1. YAZARLAR

  2. Doğan HİSAR

  3. Recep Konuk, Sayın Valimizden seçimin ertelenmesini mi istedi?
Doğan HİSAR

Doğan HİSAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Recep Konuk, Sayın Valimizden seçimin ertelenmesini mi istedi?

A+A-

Recep Konuk Konya Şeker'de sahne almış. 

Çıkmadık candan umut kesilmezmiş, sesi titremiş, neredeyse ağlamaklı olmuş adam.

Hazır kıtaların bindirilmesiyle sonuç alınacak bir durum olmadığının aslında kendisi de farkında.

Kendisini kucaklayan bir çiftçimiz var, duygusal bir görüntü, ağlıyor çiftçilerden biri, yarın o kucaklaşma anını basına servis etmeli Recep Konuk!

Toplanan kalabalığın yarıdan fazlasının fabrika işleri olduğu söyleniyor.

Recep Konuk’un konuşmasını biz de izledik.

Sayın Başbakan’dan izin aldığını” söylüyor, yeniden aday olmayacağını söylemeyi de ihmal etmiyor.

Bay Beyin o kadar önemli yönetici ki, “Sayın Başbakanımızın izniyle aday olmayacağını” ifade ediyor.

Konyalı çiftçileri öksüz bırakan kişi Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’mış, nasıl bu izni verebilir, yazık değil mi Konyamıza, yazık değil mi Konyalı çiftçilerimize!

Konuşmasında en dikkat çeken kısım, Konya Valimiz Sayın Yakup Canbolat’a akıl veren isteğini Valilik Makamının sırtına sarması.

Başbakanımız Binali Yıldırım’dan izin isteyen adam, Konya Valimiz Yakup Canbolat’tan medet bekliyor.

Diyor ki; “Valiliğin seçimi ertelemek için bir çalışması olduğunu duyduk.

Sayın Valimizin seçimi ertelemek için bir çalışma içinde olmadığını açıklaması, kamuoyunu rahatlatacaktır.

Recep Konuk’un Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’ne başkan adayı olmayacağını açıklamasıyla birlikte, başkan adayı olacak kişiler siyasi iradenin ve Konya Valiliği’nin kanaatlerini öğrenmek için beklemiştir, fısıltı da olsa doğru bir kanaldan kendilerine kanaat ulaşmadığı için adaylıklarını açıklamışlardır.

Seçimlere iki gün kala Recep Konuk’un isteği doğrultusunda Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi seçiminin ertelenmesi talebi, diğer adaylara ve en önemlisi çiftçilerin iradesine konulan bir ipotek anlamı taşıyacaktır.

Recep Konuk, “Güvenlik gerekçesiyle seçimlerin ertelenebileceğini” söylemektedir, Konya Şeker Fabrikası içinde yapılacak olan seçimde güvenlik nedeniyle sorun çıkarabilecek kişiler mevut başkan adaylarının tabanı olan çiftçiler değildir, bizzat Recep Konuk’un seçimi erteletmek için oluşturabileceği hazır kıtalar olabilir. Bu seçimin tek güvenlik sorunu Recep Konuk’un kendisidir.

Daha önceki seçimlerde karşısına aday çıkan başkan adaylarını destekleyen kişilerden kolu kırılan da vardır, burnu kırılan da vardır, sandalyelerin havalarda uçuştuğunu seçim dönemlerinde yazmıştık.

Cumartesi günü yapılacak seçim alanına kimlik kontrolü yapılarak sadece çiftçiler alınmalıdır, fabrika çalışanları ya da farklı çevrelerden oluşturulabilecek kişiler fabrika kapısından bile içeri alınmamalıdır.

Sayın Valimizin bu konuda Konya Emniyet Müdürlüğüne talimat vermesini, işin çok sıkı tutulmasını istiyoruz.

Recep Konuk’un AK Parti Karaman milletvekili olması, siyasi bir imtiyazı kazandıramaz!

Recep Konuk seçimi erteletme çabaları içine gireceğine çıksın adaylığını açıklasın, nasıl olsa bir kamuoyu da oluşturdu, işçilerden oluşan çoğunluğu biz de çiftçi topluluğu olarak kabul edebiliriz, “Aday olmayacağını söylediğin halde niye aday oldun?” sorusu dillere dolansa bile, çiftçilerin kanaatinde bir karşılık bulmaz!

Önceki ve Sonraki Yazılar