1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Prof Dr. Sami Karahan sitemizde çıkan haberleri yalanladı!
Prof Dr. Sami Karahan sitemizde çıkan haberleri yalanladı!

Prof Dr. Sami Karahan sitemizde çıkan haberleri yalanladı!

Prof. Dr. Sami Karahan avukatı aracılığıla gönderdiği tekzip metninde, sitemizde yayınlanan haber ve yazıları yalandı. Cemaatle hiç bir ilgisinin olmadığını söyledi.

A+A-

Sayın Ahmet Şükrü Kılıç

Müvekkilimiz olan Prof. Dr. Sami KARAHAN ile ilgili olarak CAFEKULİS adlı internet sitenizde MURAT GÜZEL tarafından kaleme alınan ve bu sitede 02.01.2014 tarihinde yayınlanan “Nur topu gibi aydın Hakimlerimiz Konya Selçuk Üniversitesinde yetişti” başlıklı yazı ile ilgili ve ayrıca MEDYABOL internet sitesinde bu haberin devamı niteliğinde bu sitenin 31.12.2013 tarihli haberlerinde müvekkilimiz Prof. Dr. Sami KARAHAN’ ın Ergenekon gibi bazı davaları organize ettiği, Cemaatin içerisinde önemli görevler üstlendiği ve yargıda gerçekleşen bu tür yapılanmaların odağı olduğuna ilişkin ayrıca Ergenekon sanıklarını yargılayan bazı hakim ve savcıların müvekkilimizin öğrencisi olduğuna ilişkin internet aracılığı ile yapılan iftiralar ve hakaretler nedeniyle hem şahsınız hem de Murat Güzel aleyhinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur.

Sahipliğini, Editörlüğünü ve yazarlığını yaptığınız sitelerinizde yapılan bu haberlerin hangi bilgi ve belgelere göre yapıldığı bilinmemekle birlikte müvekkilimin Şahsı ve Ünvanı kullanılarak ayrıca son yolsuzluk operasyonu ve Ergenekon davaları ve Pınar Selek davaları ile irtibat kurularak azılsız ve mesnetsiz iddialar ile iftira ve hakaret edilerek ve kara propaganda yapılarak yıpratılmaya çalışılmaktadır. Müvekkilimiz 20 yıldan fazla yaptığı Hocalık hayatında bugüne kadar binlerce öğrenci yetiştirmiş olup bu öğrenciler bugün Türkiye’de ve daha başka ülkelerde Avukat, Savcı, Hakim, Noter veya bürokrat ve hatta Adalet Bakanı olarak devletin en önemli makamlarında bulunmaktadır. Müvekkilimiz bugüne kadar hiçbir örgüt veya oluşum içerisinde olmadığı gibi iddia edilen şekilde organize olduğu iddia edilen bir örgütün veya oluşumun yöneticiliğini de yapmamıştır. Haberlerde belirtilen iddialar tamamen asılsız ve mesnetsiz iftaralardır. Bu güne kadar öğretim üyesi olarak hayatını şerefli bir hoca olarak devam ettiren müvekkilim bundan sonrada bu vazifesini onurlu ve şerefli olarak devam ettirecektir. Haberlerde bahsi geçen iddiaların hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. Bu haberlerin iftira ve hakaret mahiyetinde olması nedeniyle müvekkilim maddi ve manevi olarak zarara da uğramıştır. Müvekkilim, yapılan bu haber ve yayınlarla; çevresinde bulunan insanlar veya kurumlar tarafından bir örgüt üyesi olarak lanse edilmesine ve bu şekilde algılanmasına sebep olmaktadır. Habercilik doğruluğu kesin olan olaylar hakkında kamuoyunun bilgi edilmesinin sağlanması için vazgeçilmez bir durum olup müvekkilim gibi Profesör olan toplumda önemli görevler üstlenen kişiler hakkında mesnetsiz ve iftira mahiyetinde haber yapılması da habercilik değil müfterilik olduğu unutulmamalıdır. Müvekkilim aleyhinde yapılan mesnetsiz hakaret ve iftiraların acilen sona erdirilmesi ve haber sitenizden çıkarılması gerekmektedir.    

Sayın Ahmet bey;

Hem Cafekulis hem de Medyabol adlı internet sitelerinin Editörlüğünü ve sahipliğini yaptığınız için aleyhinizde İstanbul Cumhuriyet Başsvacılğı’na suç duyurusu ile sitenizde bulunan müvekkilim olan Prof. Dr. Sami KARAHAN ile ilgili haberlerin kaldırılması talep edilmiştir. Sizin de Yargı kararına gerek duymadan bu haberleri kaldırmanızı buna benzer haberlerin bir daha yapılmamasını, aksi halde aleyhinizde maddi ve manevi tazminat davası açılacağını bilvekale ihtar ederim.

Gerekli işlemlerin yapıldığına ilişkin tarafımıza bilgi verilmesini ayrıca ihtar ederim.

Bilginize selamlar

Av.Mustafa BAŞARAN

Ahmet Şükrü Kılıç’ın notu: Prof. Dr. Sami Karahan adına yapılan açıklama bizim için beyan anlamında yeterlidir. Murat Güzel’in sitemizle hiç bir ilgisi olmadığı gibi medyabol adlı internet sitesiyle de bir bağlantım, editörlüğüm ya da sahipliğim söz konusu değildir. medyabol sitesi editörlerine haberin kaldırılması hususunda bir hafta önce e-posta gönderdiğimi de belirtmiş olayım. medyabol sitesindeki tarafıma yaptırılan açıklama, sitemizdeki haberler derlenerek benimle hiç bir görüşme yapılmadan söyletilmiş, kendi açıklamam olmadığı halde haber yapılmıştır. Talebiniz üzerine sitedeki haberler kaldırılmıştır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.