1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Sayın Cumhurbaşkanım, Recep Konuk'a kim haddini bildirecek?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Sayın Cumhurbaşkanım, Recep Konuk'a kim haddini bildirecek?

A+A-

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum!

Çiftçiye seslendik duymadı, yargıya seslendik duymadı, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seslendik duymadı, sivil toplum örgütlerine seslendik duymadı, muhalefet partileri de duymadı nedense, Recep Konuk denen adam bu imtiyazı nerden alıyor bir türlü anlamıyorum.

Sayın Cumhurbaşkanım sizin Başbakanlığınız döneminde Recep Konuk’un Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nden aldığı imtiyazlı hisse (Altın Hisse) T.B.M.M.’den yasa çıkartılarak iptal edildi. Bu yasayı siz çıkarttınız Sayın Cumhurbaşkanım, çiftçinin alın terini siz korudunuz.

Sayın Cumhurbaşkanım yine sizin Başbakanlığınız döneminde Recep Konuk hakkında Sanayi Ticaret Bakanlığı Konya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu, Recep Konuk Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Nitelikli Dolandırıcılık” suçlamasıyla yargılandı.

Sayın Cumhurbaşkanım sizin AK Parti Genel Başkanı olduğunuz dönemde 2011 yılında Recep Konuk AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu, inanıyoruz ki bu bilgilere sahip olduğunuz için onu listeye almadınız.

Başında bulunduğunuz hükümet tarafından hakkında yasa çıkarılan, yine sizin hükümetinizin bir bakanlığı tarafından “Nitelikli Dolandırıcılık” suçlamasıyla yargılatılan Recep Konuk 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Karaman’dan AK Parti milletvekili seçildi.

Sayın Cumhurbaşkanım biz bu adamın AK Parti’den milletvekili yapılmasını içimize sindiremedik demeyi bile çok isterdim, utandık Sayın Cumhurbaşkanım utandık.

Bizi kimsenin utandırmaya hakkı yok!

Sayın Davutoğlu’nun da utandırmaya hakkı yoktu, utandırdı bizleri, sizin de buna hakkınız yok Sayın Cumhurbaşkanım!

Bu adam çiftçinin parasını Clinton Vakfı’na bağışta bulunmuş. Belgesini yayınladık, sizin görmeniz için yine yayınlayacağım. Ne zaman adını yazsam, ne zaman kendisiyle ilgili ima’da bulunsam adliyede soluğu aldırıyor çiftçinin parasıyla tuttuğu avukatları. Hakaret ettiğimiz gerekçesiyle de yüz binlerce lira tazminat parası kazandı. Biz hakaret etmedik, sadece çiftçinin hakkını savunduk, haklı olduğumuzu da başında bulunduğunuz hükümet yasa çıkartarak tescilledi, siz haklılığımızı tescillediniz Sayın Cumhurbaşkanım.

Bu meseleyi biz gündeme getirdiğimiz için yasa çıktı, AK Parti Konya milletvekilleri kılını kıpırdatmadı.

Pankobirlik ve Konya Şeker üzerinden Clinton Vakfı’na bağışta bulunan Recep Konuk hakkında 2011 yılında daha bir çok belgeyle birlikte suç duyurusunda bulundum. Maalesef Konya Cumhuriyet Başsavcılığı takipsizlik kararı verdi. Siyasi olarak meseleyi takip ettireceğimiz vicdan sahibi adam da bulamadık.

Daha önce imtiyazlı hisse sahibi olan bu adam şimdi yine sizin hükümetiniz döneminde çıkan haciz yasasını da tanımıyor. Milletvekilliği sıfatını kullanarak, zorunlu kullanım ihtiyacı olan ev eşyalarını haczettirebiliyor.

