1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Recep Konuk'u Konya Şeker'in başına musallat eden MHP'dir!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Recep Konuk'u Konya Şeker'in başına musallat eden MHP'dir!

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanı Av. Murat Çiçek, İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, “Ülkücü Olmak Zor İştir” demiş, sonra da şahsımla ilgili değerlendirmede bulunmuş. Önce basın toplantısında yaptığı ilgili bölümü paylaşacağım, sonra da cevabım olacak.

MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek: “Ülkücü olmak zor iştir. Ateşten gömlek giymek gibidir. Kıymeti de buradan gelir. Burası şehitler yurdu, bir nevi Peygamber ocağıdır. Karakteri zayıf, damarı bozuk, menfaatperest ve rant meraklısı olanlar bu ocakta çok fazla barınamazlar. Onların gideceği yerler bellidir. Onlar oralara giderken ellerinde avuçlarında geçmişe dair bir şeyler kalmışsa onu da pazara döküp satılık edeceklerdir elbette.

Fakat satmaya alışanlar, bilhassa ülkücülük gibi ulvi bir davayı siyaset pazarına çıkaranların yarın satamayacağı bir şey düşünülemez. Onlar bir zaman sonra şimdiki gittikleri yeri de satarak, PKK’da ülkücülük yapmaya talip olabilirler ve o zaman da kendilerini hem PKK’lı hem ülkücü ilan edebilirler.  Batan geminin malları, anlaşılan bu gibilerin gözlerini kamaştırmıştır. Öyle ya, AKP’de kazanlar kaynıyor, Konya’da kaynıyor, Ankara’da kaynıyor. Konya’da bir AKP aday adayı dayanamamış sonunda “Kılıcı” sıyırmış, içini dökmüştür. Daha doğrusu içimi dökeyim derken cerahati ortalığa dökmüştür.

Çiftçinin emeğini, mülkünü altın hisse mahareti ile kendi mülküne çevirmekle suçladığı bir diğer AKP aday adayını yerden yere vurmakta; Para ile ve elinde bulundurduğu medya gücü ile kendisini birinci seçtirirken, bu “Kılıç” gibi insanları da sonlara getirtmekle ve suçlamaktadır. Bu kadarla da kalmamakta, türlü türlü rezaletlerden bahsetmektedir. Gerçi Facebook sayfasından derhal kaldırtılmış ortalık temizletilmiştir amma, meraklıları yazının tamamını şimdilik Cafe Kulis’te bulabilirler.

 Yazının sonunda Sayın Kılıç, Başbakana seslenerek “Sayın Davutoğlu düşünsün, sınanan kendisidir” demektedir. Oysa Sayın Davutoğlu, dur bakalım kendisini duyacak veya düşünecek halde midir?  Ankara’da kaynayan kazanların sesinden Konya’daki duyuluyor mu bakalım.”

***

MHP İl Başkanı Murat Çiçek’in basın toplantısı konuşması Konya yerel medyasında yer bulmamış maalesef, birkaç internet sitesine düşmüş sadece. Ne de olsa beslendikleri adamla ilgili benim üzerimden laf söylemiş MHP İl Başkanı Çiçek.

Gelelim cerahatin kime ait olduğuna…

MHP İl Başkanı bizim bu meseleyi 2008 yılından buyana gündeme getirdiğimizi bilmiyor mu? Bilmiyorsa hangi şehirde yaşadığını sorarlar insana. Siz daha Recep Konuk'un adını bile ağzınıza alamayacak bir korkaklık sergilerken, neyin değerlendirmesinde bulunuyorsunuz? Yine de bu kadarını söyleyebilen bir MHP İl Başkanı’nı görmek, umutlandırıyor beni. Bu meseleyi siyasi bir malzemeye dönüştürmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Konya Şeker bütün siyasi partilerin, bütün bir Konya halkının, bir buçuk milyon çiftçinin mülküdür, hepimizin mirasıdır.

