1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Mustafa Arıkan'la görüştüm!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Mustafa Arıkan'la görüştüm!

A+A-

Mahkeme Salonu’na biraz gecikmiş olarak giriyorum. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan, adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Yar.Doç.Dr. Mustafa Arıkan içeri girdiğim anda baş tarafını dinleyemesem de benden bahsediyordu mahkeme heyetine.

Sabah akşam beni yazıyor. Biliyorum bugün burada konuştuklarımı da yazacak. Nereden buluyor ifade tutanaklarını bilmiyorum” diyor.

Sesi titriyor bir ara, sanıklar da dahil herkes dönüp bana bakıyor.

Duruşmaya ara verildiğinde yanıma geliyor, takılıyorum kendisine, “Duydum, beni şikayet ediyordun mahkeme heyetine” diye.

İfade tutanaklarını nasıl temin ettiğimi de öğrenmiş oldunuz” demem, önceki ifadelerini nasıl temin ettiğimi karşılamayacak!

Yanında eşi ve kayınpederi de var.

Adliye kafesinde çay içelim, sizi dinlemek istiyorum” diyorum.

Hakkında o kadar yazı yazdığınız, gecesini gündüzünü altüst ettiğiniz, ailesinin belki de beddualarını üzerinde taşıdığınız bir adamla konuşmanın zorluğu yok üzerimde.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi FETÖ yapılanmasını çökerten ifadeler verdiğini daha önce yazmıştım, eleştirilerim de olmuştu. Benim esas beynimi kemiren 3. Ana Jet Üssü’yle olan ilişkisiydi. Açıkça soruyorum kendisine, “İlişkinizin boyutu ne? Bu konuda yargılama makamı olmasam da ikna olacağım bir cevap bekliyorum” diyorum.

Üç kişilik bir heyet var karşımda, eşi, kayınpederi ve kendisi; Ağır Ceza Mahkemeleri’ne denk bir sivil alanda konuşuyoruz.

Ben eğer sizin iddiaya konu ettiğiniz gibi Konya’nın Adil Öksüz’ü olsaydım, o gün nasıl Adil Öksüz Akıncılar Üssü’nde bulunduysa, ben de 3. Ana Jet Üssü’nde olurdum. Mahkeme heyetinden kamera görüntülerini kendim isteyeceğim. Ben abi değilim” diyor, bir parça tebessüm yayılıyor dudaklarına.

Telefon kayıtlarım da temin edilmiştir, darbe girişimi öncesinde ve sonrasında kimlerle görüştüğüme bakılabilir” diye ekliyor.

FETÖ sanığı 3. Ana Jet Üssü Komutanlarından Yusuf Azizoğlu’yla olan ilişkisini anlatmasını istiyorum.

Azizoğlu’nun reishi (kırmızı mantar) mantardan üretilen şifalı bir ürünü pazarladığını, daha doğrusu bu ürünü eşinin pazarladığını o vesileyle tanıştığını, kendisini Yusuf Azizoğlu’nun 2016 yılında üniversitede ziyaret ettiğini, birlikte üniversite yemekhanesinde yemek yediklerini, Azizoğlu’nun askeri üniformayla üniversiteye geldiğini, FETÖ abisi olan bir insanın bu kadar kendini açık etmeyeceğini, FETÖ toplantılarına katılan bir insanın itirafları üzerine bu tevafukun oturtulmasını anladığını ama sadece kendisine haksızlık edilmediğini, hakkının işgal edildiğini, FETÖ mücadelemizi takdir etmekle birlikte, aynı şekilde her ne kadar geçmişte bunlarla oturup kalksa da kendisinin de mücadele ettiğini ve mücadelenin en zor olanın da tanıdığı insanları ifşaa etmek olduğunu, onları karşısına aldığını, birçoğunu ailecek tanıdığı halde vatanı, milleti ve devleti için bu tavrı milli bir sorumlulukla yerine getirdiğini, FETÖ’nün kökünün kazınmasında üzerine düşen ne varsa yerine getirme kararlılığında olduğunu” söyledi.

Çok çarpıcı bir şey daha söyledi Mustafa Arıkan:

FETÖ’nün çözülmesi ancak bunları tanıyan insanların itiraflarıyla olabilir, bylock ne kadar örgüt üyeliği için delil olsa da esas FETÖ yapısını çökertecek olan geçmişi bulunan insanların deşifreleridir. Bazı itirafçılar durumu kurtarmak isteyebilir, evet ben öncelikle bu zilletten kendimi kurtarmak istiyorum ama esas kurtarılmasını istediğim devletimizdir. Biz konuştuğumuz için en çok konuşulan biz olmamalıyız, susanlar hâlâ o yapıyı koruyor, benim itiraflarımda adı geçenlerin üzerine gidilmelidir.

Mustafa Arıkan’ın duruşma salonunda söylediklerine gelemedik. Daha önce verdiği ifadeleri doğrulayan teyitlerden ibaretti.

Mustafa Arıkan'ın ifadeleri üzerine tespit edilen, FETÖ kadrolaşmasını deşifre eden "FETÖ'nün Hukuk Fakültesi'ndeki inlerine girdik!" başlıklı yazdığım yazıyı, Konya Cumhuriyet Başsavılığına ihbar dilekçesiyle verdim. Kısa sürede Arıkan'ın 3. Ana Jet Üssü'yle ilgili ilgisi varsa aydınlatılmalıdır. 

Önceki ve Sonraki Yazılar