1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Ömer Ünal: FETÖ duruşmalarına milletvekillerimiz katılacak!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Ömer Ünal: FETÖ duruşmalarına milletvekillerimiz katılacak!

A+A-

Konya Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı (KONEV) Başkanı Karaman eski Valisi Hakkı Teke’nin daveti üzerine iftar yemeğine katıldık.

Konyalı siyasiler, bürokratlar, siyasette boy göstermek isteyenler, işadamları hepsi oradaydı.

Oturduğumuz masada bir sandalye boş bırakılmıştı, kimse oturtulmuyordu, yanımdaki adam o boş sandalyeyi gözü gibi sakınıyordu. Kim için ayırdıklarını sordum, “Recep Konuk için” dedi. Gel de tebessüm yayılmasın dudaklarına. “Recep Konuk benim bulunduğum masaya oturamaz” dedim. Adam şaşkınca yüzüme baktı. Ben ondan önce davrandım, “Siz Recep Konuk’un neyi oluyorsunuz” diye sordum, amca çocuklarıymış, gelen de olmadı, amca oğlunun boynu bükük kaldı.

hakki-teke.jpg

İftar sonrası açılış konuşmasını Vakıf Başkanı Hakkı Teke yaptı. Çok yerinde, uzatmadan 15 Temmuz Darbe girişiminden Konyalıların birlik ve beraberliğine uzanan kısa bir konuşmaydı. Bir yemek yedirip, insanın boğazına dizenlerden olmadığını gösterdi.

Konya milletvekilleri adına da Ömer Ünal bir konuşma yaptı.

Ömer Ünal milli bir dil kullandı, sonra da ümmet bilincini kuşandı. Samimi bir konuşmaydı, o da uzatmadı. Filistin vurgusu, Mescid-i Aksa misyonu, Türkiye’nin bütün İslam ülkelerinin umudu olduğu, Müslüman halkların duasına kadar hepsi vardı.

omer-unal.jpg

Ömer Ünal’la FETÖ Davalarını konuştuk

Konya milletvekillerimiz Konya’daki FETÖ Davaları’nın duruşmalarına katılma kararı almış.

Beklediğimiz de buydu.

Milli Piyango İdaresindeki FETÖ yapılanmasının takipçisi olacağını da söyledi.

Konya emniyetinin özellikle KOM’un Türkiye’de en iyi çalışan birim olduğu hususunda hemfikirdik.

Bayram sonrası bir araya geleceğiz. FETÖ Davası’nın müşteki avukatlarından Battal Özer’i de dinlemelerini istedim. FETÖ Dosyaları hakkında bir brifing sunulacak, emniyetten de bilgi alınacak, Konya Cumhuriyet Başsavcılığından da.

AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Sorgun Başkanlığında mahkemelerin takip çizelgesi çıkarılacak.

Konya’da bazı FETÖ elebaşlarının serbest bırakılmasının da gerekçeleri sorgulanacak. Zaten serbest bırakılanların gerekçeleri öğrenilmiş, moral düşüklüğünün yaşanmaması için bundan sonra milletvekillerimiz dava duruşmalarına bizzat kendileri katılacak.

***

15 Temmuz’un yıldönümünde büyük bir organizasyon gerçekleştirileceği bilgisini de İl Başkanımız Musa Arat’tan aldım. Belediye başkanlarımız, meslekî oda başkanlarımız, üniversitelerimiz, sivil toplum örgütlerimiz hain darbe girişiminin hatırlatılmasında en üst düzeyde sorumluluk üstlenecek.

***

Selçuk Üniversitesi Rektörümüz Mustafa Şahin, başörtülü öğrenciyi salondan çıkaran akademisyenle ilgili tahkikatı başlatmış. Kampüs içindeki “TORKU Arena Stadyumu”nun adını da “15 Temmuz Stadyumu” olarak değiştirme kararı alınmış.

15 Temmuz gecesinde, insanların üzerine mermiler yağarken, “Eğilmeyin” diye haykıran insanların emsalinde, Konya FETÖ mücadelesinde dik durulacak. Milletvekillerimizin inisiyatif kullanma haberlerini yapma özlemlerimiz de son bulacak…

Önceki ve Sonraki Yazılar