1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Paralelci Prof. Dr. Sami Karahan'ın hakkımda bulunduğu suç duyurusu!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Paralelci Prof. Dr. Sami Karahan'ın hakkımda bulunduğu suç duyurusu!

A+A-

Hukukçu Prof. Dr. Sami Karahan’ın hakkımda bulunduğu suç duyurusuna, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kovuşturmaya yer olmadığına karar vermiş.

Sami Karahan’ın paralelci hakim ve savcıların hocası olduğunu Konya bağlantısıyla hikayeleştirmiş, Asya Bank’ın ortaklarından olduğunu yazmıştık. Sami Karahan gönderdiği tekzip metninde, Fethullah Gülen’le de, cemaatle de bağlantısı olmadığını söylemişti. Asya Bank’ın resmi ortağı olan insanın paralel yapıyla bir bağlantısı olduğuna kimseyi de inandıramazdık zaten.

Koskoca profesör olmuş bir adamın İslam Dini’ni Belamlaştırdığı diliyle kullanan, bedduasıyla hop oturup hop kalkan bir deliye bağlı olabileceğini düşünecek kadar aklımızı kaybetmedik. Hemen terör örgütü liderinin avukatları hakaret ettiğim gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmaya yeltenmesinler, mahkemede akıl sağlığının yerinde olup olmadığı talebinde bulunur, kendisini de Türk doktorlarının muayene etmesini isterim, aklı başında bir insanın söylemeyeceği bir çok yazılı ifadesi, bir çok video görüntüsü var.

Sami Karahan’ın twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Fethullah Gülen’i savunan her hangi bir ifade olmadığı gibi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Lahey Adalet Divanı’nda yargılanması hezeyanında da bulunmadı.

Yine bir hakaret cümlesi mi kurdum yoksa, ah ben hiç iflah olmayacağım!

Ticaret Hukuku Profesörü Sami Karahan’ın bir suç duyurusu daha var hakkımda, ticaret hukukunun altına üstüne getiren, Erbakan Hoca’nın deyimiyle “Tekeden süt çıkartma” kabiliyetine sahip olan beyefendi, twitter paylaşımlarını haber yapmamızı da telif hakları yasasına bağlamış. Sosyal medyada yayınlanan twitter paylaşımları ne de olsa kendi cümleleri, izin almadan nasıl yayınlayabiliriz? Dünyanın neresinde görülmüş sosyal medyada insanların yazdıklarının haber yapılması(!)

Hakaret ettiğimi de söylemiş Karahan, ne dedim, hangi cümlem kanına dokundu onu da bilmiyorum; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, “Yazılarda şikayetçiye hakaret içeren sözler yazmadıkları, şikayetçinin bir kısım fikir ve düşüncelerinden yola çıkarak mesleki yönden eleştirdikleri, eleştirilerin hakaret boyutuna ulaşmadığı anlaşıldığından, kavuşturmaya yer olmadığına” karar vermiş.

Konya Baro Başkanı Fevzi Kayacan ve Prof. Dr. Sami Karahan’la ilgili ben de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum. Yurtdışına çıkış yasağı konulmasını da istedim. Kovuşturma hangi aşamada maalesef bilmiyorum. Fevzi Kayacan’la da Sami Karahan’la da hukuki mücadelemiz devam edecek.

HUDER Konya Şube Başkanı Mehmet Şamil Şenalp’in, Fethullah Terör Örgütü Davası’nda Konya Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği ifadede, “Paralel yapıya bağlı savcı, hakim ve avukatlarla toplantı yaptıkları ve orada alınan kararları Baro Başkanı Fevzi Kayacan’ın Baro’da uyguladığı” itirafı var. Konya Valiliğine ve Konya Cumhuriyet Başsavcılığına Şenalp’in ifadesi üzerinden soruşturma başlatmaları çağrısında bulunmuştum. Bugüne kadar Şenalp’in ifadesi üzerinden her hangi bir soruşturma başlatıldığını duymadım, Konya Cumhuriyet aBşsavcılığı bu itiraf üzerinden her hangi bir soruşturma başlatmazsa, suç duyurusunda bulunma görevi yine bize düşecek.

Bu arada Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın medyatik avukatı Fikret Duran da cefekulis twitter hesabımızın takipçileri arasına katılmış. Kendisine iyi takipler diliyorum, mendili iyi yere açmış!

Önceki ve Sonraki Yazılar