1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. O artık Fetullahçı bir doktor değil!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

O artık Fetullahçı bir doktor değil!

A+A-

Fetullahçı doktorla yolculuk yaptık” başlıklı yazıda bahsettiğim doktor arkadaştan, cevap geldi. Aynen yayınlıyorum.

***

Abi saygılar sunuyorum.

Siteni ve yazılarını düzenli olarak takip ediyorum. Konuştuğumuz günden sonra hayatımda ve düşüncelerimde çok şey değişti. Bazı şerlerin hayırlara vesile olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle ayrıldığımız günkü noktada değilim.

Cemaate ve yayın organlarına mesafeliyim. Amerika’yı referans alan haberler yapılmaya başlanması ve yapılan u dönüşleri ve yapılan seçim ittifakları midemi bulandırdı. Son seçimde de oyumu AK Parti’ye verdim.

Yalnız abi bir şeye üzüldüm; yaptığınız sakal ve paralel yorumuna üzüldüm gerçekten. Hayatımda sakal uzattığım süre 1 haftayı geçmez; yüzümde “seberoik dermatit” adında bir rahatsızlık mevcut, sık tıraş olmak o rahatsızlığı artırmakta ve kesin bir tedavisi yok. Böyle geçici yöntemlerle rahatlatmaya çalışıyorum oda izin dönemlerinde. Şükür ki bulunduğum ilçesinde AK Parti kazandı.

Hatırlarsanız 19- 20 Aralık gibi trende yolculuk etmiştik ve her şey çok tazeydi. Cemaatle ilgili derin hayal kırıklıkları oluşmamıştı. Gerçekleri insanlar farklı zamanlarda görebilir. İnsanları kullandıkları ve kurşun asker gördükleri için çok kırıldım ve kızdım. Şu anda ciddi mesafe koydum arama. Bu mailimi başka bir nedenden ötürü algılamayın. Cemaatten ciddi manada bir kopuş olduğunu ve  insanların bu yapılan ulusalcı ittifaka karşı derin bir hayal kırıklığı ve soğuma yaşadığını ifade edebilmek için yazıyorum.

Sakal konusundaki yorumunuza kırıldım gerçekten. Kandırılmış olma konusunda haklısınız, ben de kandırıldığımı düşünüyorum. Ama kandırılmak kandırmaktan daha masumdur. Kandırıldıktan sonra da oradan çıkmak önemli. Aslında bu maili atmak konusunda çok çekimserdim, siz paralel ve takiyye yorumu yapınca bu maille takiyye mi yapıyor diye düşünmenizden de çekindim.

Saygılar sunuyorum, görüşmek dileğiyle…

***

Ben de selamlarımı ve saygılarımı sunuyorum;

Sakal konusunda  özür dilerim. Doğrusu rahatsızlığını belirttiğim, sakalla yüzü gizleme konusunda  takiyye benzetmesi hoş değildi, paralel yapılanmanın zihnimdeki abartısına bağışla onu da.

Beni ne kadar mutlu ettiğini anlatamam. Sadece kendi değişimin değil, süreç içerisinde bir çok kopuşun olduğunu söylemen de sevindirdi. Hepimiz kandırılıyoruz, ben de çok kandırıldım, bazen de bilerek kandırılır insan; bile bile, göz göre göre kanmak istediğimiz için de kanarız.

AK Parti’ye kurulduğu günden buyana ilgi duydum, bir çok misyon yüklediğim insanların yanlışlarını gördüğümde o kadar çok hayal kırıklığı yaşadım ki!

Kimsenin kılının kıpırdamadığı zamanlarda, her şeyi göze alarak, kendi partimin içindeki yolsuzluklarla uğraştım. Defalarca niye CHP ve MHP içindeki yolsuzluklarla uğraşmıyorsun diyenlere, “Herkes kendi evini temizlesin” dedim. Fetullahçı paralel yapı yolsuzluklarla uğraşısında samimi olsaydı, bu uğraşılarının bir geçmişi bulunsaydı, hükümete karşı geliştirdiği emperyalist ittifak olmasaydı, hepimiz destek verirdik. Bunları tekrar etmenin en azından senin nezdinde bir değeri kalmamış, sen kendi durduğun yerde -hem de yapının içinde- bu hakikatleri fazlasıyla idrak etmiş ve görmüşsün!

Defalarca gündeme taşıdığım “Tahayyül ve şaşkınlıklarını kaybeden toplumların toparlanması güçtür” çıkarsamamın temelini de o hayal kırıkları oluşturdu. Bizler tahayyülleri kaybettirilen, duyduklarına şaşırmayan bireyler haline getirildik. Bir yerde katliam gerçekleştiğinde ölen insan sayısını rakam gibi algılayan zihinlerimiz, ne zaman katliam görüntüleri ekranlara düşmeye başlasa, o zaman vicdanlarımızda yankı buldu. Bizim görüntülere ihtiyaç duymayan tahayyüllerimiz, vicdanlarımızda yankı buldurabilmeliydi. Fetullahçıların sundukları haberlerde de tahayyüllerimizi kaybettik. Şaşkınlıklarımızı koruyamadık. Sonra boşaltılan zihinlere istedikleri gibi, istedikleri kıvamda iftiralarını yerleştirdiler. Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. Hepimizin hataları var. Devlete, yaşadığı ülkeye ihanet eden insanla, imtiyaz kazanmak için hırslarına yenik düşen insan bir değildir.

Bugün yine Fetullahçı yakınları olan bir arkadaşımızla konuştuk. “Nasıl görmüyorlar gerçekleri” dedi. “Onların Fetullahçılıkları bir günde olmadı, yılların emeği var üzerlerinde, kopuşları da zaman alacak” dedim.

Nasıl ki, Fetullahçı medya olayları abartıyor, çarpıtıyor, ses kayıtlarını  montajla sunuyor, insanların ailelerini tehdit altına alıyor, milletin gözü önünde gerçekleşen miting konuşmalarını bile manipüle edebiliyorsa, bu kıyaslamada benim yaptığımın yeri dahi olmaz, sakal konusunda bir kanaat yakıştırması yapabildim ben de.

Görüşmek üzere dostum, tekrar selamlar...

Fetullahçı Doktorla yolculuk yaptık! başlıklı yazıyı okumak için tıklayın!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

Önceki ve Sonraki Yazılar