1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Reklamla beslenen çakal sürüsü!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Reklamla beslenen çakal sürüsü!

A+A-

Reklamla beslenen biri sürü çakal sürüsü vardır.

Reklam paralarının nereden geldiğine bakmaz o itler, yeter ki üç kuruş daha gelsin, kimin parası kimin emeği zerre kadar umurlarında olmaz.

Gerçekleri yazsalar halk kazanacaktır, reklam karşılığı hırsızı, soysuzu, vurguncuyu, talancıyı, zimmetçiyi istenildiği gibi yazdıklarında kendileri kazanacaktır.

Bunların hepsi Hak, halk ve emek düşmanıdır.

Dillerinden ayet de düşmez, hadis de ama boğazlarından helal lokma geçmez bu müptezel yığınların.

Bir yarış başlar hemen, kim daha çok överse, kutsarsa, kim daha çok adamın reklamını yapmaya başlarsa, kirlenmiş yığınların içinde kirlenmiş adamın paçasına yapışmanın keyfi onlara da itibar kazandırır.

Bir kez olsun ama bir kez olsun onurlarını doyurmayı bilmediler, karınlarını doyurmak istedikleri kadar.

Ulusalı da aynıdır yereli de; yere düşmekte olan bir cesedi el birliğiyle ayağa kaldırırlar, yeter ki parası olsun hırsızın, soysuzun, her zaman hırsız, soysuz olanlar, kendisi gibi adamları bulur bir yerlerde, kesilmekte olan nefesine nefes olur onlar.

Bizim emek verdiğimiz, alın teri akıttığımız, gecemizi gündüzümüze kattığımız ne varsa, bir anda ayaklar altına alınır, bizim kavgasını verdiğimiz ne varsa hepsi baş tacı edilir, bizim onur dediğimiz, erdem dediğimiz ne varsa bir anda ahmaklık, akılsızlık olarak adlandırılır.

Akılsızlar paraya tamah eder, akılsızlar makam için, imtiyaz için şahsiyetlerini satar, akılsızlar vaatler karşılığında kendini köleleştirir. Akledenler, bunların hiç birine tevessül etmediği gibi, hepsini ayaklarının altında çiğner.

Bir de bizim anılarıyla yaşayan insanlarımız vardır. Bugünü yaşanılır kılmak için uğraşmaz onlar da. Ne var ne yoksa geçmişte yaptıklarıdır. Günümüzde ellerini taşın altına sokmazlar, çünkü bizim geleneğimizde yoktur hak, hukuk, alın teri mücadelesi. Kul hakkı derler ama kulun hakkını savunmak düşmez nasiplerine. Hz. Muhammed (s.a.v.) daha Peygamber olmadan önce Hılful Fudul üyesidir oysa!

Bütün peygamberler nübüvvet görevini üstlenmeden haksızlıklarla, imtiyazlarla, yolsuzluklarla, ahlaksızlıklarla mücadele etmiştir. Haksızlıklarla mücadele, bütün peygamberlerin peygamber olmadan önce verdikleri bir mücadeledir.

Bizim geleneğimizde olmasa da bütün Peygamberlerin geleneğinde hem de peygamber olmadan önce vardır hak mücadelesi.

Büyük günahlarının en başındadır, kul hakkı yemek; bizim büyük günah sıralamamıza bile girmez.

Neden mi? Hepimiz aynıyız çünkü. Hepimizde olan günah, günah olmaktan çıkarılmıştır!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic

Önceki ve Sonraki Yazılar