1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Sayın Cumhurbaşkanımız hoş geldiniz; tek bir isteğimiz var!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Sayın Cumhurbaşkanımız hoş geldiniz; tek bir isteğimiz var!

A+A-

Konya liderini ağırlıyor.

Yıllarca dindar kimliğinden dolayı kendi kişisel ideolojilerini devlet/resmi ideoloji haline getirilerin baskısını yaşadı Konya.

Türkiye’de ilk kez bir çiçekle baharın açacağını gösteren şehirdir Konya.

Konya bugün AK Parti iktidarının da Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın da siyasi tarihinin başlangıcını omuzlarında taşıyan bir şehirdir.

Darbelerde, muhtıralarda savrulan şehirlere rağmen sarsılmaz imanıyla her zaman inançlı insanların sığınağı, nefesleneceği iklimi olmuştur Konya, adım atılacağında da yüz binlerce insanın hazır bekleyişine tanık olmuştur tarih.

Konya sadece bir Selçuklu başkenti değildir; Konya inancın, mücadelenin, hazır bekleyişlerin, direnişin, huzurun, akl-ı selimin başkentidir.

Her zaman ayağı sabit, şehircilik hesabı gütmeden inançlarını kim iktidara taşıyacak irade göstermişse, omuzlarında taşımış, verdiklerinin karşılığını Türkiye’nin kalkınması ve huzuru olarak istemekle yetinmiştir.

AK Parti iktidarında Konya geçmiş dönemlerle kıyaslanamayacak hizmet de almıştır.

Biz biliyoruz ki, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da, Başbakanımız Binali Yıldırım da, kendi memleketlerinde kendilerini nasıl hissediyorsa, o kadar Konya’yı kendi memleketleri hissetmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız’dan bir isteğimiz var:

Yerli Otomobil Fabrikası’nın özel sektör beklentisine girilmeden devlet eliyle Konya’da kurulmasını istiyoruz. Milli kalkınma nasıl ilk Konya’dan başladıysa, yerli otomobil hamlesi de Konya’dan başlamalıdır.

Devletimiz eliyle kurulacak otomobil fabrikası sonra özelleştirilebilir de.

Biz bunu sanayimizle, insan potansiyelimizle, iş gücü kabiliyetimizle karşılayabilecek durumdayız.

Sayın Cumhurbaşkanım;

Konya sizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı.

Konya sizin yanınızda yer alma sorumluluğunu asla kaybetmedi, çünkü sizin yanınızda yer almak kendi yanında yer almak anlamına geliyordu, onun içindir ki; beklentilerini de yükseltmedi, bunun lafını edecek bir duruma da gelmedi. Biz ne yaptıysak kendimiz için yaptık, ülkemiz için yaptık, dünya mazlumlarının hamisi olma inancıyla yaptık.

Sizden sadece tek bir isteğimiz var; yerli otomobil fabrikasının Konya’da kurulmasını istiyoruz.

Hoş geldiniz, sefa getirdiniz…

EVET oylarımız sadece Konya’nın değil, Türkiye’nin de yüzünü güldürecek!

Önceki ve Sonraki Yazılar