1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Rektör Mustafa Şahin'deki özgüven nereden geliyor?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Rektör Mustafa Şahin'deki özgüven nereden geliyor?

A+A-

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i bir gazeteci arkadaş  sosyal medya üzerinden takibe alsa iyi malzeme çıkarır.

Hoca’nın sosyal medya yüzünü Rektörlük Basın Müşavirliği de derleyebilir.

Bir insanın sosyal medyada bulunması bile başlı başına cesaret isteyen bir şey, Mustafa Şahin Hoca, sosyal medya üzerinden kendine laf söyleyenlere karşı da tahammül gösteren çelik bir irade sergiliyor.

Kendime ait facebook ya da twitter hesaplarında hakaret edilmesine gerek kalmadan, gereksiz yorum yazanları arkadaşlıktan çıkarıyorum, onunla da yetinmiyor, üşenmeden engelliyorum bir de.

Uğraştığım o kadar çok şey var, bir de onlarla uğraşacak, meseleyi onlarla tartışacak duruma getirecek değilim. Bazılarının niyeti çok açık, bana ait olan sayfada kendilerini gösterme derdi taşıyan insanlar var; o mutluluğu onlara yaşatıp kendimi sinir harbinin içine sokacak da değilim.

Mustafa Şahin Hoca kendisine yöneltilen eleştirileri sayfasında koruduğu gibi hakarete varan yorumları da kendi sayfasında tutabiliyor. Sinirleri alınmış bir insan olmadığı da belli, gerekli cevabı vermekle yetinmesi beni şaşırtıyor.

Öğrencilerle de ilginç diyaloglar yaşıyor, kütüphanenin soğuk olduğunu twitter hesabından yazan öğrenciye, sıcaklık oranının yükseltilmesi için talimat verdiği cevabının yanında, “Acıktık bir de çorba göndersen hocam” diyene de çorba servisi yaptırabiliyor.

Üniversite yönetimini eleştirmemiz, kendisine karşı sesimizi yükseltmemiz kesinlikle bir mesafe koymasını gerektirmiyor. Eleştiriye açık olduğu gibi meseleyi izah etmekte de aynı açıklığı gösteren, belgelendirdiği dosyaları önümüze koymaktan çekinmeyen bir idareci sorumluluğu taşıyor, özgüven üzerinde sırıtan bir ekabirlik de taşımıyor, endişeli bir saygınlığı muhafaza edebiliyor.

Kaç sefer ağır eleştirilerde bulunduk, kaç sefer hukukumuz olmasına rağmen kimsenin kendisine söylemediği sözleri sıraladık, kaç sefer üniversite yönetimini yeri geldi yerden yere vurduk, tavrında tarzında en küçük değişiklik olmadı.

Biz de aynı şekilde tarzımızı tavrımızı değiştirmeden insanî hukukumuzu korumakla birlikte üniversite yönetimiyle ilgili eleştirilerimizi devam ettireceğiz, yapılan hizmetleri de takdir edeceğiz.

Facebook sayfasından bana ait olan bir yazıyı paylaşmış, yazının altına bir başkası Rektör Mustafa Şahin’i eleştirdiğim bir yazıyı paylaşarak, “Bu yazıyı da okuyun” anlamında yorumda bulunmuş. Hoca’nın cevabı “Onu da okuduk” olmuş.

Şahsen sosyal medyada bu kadar açık olunmasını doğru bulmayan zihin yapımı kendi dünyamda masaya yatırdım, sanırım neşteri de Mustafa Hoca vurdu!

Önceki ve Sonraki Yazılar