Önceki MHP İl Başkanlarından Yusuf İnanç, şimdi Recep Konuk’un Konya Şeker’de Halkla İlişkiler Müdürüdür. Birkaç yıl önce aramızda geçen diyaloğu yazmıştım, yeniden hatırlatayım. Bir gece, beni aradı Yusuf İnanç. “Arkadaş bizim reisle niye uğraşıyorsun” dedi. Recep Konuk’u kendisine reis edinmiş bir MHP eski İl Başkanı var karşımda. Lafını ağzına tıkamıştım: “Sen Recep Konuk’u biz seçmiştik, sonra öğrendik ki çiftçinin mülkünü mirasına geçirecek duruma gelmiş, bu bizim için bir vebaldir, senin mücadelende biz de varız, ne yapmamız gerekiyorsa yapalım gardaş, biz buna asla müsaade etmeyiz, bunun hesabını sorarız, demen gerekiyorken, kalkıp bana bir de Recep Konuk’u mu savunuyorsun. Zor oyunu bozar, borcun olduğu için Konya Şeker’de işe başlayabilirsin, beni bu zamana kadar Konya Şeker’den hiçbir müdür aramadı, niye sen arıyorsun, niye ülkücülük misyonunu lekeliyorsun, sen MHP İl Başkanlığı yapmış bir adamsın, bu kirli ilişkiyi savunmak sana mı düştü” demiştim. Sonra da hiç düşünmeden aramızda geçen konuşmayı yayınlamıştım. Çünkü sabah kalktığında Recep Konuk’un makam odasına kasılarak girecekti, söylemediği sözleri söylemiş gibi reisine aktaracak, Ahmet Şükrü’ye ayar çeken bir ülkücü pozuna bürünecekti. Ben sana yaşatır mıyım o mutluluğu be adam. Keşke adam olabilseydiniz?

MHP Konya İl Başkanı Çiçek’e soruyorum: Recep Konuk’u Konya Şeker’in başına kim seçtirdi? Hangi bakan, hangi milletvekilleri onun için çalıştı? Recep Konuk hangi partiden Çumra Belediye Başkanlığı yaptı? Kendi seçtirdiğiniz adamın altın hisse hesabını soracak cesaretiniz niye yok? Recep Konuk’u çiftçinin başına musallat eden sizsiniz, orada bir cerahat varsa onu temizlemesi gereken de sizsiniz.

Recep Konuk şu anda AK Parti’den milletvekili aday adayı, AK Parti’den herkes aday adayı olabilir, MHP İl Başkanı önce MHP’nin Konya Şeker’in başına seçtirdiği adam hakkında ne yapmış, onun hesabını verecek!

Anadolu Birlik Holding’te Recep Konuk’un “Altın Hisse” aldığını, Konya Şekeri mirasına geçirecek bir kurnazlığa tevessül ettiğini bütün partilerin il başkanlıklarına gönderdiğimiz dosyayla biz duyurduk, onunla da yetinmedik, muhalefet partisi milletvekilleriyle de görüştük. MHP Konya milletvekili Faruk Bal ve Mustafa Kalaycı’yla da görüştük. Bu konuda Mustafa Kalaycı’nın duyarlığını teslim ediyorum, “Bütçe Komisyonu”nda yaptığı konuşmayı da 2011 yılında yayınlamıştım. Altın Hisse’nin iptal edilmesi kanununu bizim gayretlerimizle AK Parti Hükümeti çıkardı. MHP milletvekilleri de Recep Konuk ismini dillerine alamadı!

MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek, bizim üzerimizden Recep Konuk sorgulaması yapmıyor, AK Parti’ye yükleniyor. Ben de Murat Çiçek üzerinden MHP sorgulaması yapmakla birlikte, MHP İl Başkanı Murat Çiçek’i gerçekten tebrik ediyorum. İlk kez bir MHP il Başkanı Recep Konuk’un adını ağzına almasa da “Altın Hisse”yi kamuoyuna taşımıştır, Başkan Çiçek'ten bu yürekli tavrını devam ettirmesini istiyorum. 

Recep Konuk’u hiçbir partinin milletvekili adayı göstermeyeceğini daha önce söylemiştim. Hangi parti olursa olsun Recep Konuk’u milletvekili adayı gösterirse, tartışılan Recep Konuk olmaktan çıkacak, partinin genel başkanı tartışılacak duruma gelecektir. 2011 Yılında da Recep Konuk AK Parti’den adayı adayı olmuş ama aday gösterilmemiştir, yine aynı akıbet kendisini beklemektedir!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic

Önceki ve Sonraki Yazılar