1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Nurullah Albayrak FETÖ Davası'nın avukatlarına savunma dersi vermiş
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Nurullah Albayrak FETÖ Davası'nın avukatlarına savunma dersi vermiş

A+A-

2014 Yılında Nusret Argun’un açtığı Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmekte olan FETÖ Davası’nda, FETÖ şüphelisi olarak yargılanan işadamları ve avukatların müdafisi olan avukatları, FETÖ avukatları imamı olduğu tescillenen ve tutuklu yargılanan avukat Abidin Gürsoy’un bürosunda topladığı ve Fethullah Gülen’in avukatı Nurullah Albayrak’a nasıl savunma yapmaları gerektiği hususunda brifing verdittiği bilgisine ulaştım.

2016 Yılında gerçekleşen bu toplantı, işadamları ve avukatların FETÖ bağlantısını güçlendiren bir delildir.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığının bu iddiayı soruşturma sorularının başına alması gerekmektedir.

Abidin Gürsoy’un herhangi bir itirafta bulunması beklenemez, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan FETÖ şüphelilerinin ve tanıkların ifadelerinden anlaşıldığına göre Abidin Gürsoy, FETÖ’nün sadece Konya değil, birçok ilin de kendine bağlı bölge imamlığını yapmıştır.

Fethullah Gülen’in darbe bağlantılarını inkar etmesi neyse Abidin Gürsoy’un FETÖ bağlantılarını inkarları da aynı eşitliktedir. Hala Fethullah Gülen’in bir alim olduğunu ve FETÖ’nün de bir hizmet hareketi olduğunu söylemektedir.  

Abidin Gürsoy’un çözülmesini beklemek, Fethullah Gülen’in çözülmesini beklemek gibi bir şeydir.

Fethullah Gülen çözüldüğünde Amerika, Abidin Gürsoy gibi zanlılar çözüldüğünde de Türkiye içindeki emperyalist güçlerin uzantıları kendisini de ailesini de infaz edebilir!

Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanıp, gerçekten FETÖ'yü deşifre edecek olan şüphelilerin avukat tayinini bizim yapacağımız ve avukatlık ücretlerini bile bizim ödeyebileceğimiz bir platform kurulmalıdır.

Bizim istediklerimizi anlatacakları bir pişmanlık göstermeleri durumunda, yargı etkin pişmanlık hükümlerini uygulayarak cezalarını düşürecek, bizlerin vicdanında da pişmanlıklarının karşılığı elebaşları mesafesinden aşağıya inecektir.

Bugüne kadar Konya’da okuduğumuz iddianamelerde gördüğümüz, itiraflar biryere kadar uzanmaktadır, sonrasına geçit verilmemektedir.

Kimlerin hangi mütevelli heyetinde olduğu, kimlerin sohbetlere katıldığı, yurtiçi ve yurtdışı gezilerinde kimlerin bulunduğu bağlantılar anlamında önemlidir ama esas deşifre edilmesi gereken kimlerin iş bağlantıları bu örgüt tarafından sağlandı, kimlere ceza aldırıldı, kimler aklandı, kimler hakim/savcı yapıldı, kimlerden rüşvet alındı gibi çoğaltabileceğimiz soruların cevabının alınmasıdır.

Avukatlar imamlarının avukat olmadığını öğrendiğimiz gibi emniyet imamlarının da, askeriye imamlarının da, milli eğitim imamlarının da meslekten birilerinin olmadığı anlaşılmaktadır.

Abidin Gürsoy denginde imamlar darbe girişiminden haberdar olabilecek insanlardır. Konya’da kimin vali olarak atanacağından kimlerin belediye başkanı olarak atanacağına, kimlerin rektör olarak atanacağından kimlerin kurum il müdürlüklerine atanacağına kadar hazırlanan bir liste mutlaka vardır!

Abidin Gürsoy çözülmese dahi, Abidin Gürsoy’la ilişkisi olan insanlar çözülmelidir. Elde ne Sami Karahan ne Memduh Oğuz ne Ali Akın ne Süleyman Türk kaldı, hepsi firar etti.

Önceki ve Sonraki Yazılar