1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Recep Konuk'un FETÖ Davası'nda ifadesi alınmalıdır!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Recep Konuk'un FETÖ Davası'nda ifadesi alınmalıdır!

A+A-

AK Parti Karaman milletvekili Recep Konuk’un Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan Fethullahçı Terör Örgütü Davası’nda neden ifadesi yok?

Aynı zamanda Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı ve PANKO Birlik Başkanı olan Recep Konuk’un FETÖ Davası firari sanığı Konya İl Emniyet eski Müdürü Salih Tuzcu’nun isteği üzerine 17 araç aldığı iddiaları hep konuşuldu.

17 Aralık Darbesi öncesine kadar Konya’da şüpheli örgüt üyesi olarak yargılanan firari sanıklar Ali Akın ve Eşref Çiftçi’yle olan görüşmeleri de biliniyor.

FETÖ’nün “Kimse yok mu Derneği”ne yıllarca Konya Şeker üzerinden bağışta bulunulduğu, yardımlar yapıldığı kayıtlara geçtiği halde neden Recep Konuk FETÖ’yle ilgili ifadeye çağrılmadı?

2005 Yılında Ankara merkezli Konya Şeker’e düzenlenen operasyonda paralel yapının bir parmağı var mıydı?

Konya Şeker’in üst düzey yetkilileri gözaltına alındığı halde sonra nasıl serbest bırakıldı?

Recep Konuk hakkında Sanayi Ticaret Bakanlığı’nın suç duyurusunda bulunduğu, Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı “Nitelikli Dolandırıcık Davası”nda paralel yapının herhangi bir dahli oldu mu?

Recep Konuk’un başında bulunduğu Konya Şeker ve PANKO Birlik’in Amerika eski Başkanı Bill Clinton’ın kurucusu olduğu Clinton Vakfı’na bağışlarda bulunduğu resmi kayıtlarda yer alıyor ve ulusal basında çıkan haberlerden öğrendiğimize göre de, Clinton Vakfı’na yapılan bağışların paralel yapı tarafından organize edildiği biliniyor.

Recep Konuk’un Fethullah Gülen’le olan ilişkisinin Korkut Özal aracılığıyla gerçekleştirilği iddiaları da var. Konya Şeker’in, Korkut Özal’ın kurduğu şirkete ortak olmasının sebebi de bu ilişkiye bağlanıyor.

Recep Konuk’un Amerika ziyaretinde Fethullah Gülen’le yaptığı görüşmenin içeriğini aktarması gerekiyor.

Paralel yapının Recep Konuk üzerinde kurduğu baskıya bizler de tanık olduk. 2011 Yılında FETÖ Davası’nın firari sanığı Akın İpek’in  sahibi olduğu Kanal Türk Televizyonu’nda kendisiyle ilgili iddiaları paylaşmak için Neşter programına katılmıştık. Paket çekimin ilk bölümü yayınlandı, ikinci bölümü yayınlanmadı. Programın yapımcısı Fatih Polat, “Recep Konuk’un Pelsinvanya’ya ulaşması durumunda paket programı yayınlayamayacaklarını” belirtmişti. İkinci programı neden yayınlamadıklarını sorduğumda da, Recep Konuk’un avukatı Abdullah Egeli’nin Akın İpek’le görüştüğünü söylemişti. Sonra da Akın İpek’in sahibi olduğu Bugün Gazetesi’nde TORKU’nun reklamları yayınlandı.

Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu da hazırladığı Recep Konuk haberlerini girmedi. Recep Konuk’un avukatı Abdullah Egeli’nin Taraf Gazetesi’nin sahibi ALKIM Yayıncılık’ın da avukatı olduğunu öğrendik.

Konya Şeker'in bazı ürünlerinin GDO’lu olduğuna dair haberleri Zaman Gazetesi çıkardı, Cihanbeyli’de çıkan yangın haberini de yayınladığı halde kaldırdı.

Recep Konuk’un paralel yapıyla olan ilişkisini anlatması gerekiyor. Üzerinde milletvekili dokunulmazlığı da var, paralel yapının Konya bağlantılarını bildiği kadarıyla deşifre etmelidir!

Önceki ve Sonraki Yazılar