1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Ruhun ruhuma değdi, yüreğin yüreğime!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Ruhun ruhuma değdi, yüreğin yüreğime!

A+A-

Gecesini gündüzüne katıyormuş. Yapılan hizmetlere bakılmalıymış. Kimsenin hayal edemediği şeyler gerçekleşmiş.

Doğru mu?

Bir kısmı doğru…

Ya sevgi, ya insanın kendinden görme yakınlıkları…

Bir babanın çocuğunun her eksiğini karşılaması, hiç harçlıksız bırakmaması, önüne çıkan tüm engelleri kardırması bile, çocuğun bir kez olsun saçlarımı okşamadın sitemini engelleyebilir mi?

Aynen öyledir işte; hem de aynen…

Mesafeler koyabilirsin ama kalın duvarlar öremezsin. Kaybolabilirsin ama ulaşılamaz olamazsın. Kendini Kafdağında görebilirsin ama Kafdağı yolculuğundan vazgeçemezsin.

Düşünmek, her şeyle ilgilenmek, her ihtiyacı karşılamak, her seferinde arayan olmak da değildir.

Düşünmek; aynı zamanda korumak, kollamak, bazen hırçınlaşmak, bazen yanardağ kadar alevlenmektir. Bahar gibi olmaktır daha doğrusu; bazen sıcak, bazen serin…

Nerede olursan ol, nerden korunursan korun, nerden seçilirsen seçil, nerden atanırsan atan; nerde olduğun değil, nasıl olduğun değil midir gerçek olan?

Yüzüne baktığında için serinleyecek, gözlerinin içinde ulaşılmaz hayaller derleyeceksin, sıkılan ellerde en fazla onun el sıcaklığını hissedeceksin, bağrına basılma tedirginliği yaşamadan, başını koyabileceğin omuz olacak; emin olunacaksın, dualarda aminler sana kalacak. Bir sorumluluk üstlenmişsen, yüzünü dahi ekşitmeyeceksin sorumlu olduklarına karşı…

Materyalistleştirmeden ilişkileri, ruhunu katacaksın ruhlara; ruhun ruhuma değdi dedirteceksin, yüreğin yüreğime…

Bir bakışınla aşk hali yaşatacaksın insanlara.

Bir tebessümün bin yıllık umutların barınağı olacak.

Düşlerin peşinde koşmaktan yorulanları peşine düşüreceksin.

Saklı kalan umutları yeşerteceksin; anılarınla yaşamayacaksın, her yeni gün yeni anılar paylaşacaksın…

Sorguladıkların gün gelip seni sorgulamayacak, kınadıklarının durumuna düşmeyeceksin, ben olsam dediğin ne varsa; sen olduğunda sen kalmayı bileceksin; sen olmaktan çıkmayacaksın; kendine de, en yakınlarına da yakayı kaptırmayacaksın.

Arandığında şaşırdıklarını sen arayacaksın şimdi, sen şaşırtacaksın onları. Her an kapılarını çalabileceğini sen düşündürteceksin; evler, mekanlar seninle şenlenecekse, sen şenlendireceksin.

Bir kurum, bir kuruluş, bir parti tercih ettiği için değil, insanlar tercih ettiği için bulunduğun makamda kalacaksın; iki dudak arasına sıkıştırmadan kendini, yüreklerin genişliğinde sıcacık karşılanacaksın.

Bir aşçı  maharetinde sevgini katacaksın taşa toprağa; köprüye, çeşmeye…

Kıyaslandığın adam zalim olmayacak; kurtaracaksın onunla kıyaslanmaktan kendini. Adın anıldığında başka şeyler hatırlanacak; başka, bambaşka…

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

Önceki ve Sonraki Yazılar