1. YAZARLAR

  2. Doğan HİSAR

  3. Rıza Sarraf maskesi altında saklanan Amerika’nın kendisidir!
Doğan HİSAR

Doğan HİSAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Rıza Sarraf maskesi altında saklanan Amerika’nın kendisidir!

A+A-

PKK, DAEŞ, FETÖ ve bütün terör örgütleri üzerinden Türkiye’yi kendi emri altına alamayan Amerika, şimdi de FETÖ’ye uygulattığı yöntemi devlet olarak Rıza Sarraf üzerinden kendi uygulamaya çalışıyor.

FETÖ’nün emniyet ve yargı mensupları tarafından takibe alınan, FETÖ’nün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı oluşturduğu algı operasyonunda kullanılan en büyük aktör Rıza Sarraf’ın, bu işleri kurgulayan Amerika’ya neden gittiği üzerinde bir sorgulama ve tartışma başlatılabilmiş değil!

Amerika’nın Rıza Sarraf’ı oturttuğu merkezden Türkiye ve İran’a karşı geliştirdiği yaptırım uygulamaları olmasına rağmen Rıza Sarraf kendisini bir numaralı sanık sandalyesine oturtan Amerika’ya hangi cesaretle gidebilir?

Rıza Sarraf’ın para trafikleri Amerika ve İngiltere tarafından an be an takip edilmesine rağmen neden müdahale edilmemiş de AK Parti Hükümeti’ni devirmeye yönelik bir senaryonun hukuki delillerine temel teşkil edecek bir kurgunun ete kemiğe bürünmesi beklenilmiştir.

Amerika ve İngiltere para kokusunu en ücra köşelerden alabilecek dünyanın en eğitimli köpekleridir.

Rıza Sarraf bu kumpasın mağdurlarından mıdır yoksa aktörlerinden midir bu sorgulamayı yapmak zorundayız.

Şahsı bir kenara bırakalım, bu şahıs üzerinden Türkiye suçlanmamış mıdır, bu suçlamanın dünya kamuoyu önünde yapılmasına rağmen Rıza Sarraf gerçekten de hangi akla hizmet Amerika’ya gidebilmiştir? O kadar parayı yöneten insanın ahmak olduğu da iddia edilemez, o zaman bu işin içinde bir iş var demektir!

Amerika ve Türkiye’deki taşeron örgütü FETÖ’nün kurguladığı kumpasın baş aktörlerinden biri de Rıza Sarraf’tır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendi ülkesine kumpas kuran bir insanı Türk Vatandaşı olarak hala sahiplenebilmekte, sözde şüpheli olan akıbetinin peşine düşebilmektedir.

Rıza Sarraf’ın HTS kayıtları ve e-posta trafiği incelendiğinde Osman Kavala’nın yalanladığı eski CIA Danışmanı Henri Barkey’le görüşmesine benzer en üst düzeyde görüşmelerin yapıldığı tespit edilebilir!

Tutuklanacağını bile bile bir insanın Amerika’ya gitmesi size de tuhaf gelmiyor mu? Şu anda Rıza Sarraf’ın hangi cezaevinde olduğu da bilinmiyor. Belki de kayıtlarda tutuklu görünen Rıza Sarraf hizmetlerinin karşılığında cezaevi nakil araçları içinde ya da bambaşka alemlerde keyif çatıyor.

15 Mart 2016 tarihinde Ahmet Şükrü Kılıç, “Melek İpek villayı neden kiraladı? Sakladıkları bir şey mi var!” başlıklı yazısında, “Cem Uzan’ın villasındaki havuzun altından çıkan on binlerce kontör kartlarını hatırlayalım. İşadamlarının villalarında ya da holding binalarında mutlaka gizli kasaları ve gizli bölmeler de olacaktır. Bugüne kadar örgüt üyesi olmakla suçlanan işadamlarının ev ve işyerlerinde gizli kasa ya da gizli bölmeler bulunamamıştır, belli ki arama çalışmaları içinde bu tür bir akıl işletilmemiştir. Akın İpek’in villası ve yalısında bir şeyler gizleniyor olmasa da mutlaka bahçesinden odalarına kadar ciddi arama çalışmaları yapılmalıdır. Her ihtimal dikkate alınmalıdır.” uyarısında bulunmuştu. Sonra gördük ki, tonlarca altın saklanmış toprağın altına!

Amerika bütün dünyanın gözüne sokarcasına terör örgütlerine tırlarla yüklü silah yardımında bulunur, karşılıksız milyonlarca dolar para basar, istediği gibi bütün Ortadoğu ülkelerinde kan akıtır, istediği hükümeti devirir, kendine bağlılık yemini yapanları ülkelerin başına getirir, terör devletine baş kaldıran Türkiye’yi muhalefet partisi liderine, gazetecilere terörist ilan ettirir.

Şerefsizlerin kendi ülkelerine düşmanlıkları tarih boyunca hep olagelmiştir.

Rıza Sarraf maskesi altında saklanan Amerika’nın kendisidir!

Önceki ve Sonraki Yazılar