1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Paralelci müfettişler TÜRGEV'in kız öğrenci yurduna baskın yaptı!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Paralelci müfettişler TÜRGEV'in kız öğrenci yurduna baskın yaptı!

A+A-

17 Aralık operasyonundan buyana üç ay geçti.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’dan başka, paralel yapıyı hedefine koyan AK Parti Konya milletvekiline rastlayanınız oldu mu?

Konya Büyükşehir Belediyesi’nde Kıtmir’in itleri ağzından salya akıtıyor, Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in sesi çıkmıyor.

Merkez İlçe Belediye Başkanları’nın da paralel yapıyla ilgili bir açıklamasını duymadık. İl Başkanlığı’nın da bir hesaplaşma açıklaması yok. Başbakan Erdoğan gazete, banka, dersane, yurt ve okullarla ilgili bas bas bağırıyor, AK Parti teşkilatlarında bir yankı bulmuyor. Halkın gösterdiği tepkiyi AK Parti teşkilatları ne zaman gösterecek?

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu 30 Mart’a kadar bütün ilçelerde miting yapacak, birkaç saatini de bu konu için ayırmalıdır. AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve merkez ilçe başkanlarıyla bir toplantı yapmalıdır.

AK Parti seçmeni il teşkilatında açık bir tepki görmediği için bazı bağlantılarını devam ettirmektedir. Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve AK parti Konya milletvekilleri yarım ağızla bile bir açıklama yapsa, seçmen de tavrını netleştirecektir.

AK Parti Hükümeti’ni yıkmaya yeltenen, Başbakan Erdoğan’ı hapse atma planları kuran paralel yapıya karşı en küçük merhamet beslemek, hem vatana ihanettir, hem de AK Parti seçmenine ihanettir!

Açıkça yazacağım, bu dönemde kendi siyasi zeminini sağlamlaştıracak insan konuşur, hayır; fırsatçı bir dil kullanmalarını söylemiyorum. Eğer konuşulmuyorsa, bir sorun var demektir. Bunun adı korkudur, şantajdır, bulaşmamaktır ne derseniz deyin, temsil kabiliyetinin sıfırlanması demektir.

Bir kaç Konya milletvekili'ne bir açıklamanız olsun haber yapalım dediğimde, susmayı tercih ettiler, onların ismini versem ne olacak, hepsi aynı!

Konya’da TÜRGEV’e bağlı kız öğrenci yurdu paralelci müfettişlerce basılabiliyor, buna cesaret edebiliyorlarsa, Bakan Davutoğlu’nun da, Konya milletvekillerinin de siyasi bir hükmü kalmamıştır.

Adamlar kendi yurtlarında teftiş yapıldığında Türkiye'yi ayağa kaldırıyor, neden sizin gıkınız çıkmıyor?

Müfettiş efendi kasıla kasıla “Burası malum yurt mu, Bilal’in yurdu mu” diyebilme gevşekliğindeyse sizlerin gevşekliğindendir!

Konya İl Milli Eğitim Müdürü daha önce de başörtülü öğretmenlerin stajiyerliğinin kaldırılmasına engel olmuştu, şimdi de müfettişlerin ellerini kollarını sallayarak yaptıkları baskınlara göz yumuyor.

İl Milli Eğitim Müfettişleri Kurul Başkanı ve gönderdiği müfettişler hangi paralel bağlantının parçaları?

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki iki paralelci şube müdürünü ben biliyorum da sizler ayakta mı uyuyorsunuz?

CHP milletvekili Atilla Kart da konuyla ilgili yönlendirilmiş bir soru önergesi verdi. Adamların birbirleriyle nikahları şimdilik kavi de, bizim vekillerin seçmenle flört düzeyinde bile bir birliktelikleri yok!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmasa hiç birinizin bir gram değeri yok gözümüzde, bunu anlayın. Hafızamıza kazınacak bir sözünüz olsun bu süreçte, biraz adam olun!

Latif Selvi’ye de bir sözümüz var; arkasında durduğunuz adam bu muydu?

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

Önceki ve Sonraki Yazılar