1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Sayın Cumhurbaşkanım hayırlı olsun, birkaç da sözümüz var!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Sayın Cumhurbaşkanım hayırlı olsun, birkaç da sözümüz var!

A+A-

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanlığı hayırlı olsun.

MKYK Üyeliğine seçilen Konya milletvekilleri Ahmet Sorgun ve Hacı Ahmet Özdemir'e de başarılar diliyoruz.

AK Parti MKYK'nın beklentilere cevap veren bir liste olmadığı görülüyor.

Siyasette tanışıklık duygusallığı maalesef ağır basıyor.

Genel Merkez de aynı, il teşkilatları da.

Bu kafanın değişmesi ancak bizden sonraki kuşaklara nasip olabilir belki.

O da belki!

Bir önceki dönemde birkaç tanıdığımız vardı, Genel Başkan Yardımcılığı yapan arkadaşlarımız da vardı, onlara da o koltuğa oturunca bir haller oldu.

Geldiğin yerde bir iz bırak hiç değilse, o da yok!

AK Parti MKYK Üyeleri içinde iki üniversite öğrencisi bayana yer verilmiş, önemli bir tercih olduğuna inanıyorum, bu beklentiyi daha önce köşe yazımızda dile getirmiştik.

"15 Temmuz Gazilerimizden de mutlaka bir kişi olmalıdır, sembolik değeri vardır" demiştik, şehit yakınlarından biri de olabilirdi, o da olsaydı çok iyi olacaktı.

Büyük kongre daha erken bir tarihe alınmazsa, yeni seçilen MKYK Üyeleri bu görevlerine tam bir yıl devam edecek, ilçe ve il kongreleri yıl sonuna kadar tamamlanacak, bazı büyük iller 2018 yılına da sarkabilir.

Kabinede bazı isimlerin değişebileceğini düşünüyoruz, onun da altı-yediyi geçeceğini zannetmiyorum.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre konuşmasından anladığımız kadarıyla il ve ilçe teşkilatlarındaki değişiklikler kongre süreciyle gerçekleşecek, başkanların ve yönetim kurulu üyelerinin istifalarının istenmesi bir elin parmaklarını geçmeyecek gibi gözüküyor.

Hakkında FETÖ soruşturması olan bir isim üzerinden “Denge politikası izleniyor” diyen dengesizlerin, kim olduğu belli olmayan şaibeli kişilerin yaygaraları, politik dil geliştirtmemelidir.

O adamlara şu soruları yöneltebilirsiniz; “15 Temmuz akşamı neredeydiniz?

Bir başka soru daha yöneltebiliriz; “O kadar FETÖ yaygarası yapıyorsunuz, bir tane FETÖcü hakkında suç duyurusunda bulundunuz mu?

Bu millet darbeyi engellemiş bir millettir, kendi partisinde olan bitenlere de er geç şekil verecek bir inisiyatif gösterecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, “Partiye yük olacak belediye başkanları istemiyoruz” diyor, bizlerin beklentisi de kendisindendir, “Bizlere yük olan insan tercihlerinize siz de dikkat edin Sayın Cumhurbaşkanım!

Daha yeni darbe girişiminde 250 şehit verdik, binlerce gazimiz var. Biz bin yıllık tarihimizin bekasını insan tercihlerimizle gerçekleştireceğiz, tanıdıklarımız da, yaygara yapan müptezeller de zor zamanda meydanlarda yok maalesef!

Önceki ve Sonraki Yazılar