Yasa çok açık Sayın Cumhurbaşkanım, süs eşyası, takı, mücevher vs hariç zorunlu kullanılan ev eşyaları haczedilemez denildiği halde, koltuk takımı da bulaşık makinesi de heczedilebiliyor. Daha önce onlarca kez evimize gelen haciz memurları ve aynı avukatlar aynı eşyalar evimizde olduğu halde bu uygulamayı yapmadı/yapamadı. Ne zaman Clinton Vakfı’na bağış belgesini yayınladık, yasaları da vekillik sıfatıyla çiğnemeye başladı.

Sizden bir isteğimiz daha var. Alacak verecek meselesi değil bizim borçlanmamız, neler yaptığını yazdığımız için tazminat kaybediyoruz. Ev haczini tamamen kaldıracak KHK yayınlayın Sayın Cumhurbaşkanım. Hem insanların haklarını gasbedecekler hem de bu gaspları yazan insanların ev eşyalarını gasbedecekler, bu nasıl bir adalet Sayın Cumhurbaşkanım?

Elbette ki kimseye güvenerek bir mücadele vermiyoruz, bir hakkı dile getiriyoruz, bu bizim sizden hak ve hakikat adına bir talebimiz!

İki eşyanın peşinde değilim ben Sayın Cumhurbaşkanım. Çiftçinin hakkını savunan, bu uğurda hiç ilgisi olmadığı halde yüz binlere lira tazminat kaybeden adama karşı işlenen zulmün arkasında sizin kurucusu olduğunuz, referandum sonrasında da başına geçeceğiniz AK Parti var.

Sayın Cumhurbaşkanım bizler, bu tür insanların kendi partimizden milletvekili olmasını bırakın partimize oy vermesini bile zûl görürüz zûl!

Bu adama ne zaman dur diyeceksiniz? Bu adama kim hesap soracak? Bu adamı kim bu kadar şımartıyor Sayın Cumhurbaşkanım?

Yasada "Milletvekili adayları üst kurullardan istifa eder" diyor, adam Şeker Üst Kurulu'ndan da Pankobirlik Başkanlığı'ndan da istifa ediyor, sonra Pankobirlik üst kurul olduğu halde yeniden Pankobirlik Başkanı seçiliyor, bu yasalar Recep Konuk'a göre nasıl değişiyor Sayın Cumhurbaşkanım? Bir milletvekilinin Pancar Ekicileri Başkanı yasaya uygun olsa dahi etik değil, onu geçtik yasa açık olduğu halde nasıl Pankobirlik Başkanı olabiliyor?

T.O.B.B. Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun aynı zamanda milletvekili olmasından ya da CHP İl Başkanlarının Vali olmasından ne farkı var? Oldu olacak CHP Ankara İl Başkanı olan Rifat Börekçi'nin aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığını da sorgulamayalım!

Çiftçi kuruluşu olan Pankobirlik Başkanı milletvekili olduğu partinin hükümetinden nasıl bir talepte bulunabilir, bu nasıl bir saçmalıktır?

Çiftçinin kurduğu kaç fabrikada yangın çıktı, yüz milyonlarca lira heba edildi, bu şaibeli yangınlar hakkında kimse bir açıklamada bulunmuyor. Bu adamla uğraşmak bize mi kaldı Sayın Cumhurbaşkanım, ayıptır ayıp!

Çiftçinin malına darbe yapmaya kalkışan, Konya Şeker’in bütün işletmelerini imtiyazlı hisseyle yönetmeye yeltenen adamı hakettiği yere gönderin!

Konya Şeker batıyor Sayın Cumhurbaşkanım, alınan krediler kapıya dayanacak, Sakarya’yı batırdılar FETÖ’nün Asya Bank’ı el koydu, Konya Şeker’e siz el atmazsanız, başkaları el koyacak!

Clinton Vakfı'na Pankobirlik tarafından yatırılan bağışları görmek için aşağıdaki linkleri tıklayın!

Recep Konuk, çiftçinin yüzbinlere dolarını Clinton Vakfı'na neden bağışta bulundu?

Çiftçinin kör kuruşuna Clinton Vakfı'na yaptığı bağışla sahip çıktı!

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar