1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Rektör Şahin: FETÖ'yle mücadelemiz sonuna kadar devem edecek!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Rektör Şahin: FETÖ'yle mücadelemiz sonuna kadar devem edecek!

A+A-

rektor-ask.jpg

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Şahin Bey’i ziyaret ettim.

Selçuk Üniversitesi’ndeki FETÖ yapılanması üzerine konuşmaya başlamadan önce bir durum tespitinde bulundum.

Konya’da FETÖ yapılanmasını gücümüz nispetinde deşifre ediyor, suç duyurularında, ihbarlarda bulunuyor, kamuoyunu bilgilendiriyoruz. Yaptığımız haberlerden ve yazılardan dolayı FETÖ sanıklarını karşımıza aldığımız gibi, bazen de savcı ve hakimleri karşımıza alıyoruz. Sizin yaptığınız işle bizim yaptığımız işi kıyasladığımızda siz daha zor olanı yapıyorsunuz, bulunduğunuz kurumda bulunan FETÖcülerin işine son veriyor, ihraç edilmesine katkı sağlıyor, açığa alınması gerekenleri açığa alıyor, soruşturmalarının tamamlanmasını sağlıyorsunuz. Genel FETÖ tanımlaması yapan değil, bizzat FETÖcüleri karşısına alan bir yerde duruyorsunuz. Durumunuzun farkındayım, kurumların başında bulunan yöneticilerin tanış olduğu insanlarla ilgili kararlar vermesi zordur, sizler zor olanı başarıyorsunuz!

Rektör Şahin; Selçuk Üniversitesi’nde 203 akademisyen ve idari personelin ihraç edildiğini belirtiyor, “FETÖ Üniversitelerinin kripto ve mekan değiştiren fedaileri!” başlıklı yazıma atıfta bulunarak, yer değiştirenlerle birlikte bu sayının 220’yi geçtiğini  ifade ediyor. “Bulunduğu üniversiteden başka üniversiteye geçiş yapan FETÖcü akademisyenlerin sayılarının az olmadığını, arşiv bilgilerinin diğer üniversitelere ve YÖK’e bildirilmesi gerektiğinin” de ısrarla altını çiziyor.

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı’ndan (TUS) 7 kişi, Tıpta Uzmanlık Sınavı’ndan da (TUS) 2 kişinin ihraç edildiğini söyledi. Puanları yükseltilen akademik kadroyla ilgili incelemelerin de başlatıldığını vurguladı.

Açığa alınan 9 kişinin soruşturmasının devam ettiğini söylemekle birlikte, açığa alınmadan 12 kişinin de soruşturmasının devam ettiğini söylediği bir anda, “Daha başka bir şey söyleyeceğim, referanslar da yöneticileri yanıltabilir, açtığımız Yardımcı Doçent kadroları için birçok güvenilir insan referans oldu, referans olunan 5 Yardımcı Doçent isminin güvenlik soruşturması FETÖ bağlantısı olduğunu gösterdi, hiçbirini başlatmadık" dedi.

Sonra da ekledi: FETÖ'yle mücadele bir devlet ve millet mücadelesidir, Sayın Cumhurbaşkanımız FETÖ temizlenmiştir diyene kadar bu mücadele devam edecek. Sadece üniversitemizde değil, toplumun her kesiminde üzerimize ne düşüyorsa yerine getireceğiz.

FETÖ’yle ilgili mücadele siyasi, yargı, emniyet ve kurumlarımız düzeyinde devam ediyor, peki PKK ve DHKP-C gibi terör örgütleriyle bağlantısı olduğunu tespit ettiğiniz, ihraç edilen akademisyen var mı, sorusunu yöneltiyorum. “8 kişinin de PKK ve DHKP-C bağlantısından dolayı ihraç edildiğini” söylüyor.

Emniyet’ten gönderilen ilk Bylock listesinde 55 kişinin olduğunu, bu bilgi ellerine ulaşmadan 47 Bylockçuyu ihraç ettiklerini yeniden hatırlatıyor. “55 Bylock kullanıcısının bildirilmesi sonrası kendilerine sırasıyla 8, 11 ve 15 Bylock kullanıcısı daha olduğunun iletildiğini” ifade ediyor.

Rektör Mustafa Şahin’den Mevlana Üniversitesi’nde görev yapan Selçuk Üniversitesi kadrosunda bulunan 66 kişilik akademik kadronun listesini de istedim. O listeyi ulaştıracak, aslında bende daha fazlası var, Mevlana Üniversitesi’nin kuruluşundan buyana görev alan akademik kadronun yanında çalışanların da listesine ulaştım. 755 kişilik listenin incelenmesi için de Konya Cumhuriyet Başsavcılığına ihbarda bulunacağım!

Önceki ve Sonraki Yazılar