1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Tayyip’e biz duygusal yaklaşıyoruz siz objektif bakın!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Tayyip’e biz duygusal yaklaşıyoruz siz objektif bakın!

A+A-

Recep Tayyip Erdoğan meselesinde biz duygusal yaklaştığımızı kabul edelim hiç sorun değil siz de objektif olun en azından.

Biz soruyoruz; Tayyip gitse ülkenin durumu ne olur?

Siz cevap veriyorsunuz, şimdiki durumdan daha kötüsü olamaz.

Alternatifleri değerlendirdiğimizde, Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli var elimizde. Hangisi başa geçse Tayyip Erdoğan’dan daha iyi olur?

Yine aynı şeyleri söylüyorsunuz, kim geçerse geçsin şimdiki durumdan daha iyi olur diyorsunuz ama bir türlü Kılıçdaroğlu ya da Bahçeli diyemiyorsunuz.

Bir başka soruya geçelim, PKK’nın arkasında emperyalist ülkeler olduğuna inanıyor musunuz?

Bu konuda hemfikiriz, hep bir ağızdan Amerika diyoruz.

Fethullah’ın arkasında kim var?

O konuda daha netsiniz; nerede yaşıyor karşılığında cevaplandırıyorsunuz.

Paralel yapıyı bu kadar büyüten, PKK’yı çözüm sürecinde daha da palazlandıran Erdoğan olsa bile, şu anda PKK ve paralel yapının karşısında canhıraş kavgaya tutuşan kim?

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin Türkiye düşmanlarına karşı yumuşatılmış karşı çıkışları Erdoğan’ı öncelikli kılan bir düşman haline getirmiyor mu?

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli paralel yapıya karşı mücadelenin içinde olmadıkları gibi, PKK’ya karşı yapılan operasyonları da sorgulayan bir yerde duruyor.

CHP’li vekiller HDP’li bakanların Cizre’ye alınmayışlarına nerdeyse ağıt yakacak duruma geldiler, aynı hassasiyeti şehit cenazelerinde göremiyoruz maalesef.

Her iki parti liderinin kendi iradeleriyle karar verebilecek bir inisiyatifleri var mı?

Bu soruya da cevap veremiyorsunuz.

Gezi ayaklanması, 17 Aralık darbesi, Kobani eylemlerinin bu ülkeye maliyeti ne oldu?

Bu ülkeye neler kaybettirdiniz?

Erdoğan’ın bu ülkeye on iki yılda kazandırdıklarını birkaç eylemle kaybettirmenin sorumsuzluğunun bedelini hepimize ödettiğiniz halde, sizlerin Erdoğan düşmanlığı kadar bizler sizlere düşmanlık beslemiyoruz.

Gezi ruhu kandırmacasıyla sizleri sokaklara döken insanlar kaos ortamından kazançlı çıktı, sizler kendi eylemlerinizle kendi kazançlarınızı onların cebine aktardınız. Bu sorumsuzluk da değil şımarıklık da, ahmaklıktır ancak!

Erdoğan’ın dindar kimliği olmasa bu kadar düşman kesilir miydiniz?

Bu soru karşısında bir kısmınız ne alakası var diyor bir kısmınız inadına kesilirdik diyorsunuz ama biz biliyoruz ki esas düşmanlık nedeni Erdoğan’ın dindar olması. Ne PKK’nın komünistliği ne de yabancı ülkelerin konsolosluğu gibi çalışan medya patronları Erdoğan kadar nefretlerinizde yer almıyor.

Yabancı sermayenin ülkemize akışını engelleyen bir muhalefet tarihin hiçbir döneminde bu kadar aleni tavır sergilememiştir.

Ülkemizin ekonomik büyümesi yabancı ülkeleri rahatsız ettiği kadar muhalefet partilerini de rahatsız etmiştir.

Ülkemize giriş yapan 16 milyar doların kaynağını soranlar, ülkemizden çıkış yapan milyarlarca doların peşine düşmemiştir. Her paranın giriş kaynağı belli olduğu halde, bu paralar ülkemize nereden geliyor diye sorulabilmektedir. Kaynağı belli olmasa bile ülkemize giriş yapan paranın hesabını sormak medya patronlarına mı düştü? Siz önce kendi kazançlarınızın kaynağını açıklayın. Ülkemizden kaçırılan paraların hesabını sormayanlar, ülke kalkınmasına katkı sağlayacak paranın hesabını soruyor. Bu nasıl bir utanmazlıktır!

Tayyip hatasıyla sevabıyla bir çözüm sürecini başlattı, o gün niye başlatıyorsun diye sorgulayanlar şimdi de niye operasyon yapıyorsun diye sorguluyor. Çözüm sürecinde PKK stok yaptı da muhalefet partileri stok yapmadı mı, ülkemize en büyük zararı muhalefet partilerinin sorumsuzca davranışları vermedi mi?

PKK’nın ülkemize kaybettirdiği ekonomik kayıptan ve şehit sayısından daha fazlasını en huzurlu olacağımız bir dönemde muhalefet partilerinin kışkırtmasıyla Gezi olaylarında yaşamadık mı?

PKK temizlense ne olacak, şehirlerde de muhalefet partilerinin sokak gösterileri vardı, hem de genel başkanların en önde yürüdüğü, halkı kışkırtan siyasetçilerin olduğu bir ülkede PKK terörü bitse de siyasi terör biter mi?

Öyle bir duruma gelindi ki, kaç kişiden peydahlandığı belli olmayan Fuat Avni’den bile medet uman bir kirlenmişlik yaşanıyor. Adamların on binlerce takipçisi var. Sürü olmak isteyene çok Avni bulunur bu ülkede!

Herkes yeniden şu soruyu sormalıdır: Erdoğan gitse ne olur?

Önceki ve Sonraki Yazılar