1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Putin’in Erdoğan aşkı karşılıksız kaldı!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Putin’in Erdoğan aşkı karşılıksız kaldı!

A+A-

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin emperyal kişiliğinin altında sakladığı duygusallığa yenik düştü.

Bayır Bucak Türkmenleri’nin kardeşlerimiz olduğunu bilseymiş, Rus uçakları oralarda süzülmezmiş. Rusya İŞİD’i de bilmez, PYD’yi de, bildiği tek şey Esed’in daveti. Zaten davet edildiği için savaş uçakları, gemileri, tankları tüfekleri Suriye’de davete icabetin vacip hükmünü yerine getiriyor.

Suç bizde, Bayır Bucak Türkmenleri bizim kardeşlerimiz demekte geç kaldık.

Suç bizde, Putin’in cahilliğini hesaba katmadık.

Suç bizde, güllelere gül atmadık.

Suç bizde, savaş uçaklarını barış güvercinleri gibi karşılamadık.

Suç bizde, 2. Dünya Savaşı’ndan buyana ilk kez uçaklarını düşüren Türkiye oldu.

Bir ara sosyal medyada Putin’in Müslüman olduğuna dair montaj fotoğraflar da dolaşmıştı. Son ayarını da Tayyip Erdoğan bozdu.

Gün geldi sırtından hançerlendiğini söyledi gün geldi mehtapla besledi hayal kırıklığını; Putin’in Erdoğan aşkı karşılıksız kaldı!

Putin’in titreyen dudaklarından “Ay’ın altında hiçbir şey kalıcı değildir” sözleri döküldüğünde, insanın dizlerinin bağı çözülüyor, seni bu hale düşürenler utansın diyesi geliyor.

Nasıl bir Erdoğanmış ki, hainlere beddua ettirir, işgalcileri duygusala bağlar!

Bizde de benzer bir söz var: Güneş balçıkla sıvanmaz. Rusların ay’dan güneşe çevrilen sözleri de bir o kadar aydınlığın aydınlıkla kıyaslanmasıdır. ‘El feneri güneşi aydınlatmaz’ derler mesela. Bizimle Rusya’nın durumunu tam da bu deyiş açıklıyor, kendi elleriyle kararttıkları köşelerden el feneriyle yaklaşıyor Putin Türkiye’ye.

Putin zor adam da istemiyor; "Bizim için hem Esad hem de Amerika ile çalışmak kolay. Bununla ilgili kısa zaman önce Başkan Obama ve Suudi Arabistan ile diğer Arap ülkelerindeki arkadaşlarımızla görüştüm. Neden kolay? Biz tavrımızı değiştirmiyoruz" diyor.

Amerika’yla Esed’le anlaşmak kolay, Türkiye’yle anlaşmak mümkün değil diyor adam. Sonra da tavırlarının değişmediğinden bahsediyor.

Doğrudur, Rusya’nın işgalci tavrı hiç değişmiyor, tavrını değiştiren Türkiye, işgalcilerin büyüklüğüne küçüklüğüne bakmadan alınlarının ortasını karışlıyor; bu da sersemletiyor adamları!

Fetullah Terör Örgütü’nden himmet bekleyecek kadar  şaftı kayan eski KGB ajanı Putin, militarist Türk dilini yerli yerince kullanan, en küçük aksan sorunu yaşamayan bir akıl benzerliği de göstermiştir: “Türk yönetiminin İslamlaştırma politikası yüzünden Atatürk herhalde mezarında ters dönmüştür” demekle yetinmeyebilir, yakın bir tarihte Anıtkabir’e Erdoğan’ı şikayete de gidebilir, ana muhalefet partisi genel başkanı da eşlik eder kendisine!

Dünya görmüştür ki, Türkiye Putin’i de, emperyalist ülkeleri de ters döndürmüştür; yıllarca Ortadoğu jandarmalığına atadıkları Türkiye, Ortadoğu’da akan kanın hesabını sormaya başlamıştır.

İslamcı sivil toplum örgütleri bir kampanya da Putin için başlatmalıdır; bir uçak alıp verseler de, kesilse şunun zırlaması(!)

Önceki ve Sonraki Yazılar