1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Severim ben artisliği
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Severim ben artisliği

A+A-

2001 Yılın’da Hasan Angı ağabey AK Parti Konya İl Başkanlığı’nın açılışında sahne organizasyon işini bana vermişti.

O zamanlar Konya Ticaret Odası’nda Basın Müşaviri’ydim.

Hasan abiye “Görevlendirmeyi Hüseyin Üzülmez’in yapmasının daha uygun olacağını, beni görevlendirme işinde O’ndan adam isteyen duruma gelmesinin nezaketen de iyi olacağını” söylemiştim.

Hasan Angı’yla kurduğumuz göz temasında niyet okumalarımızı yapabilecek durumdayız, provokatörlüğümü de bilir, bir mesafe kapatılması niyeti taşıdığımı da anlayacak firasettedir.

Hüseyin Üzülmez’i arayarak “O’nun da müsaadesi olursa organizasyon işinde görev almamı” istedi, O da olmaz diyecek değildi.

Ticaret Odası’na gittiğimde Genel Sekreter Mustafa Ödemiş çağırdı, “Hasan abi açılış organizasyonunda yardımcı olman için seni istemiş, Başkan gitmeni, ilgilenmeni istedi ama fazla ortalarda görünmeyecekmişsin, -gülerek- artisliği severmişsin” dedi.

Kim sevmez artisliği, kendini göstermeyi; bu konuda da hocalarım sağlamdır benim.

Bir konuda tutukluğum var bir türlü aşamadım, Sayın Ahmet Davutoğlu’yla Başbakanlık Danışmanı olduğu dönemde 5 yıl aynı lojmanda kaldığımız halde tanışmadık, bir insanla tanışmak için ziyarete gidemiyorum, bir tevafuk olması gerekiyor. O da bir artisi tanımaktan mahrum kaldı, yapacak bir şey yok!

Benim en fazla artisliğime Halil Ürün Başkanım tanıklık etmiştir. Oyunculuğumu da bilir. Şimdi bir anlamı kalmadı belki, aynı operatör aboneleri ücretsiz görüşebiliyor. 2002 Yılında Ankara’dan Konya’ya gelişimizde meclis hattının karşılıklı olarak ücretsiz görüşmemizi sağlayan beleşçiliğini bile fırsata/eğlenceye dönüştürmüşlüğüm vardır, aynı arabada ben önde kendisi makam koltuğunda Konya programını 1 saate yakın telefondan görüşerek belirlemiştik.

Konya milletvekili olduğu dönemde Ahmet Büyükaakkaşlar’la eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu gibi konuşma artisliğim de vardır, o haller sadır olduğunda beni tutabilene aşk olsun!

Yıllar önce 1 Nisan günü Hasan Angı’nın bakan olarak atandığını haber yapmıştım, hit yakalamak olsa derdim, Hitler’den fazlasını yakar yıkar, kırar geçiririm!

Ahmet Sorgun ağabeyi acımasız eleştirdiğim bir yazının akşamı, evine kahve içmeye giden de bir artistim.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’la ilgili rehberimde kayıtlı olmayan biri şikayet mesajı göndermiş.

Hakikatler karşısında susmanın dilsiz şeytanlık olduğundan bahsettiği gibi, isminin gizli kalmasını da istemiş. Baştan sona kişisel bir hesaplaşma kokuyordu mesajda.

Bu tür mesajlara cevap vermem genelde, artisliğim tuttu yine, dedim ki;

Bu işlerde hep kendimi göstermek sizin gibi mücadeleci arkadaşlara haksızlık oluyor, sizin isminizle yazdıklarınızı yayınlayayım, başkasının aktardığı bilgiyi kendi emeğim gibi aktarmak kul hakkına girer, siz hakkınızı helal edersiniz biliyorum da beylik cümleler kuran insanın artisliğine gölge düşürmek bana yakışmaz!

Ne mi cevap verdi?

Allah’a o kadar yalvarmamıştır isminin açıklanmasının önüne geçmek için!

Önceki ve Sonraki Yazılar