1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Tecavüze uğrayan kız çocuğunun ailesini ne zaman arayacaksınız?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Tecavüze uğrayan kız çocuğunun ailesini ne zaman arayacaksınız?

A+A-

4 yaşında bir kız çocuğuna bir adam tecavüz ediyor ya da tecavüz girişiminde bulunuyor.

Televizyonlar, gazeteler manşetten haber yapıyor.

Sosyal medya çalkalanıyor.

Haberi duyan herkes lanet okuyor.

Serebral Palsi hastası 22 yaşındaki bir bayanın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği resmini sosyal medyada paylaştığını gören danışmanlar, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a haber veriyor, paylaşıma sayın Erdoğan sosyal medya üzerinden cevap veriyor, onunla da yetinmiyor aileyi telefonla arıyor.

Tecavüze uğrayan kız çocuğunun ailesini arayan yok.

Ailenin acısını paylaşan yok.

Ailenin yüreğine su serpecek bir açıklama da gelmiyor.

Daha doğrusu hepimizin yüreklerini serinletecek bir kararlılık görülmüyor.

Burhan Kuzu’nun çocuk tecavüzlerine idam kararı talebini hükümet yerine getirmiş gibi muhalefete seslenen açıklaması insanın kanını beynine sıçratıyor.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan aileyi aramıyor, Başbakanımız Binali Yıldırım aileyi aramıyor, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’dan da bir ses çıkmıyor.

Adınıza şiirler yazanları, resimlerinizi çizenleri arayın tabii ki, uzaktan size ulaşmak için çırpınan kız çocuklarını gördüğünüzde, aranızda duvarlar ören korumaları da azarlayın, hatta “Dicle’nin kenarında kurdun kaptığı koyun benim mesuliyetim altındadır” da deyin, tecavüze uğrayan kız çocuğunun ailesinin acısını, isyanını yatıştıracak bir cümleniz olmasın, o aileyi yatıştıracak sesiniz onlara ulaşmasın!

Bir insanlık vahşetini siyasi malzeme olarak kullananlara fırsat vermemek için de değil asla, insani sorumluluğun yerine getirilmesi için yapın ne yapacaksanız!

Bir baba, bir anne, bir dede, bir nine, en önemlisi de bir insan olmanın tesellisi hatırlatmalara gerek kalmadan, ne zaman yerine getirilecek!

Ne de olsa yalakalık diz boyu.

Hep övgü, hep methiye, hep takdirler taşınır meddahlar tarafından.

Toplumun isyan ettiği bir meseleyi taşımak, o acıyı aileyle paylaşmayı hatırlamak akıllarına gelmez atanmış vekillerin, bakanların, danışmanların.

Hepsini geçtik, Adana milletvekillerinin de gıkı çıkmaz!

Hatırlatmaya da gerek yok, bütün Türkiye’nin ayağa kalktığı bir mesele var ortada!

Önceki ve Sonraki Yazılar