1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Ne Gül ne de Kurtulmuş; Genel Başkan Başbakan da olacak!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Ne Gül ne de Kurtulmuş; Genel Başkan Başbakan da olacak!

A+A-

Kemal Kılıçdaroğlu CHP olduğu için var, Devlet Bahçeli MHP olduğu için var, Ekmeleddin İhsanoğlu CHP ve MHP olduğu için vardı, Selahattin Demirtaş HDP olduğu için var; AK Parti Recep Tayyip Erdoğan olduğu için var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan millet olduğu için var. Gücünü milletten alan, millet karşılığı olan tek lider Erdoğan'dır!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; HDP'ye devleti tanımayı, CHP ve MHP'ye de milleti tanımayı öğretti. Bugün Selahattin Demirtaş, “Çanakkale’de Türk’le, Kürt şehitler sırt sırta yatıyor, devlet vatandaşlarına eşit şekilde yaklaşmalıdır” sözünü kullanıyorsa, bu sözün yıllarca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzerine basa basa söylediği bir hak teslimi olduğunu hepimiz biliyoruz. Dün devletin bölünmesini isteyenler, bugün devlet hepimizin diyecek bir bilince erişmiştir. Dün askeri göreve çağıran CHP zihniyeti, iktidara giden yolun milletten geçtiğini görmüştür. Dün millete emir yağdıran MHP zihniyeti, milletin ayağına gitmeyi öğrenmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletin değerleriyle bütünleşen  muhafazakar kimliği, hepsine dini kavramları kullanma zorunluğunu da getirmiştir. Anıtkabir, şikayet makamı olmaktan, ağlama duvarı olmaktan kurtarılmış, şikayet de, çağrılar da millete doğrudan yapılmaya başlanmıştır. Millet iradesinin üzerindeki vesayetler kalkmıştır!

Bu ülkenin aydınlarının bir kısmı Erdoğan'da kendinde bir şeyler buluyor, yazarları kendinde bir şeyler buluyor, akademisyenleri kendinde bir şeyler buluyor, İslamcıları kendinde bir şeyler buluyor, solcuları kendinde bir şeyler buluyor, ülkücüleri kendinde bir şeyler buluyor, radikalleri kendinde bir şeyler buluyor, etnik gruplar kendinde bir şeyler buluyor; bütün bir millet kendinde bir şeyler bulduğu için gün be gün oyları % 52'leri buldu. Türkiye halkı kendini iktidara taşıdı, bundan sonra da halk iktidarı kimsenin vesayeti altına girmeyecektir. Millet iradesi Cumhuriyet tarihi boyunca ilk kez iktidara geldi, muktedir olduğunu da gösterdi!

Hani derler ya 'ölsem de gam yemem' diye, tam o dem'deyim. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ülkemize hayırlı olsun!

Kimseye gününüzü gördünüz mü” demeyiz, bizlere bugünleri gösteren Rabbimize şükrederiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlığının son ikinci gününde AK Parti Genel Başkanı'nın aynı zamanda Başbakan olacağını kararlılıkla ifade etmiştir. Ne Abdullah Gül ne de Numan Kurtulmuş milletvekili olmadığı için Başbakan olamayacağından dolayı 27 Ağustos'ta yapılacak AK Parti Olağanüstü Kongresi'nde Genel Başkan adayı olamayacaktır. Kendi iradeleriyle böyle bir tercihi zorlayıp, aday olacaklarını düşünmek de mümkün değildir.

İmtiyaz korkunç bir hastalıktır. Kendilerine saygı duyduğumuz insanlar siyasi serüvenlerine son vermeyi de bilmelidir. Üç dönem kısıtlamasının değiştirilmesi için alternatifler üzerinden siyaset yapmak doğru değildir. Saygınlıklarını tartışmaya açmamalarını temenni ediyoruz. Recep Tayyip Erdoğan bizim gibi zor insanlara bile kendini sevdiren bir siyaset adamı ve liderdir.

Biz insandan yana tercihimizi kullanan bir anlayışa sahibiz. Erdoğan olduğu için siyasî aidiyet duygularımız dirilmiştir. AK Parti seçmeni eksiklikleriyle birlikte medeniyet hayalini sözle de olsa tartışmaya açanları, kişisel hırslarına yenik düşenleri asla affetmez!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

Önceki ve Sonraki Yazılar