1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Sen nasıl bir adamsın Erdoğan, hepsini inlerinden çıkardın!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Sen nasıl bir adamsın Erdoğan, hepsini inlerinden çıkardın!

A+A-

İnsanların yatak odalarına giren haysiyetsizler devletin yatak odasına girecek kadar vatan hainliği yüzlerini gösterdiler.

AK Parti bu ülkenin namusunu koruyan bir savaş veriyor.

Bu savaşta vatanımızın namusunu korumak için AK Parti'ye oy vermek namus borcudur!

Sen nasıl bir adamsın Tayyip Erdoğan!

Bütün içteki ve dıştaki düşmanları inlerinden çıkardın!

Daha nasıl inlerine kadar gireceksin.

Yıllarca başörtüsü düşmanlığı yapanlara, yalakalık da olsa, oy avcılığı da olsa; "Başörtülü kardeşlerimin de başımın üstünde yeri var dedirttin" ya, o bile yeter sana!

Yıllarca milletin dini duyguları üzerinde istedikleri gibi tepinen, Allah’ın adını kullanarak insanların kanını emen sülükleri sırtımızdan attın.

Solcu olanların nasıl da kapitalizmin oyuncağı olduğunu, sol elleri havada zafer işareti yapanların bir anda beş yıldızlı otelleri kendilerine sığınak edindiklerini, iradelerini patronlara teslim ettiklerini gösterdin.

Milliyetçi olduklarını söyleyenlerin, emperyalizmin taşeronlarına selam çakışlarını, karşılarında el-pençe divan duruşlarını izlettin.

Vatanı bölmek isteyenleri adım adım federal devlete, sonra özerkliğe, sonra da yerel yönetim özerkliği diyecek duruma getirdin, sen kardeş kanına son verdin, anaların göz yaşlarını dindirdin.

Sen nasıl bir adamsın Tayyip Erdoğan; tek bir şantaj karşılığında sıvışanlara inat, bütün şantajları göğüsledin, bütün hainliklerin karşısında her cephede bir başına savaş verdin.

Sen nasıl bir adamsın Tayyip Erdoğan, on iki yıldır sendeki sermayeyi sadece muhalefet partileri, şer ittifaklar, emperyalist güçler değil, kendi teşkilat mensupların da yiyip tüketemedi.

Sen halka güveneceksin Tayyip Erdoğan, her zaman sana göğüs geren, yürekten seven halka güveneceksin. Bu halk senin teşkilatlarından daha temiz, bu halkın sesi teşkilat başkanlarından daha gür çıkarıyor, nasıl ki paralel yapıyı temizleyeceksen, teşkilatlarından da halkla arasında gönül bağı kuramayanları temizlemelisin.

Biz oylarımızı sana veriyoruz Usta, sen olduğun için oy veriyoruz; hatta teşkilatları kapatsan daha fazla oy alırsın. Bir il Başkanı beş yıl içinde ilçelerde belediye başkan adaylarını belirleyebilecek bir çalışma yapmıyor, vicdanları kanatacak adayların belirlenmesine çanak tutuyorsa; o il, ilçe başkanlarından halka ne fayda olur; halka faydası olmayan adamın sana da faydası olmaz, sen halkın bütünleşmiş ruhunu taşıyorsun bedeninde.

Senin yüreğin yüreğimize, ruhun ruhumuza dokundu, inan ki paralelmiş, sağ/sol ittifakmış bize vız gelir tırıs gider, bizi asıl yaralayan senin sermayeni bir mirasyedi gibi hoyratça kullanan adamlar.

Başımızı yere eğen adamlar da olsa birkaç tanesi, kızılcık şerbeti içeceğiz, yine de onları seçeceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Senden de emanetlerimizi teslim edeceğimiz insanların el-emin olmasını istiyoruz. Zorunluluktan dolayı, saldırılardan dolayı değil, kendimizi yanına yakıştıracağımız, başımız dik, onur duyacağımız insanlar olsun bundan sonra temsili makamlarda.

Tebessümünde bile riya kokan, mütevazi görüntüsünden dahi kibir akan adamlara mahkum olmak zorunda değiliz.  

Biz seni Allah için seviyoruz, Allah’ın rızasını kazanmak için başını gövdenden ayırmak isteyenlere karşı verdiğin mücadeleden kendimizi ayırmıyoruz, bizler de başlarımızın bu yolda bir emanet olduğunun bilincindeyiz. Bizlerin sırtındaki kamburları da atacağız Usta, bunu yapacağız, bunu yapmak da boynumuzun borcudur.

31 Mart bizler için bir zafer olacak ama esas fetih sonra başlayacak. Biz içimizdeki pisliklerden de, korkaklardan da, yükü sadece senin sırtına saran teşkilat başkanlarından da temizleneceğiz. Seçim sürecinde hesap sormadığımız milletvekillerinden de hesap soracağız, niye en az halk kadar karşı cepheye bir atımlık sözünüz olmadı diyeceğiz!

Bu kez sadece belediye başkanı seçmiyoruz Usta, bu kez kendi iradelerimizi sana ortak kılıyoruz; bu bir irade ortaklığıdır, bu bir ahitleşmedir, bu bir emperyalist güçlere karşı halkın aynı cephede birleşmesidir, bu bir istiklal harbidir!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

Önceki ve Sonraki Yazılar