeceksin!

Önceki ve Sonraki Yazılar