1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Sadece FETÖ meselesinde değil, hiçbir meselede hatır tanımayız!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Sadece FETÖ meselesinde değil, hiçbir meselede hatır tanımayız!

A+A-

Birkaç hafta önce gece aradı. Selamdan sonra ilk sözü, “İnsanlar yatırımlarını, ev, araba işlerini konuşuyor, devlet kurup devlet yıkan adamı bir arayayım, hal-hatır sorayım dedim” diyor.

Öğrencilik yıllarımızda devlet yıkar, devlet kurardık her gece sabahlara kadar, şimdilerde devleti yönetenlere sözümüz var artık, devletin bizim devletimiz olduğunu bilerek!

Bütçe görüşmesinden çıkmış, belli ki kafayı dağıtacak bir adam lazım kendine, o adam benim işte. 

Ülke meselelerini konuşuyoruz, dertleniyor olan bitenler karşısında, duyarsızlıkları kendi nezaket üslubu içinde tanımlıyor, insanların dünya meşgalelerine bu kadar sarılmasından yakınıyor.

Hiçbir insan vazgeçilmez değil” diyor sonra.

Bu sözün altında kendisi de var, biz de varız, kendilerini vazgeçilmez zanneden makam sahipleri de.

Sevdiğim, bazen de eleştirdiğim, sorguladığım bir insan.

Kendisiyle ilgili bir eleştiri yazısı yazdığımın gecesi canını acıtmışlığımın karşılığında, Suat Altunsoy’la birlikte evine gidip acı kahvesini içmişiz, bu pişkinliğimi de vurmuştu bir seferinde yüzüme.

Adam hem hakkımda yazı yazıyor, bir de gece evime ziyarete geliyor” diye gülerek anlatmıştı yanımızdakilere.

Arayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun’du.

Öğrencilik yıllarımda hiçbir vakıf ve dernekten burs almadım, kendisi bulmuş, bir yıl burs vermişti Ahmet Sorgun bana. Konya Büyükşehir Belediyesi’ne memur olarak başlamamın da referansı kendisidir. Ondan da çok sonraları haberim oldu. Yaptığı iyilikleri belli etmeyen, öğrenenin kendisine söylediğinde de mahcubiyetini yüzüne düşüren bir adamdır Ahmet ağabey. Bizde de vefa yok ki, siyasi inisiyatif göstermesi gereken bir mesele olduğunda hatır-gönül tanımıyor, çekiyoruz kılıcı!

Yine yıllar önce Hüseyin Üzülmez’den Bin dolar borç almıştım, personel üzerindeki baskılara dayanamayıp, “Bin dolar borcum var, şu anda ödeyecek durumda değilim, borcum var diye de  yaptığı zulümleri görmezden gelemem” diye, sıralamıştım yaptığı baskıları, zulümleri. “Borcunun bir kaydı yoktu, kendi yazısı bunun senedidir” demiş okuduğunda, borcumuzu da ödedik sonra…

Bazı tanıdıklarımız birileri için arıyor bizi, hayatımıza hiç dokunmayan, bizimle çay içmekten öteye geçmeyen hatırları hatırlatarak, onlara dokunmamamızı istiyorlar. Öğrencilik yıllarımızda tek burs aldığımız, memur olmamızı sağlayan Ahmet Sorgun’a karşı bile gördüğümüz bir yanlışta lafımız oluyorsa, bunu anlayacak arkadaşlar!

Bizim önceliği olan tek bir hukukumuz var, o da devletimiz ve milletimizin hukukudur. Bu hukukun önüne hiçbir hatırı geçirmeyiz.

İnsanî hatırları da, vefayı da biliriz, mesele ülke meselesiyse.

Bu meselede, her şeyden hatta eşimizden, çocuklarımızdan vazgeçecek bir inanç taşıyoruz, bundan daha ağır, daha büyük bir söz olabilir mi?

Bizi FETÖ meselesinde kendi kanaatlerinizle insanları aklamak için aramayın. Muhatabımız bizi inandıracağına inandığında arar zaten. Kimi ne kadar tanıyorsunuz da insanlara referans oluyorsunuz? Ayrıca sizlerle ne kadar derin hukukumuz var da referans olabiliyorsunuz?  

Bu işlerin yolu yöntemi bellidir, yargı süreci bize bir karar gönderdiğinde gereğini de yaparız ceremesini de çekeriz.

Adam aklamak için arayanların daha bir kez olsun yargı sürecine adam taşıdıklarını da duymadım.

Üzerinize vazife olmayan işlere bulaşın ne yaparsanız yapın bizi zerre kadar ilgilendirmiyor, bir de bizleri arayarak kendinizle ilgili kanaat oluşturtmayın zihinlerimizde!

Önceki ve Sonraki Yazılar