1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Sayın hakim FETÖcünün yakalanmasına karşı çıkarak mı hedefte oluyorsun?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Sayın hakim FETÖcünün yakalanmasına karşı çıkarak mı hedefte oluyorsun?

A+A-

Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz Darbe Girişimi’nden iki hafta sonra, 29 Temmuz 2016 tarihinde “O şerhi nasıl düştün kripto hakim Osman Burhanettin Toprak!” başlıklı yazdığım yazı hakkında Konya 2. Ağır Ceza Hakimi Osman Burhanettin Toprak, hakkımda hakaret davası açmakla yetinmemiş, bir de “Terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek” suçlamasıyla hakkımda dava açmış, hem de Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyorum.

Pazartesi günü Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanık sıfatıyla ifade verdim.

FETÖ’nün firari sanığı Av. Memduh Oğuz’un yakalanmasını gerektirecek yeni bilgi ve belge sunulmamıştır” diye şerh düşen Ağır Ceza Hakimi Osman Burhanettin Toprak’ı ben nasıl terör örgütüne hedef göstermiş oluyorum, tam tersine bu karar FETÖ’nün hoşuna giden bir karar değil midir?

Bu kararı sorgulayan kişi olarak da FETÖ’ye bizzat kendimi hedef gösteren ben olmuyor muyum?

Bu millet 15 Temmuz gecesi bombalar ve kurşunlar karşısında hiç düşünmeden kendi bedenini  hedef etmiştir, biz de hedef ettik, Genelkurmay Karargahı önünde kurşunların, bombaların hedefinde biz vardık, sahi sen o gece neredeydin sayın Toprak?

Azılı bir FETÖ sanığının yakalanmasını gerekli görmeyen şerhinizi yazdığımız için mi siz terör örgütünün hedefinde oluyorsunuz?

İnsan utanır kendini hatırlatmaktan!

2014’ten buyana takip ettiğimiz Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmekte olan dava dosyasına bizim kadar hakim sıfatınızla hakim olduğunuzu da düşünmüyorum. Memduh Oğuz, “Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığında” yine hatırlattık, “Mahkeme Heyeti bizden bu kadar Oğuzcum, yolun açık olsun demiş olabilir” de dedik.

Sizler, Adli Kontrol şartıyla serbest bıraktığınız FETÖ sanığı Memduh Oğuz’un 15 Temmuz Darbe girişimi öncesinde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kaçmış olabileceğini belirten yazısını dikkate almadınız, Memduh Oğuz’un avukatı olan CHP eski milletvekili Atilla Kart’ın sunduğu belgeleri dikkate aldınız!

Memduh Oğuz tutuklu yargılandığı halde hangi gerekçeyle serbest bırakıldı, serbest  bıraktığınız FETÖ sanığı hakkında müştekilerin sürekli yakalanması talebi neden dikkate alınmadı?

Memduh Oğuz’un kaçmasına sebep kim sayın Toprak?

Şimdi Memduh Oğuz’un yakalanması gerektiğini onlarca yazdığımız yazıyla sizlere duyurmaya çalışan, sizlerin bir türlü feveranımıza kulak vermediğiniz ben mi sizi FETÖ’ye hedef göstermiş oluyorum?

Bir vatandaşlık duyarlığıyla FETÖ’yle mücadeleyi kendine ilke edinen insan FETÖ’ye kendini hedef gösterdiği halde, siz FETÖ’nün hoşuna giden kararınızla nasıl terör örgütüne hedef gösterilmiş oluyorsunuz?

Evet sizi hedef gösterdiğim doğrudur; devletimize hedef gösterdim, HSK’ya hedef gösterdim ama o da nafile!

Suçlanan da biz olduk, sayenizde yargılanan da!

Konya milletvekilleri, AK Parti İl  ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri sağda solda ağızlarını açsınlar, davalarda neler oluyor neler bitiyor, zerre kadar umursamasınlar, biz umursayacağız sayın Toprak, bedenimiz toprağa karışana kadar umursayacağız!

Asla verdiğimiz mücadele için de kimseden yardım istemeyeceğiz, FETÖ’ye karşı verdiğimiz mücadeleden dolayı suçlanabiliriz, ceza da alabiliriz, hepsine eyvallah!

Memduh Oğuz’un 15 Temmuz Darbe girişimi öncesi yurtdışına kaçtığını herkes biliyordu, adam 15 Temmuz gecesi twittter hesabında şaha kalkan bir de at resmi yayınladı, sen nasıl bilmezsin ya da bilmezden gelebilirsin, buna rağmen yine soruyorum sayın Toprak, sen o şerhi nasıl düştün?

Sayın Toprak ayrıca senin kimliğin Konya’da 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan tüm FETÖ/PDY sanıkları tarafından bilinen ve Konya Adliyesi internet sitesinden olduğu kadar HSK’nın yaptığı görevlendirmelerden belirlenebilecek niteliktedir. Ayrıca duruşmalar aleni olduğundan, tutanaklara zahmetsizce ulaşmak da mümkündür.

FETÖ’nün hedefinde biz olduğumuz halde, terör örgütünün hoşuna gidecek kararı vermenize rağmen terör örgütünün hedefinde olduğunuzu iddia ediyorsanız, bu korku size böyle kararlar aldırtacaksa, bırakın hakimlik mesleğini!

Acı bir gerçeği daha itiraf edeceğim; eğer Osman Burhanettin Toprak’ın düştüğü bu şerh kendisiyle ilgili bir sivil toplum örgütü ya  da yakınlık duyduğu bir yapı bağlantısı olmasaydı, ya açığa alınmasını ya da ihracını sağlayabilirdi, bu şerh aslında bir mesleki intihar girişimidir, kendisini mesleki olarak o makamda yaşatan unsurlar maalesef salt hakimlik sıfatının önüne geçmiştir!

Davaya konu olan "O şerhi nasıl düştün kripto hakim Osman Burhanettin Toprak!" başlıklı yazıyı okumak için tıklayın!

Mahkeme Başkanı, Memduh Oğuz’a yolun açık olsun da demiş midir? - Ahmet Şükrü KILIÇ

Önceki ve Sonraki Yazılar