1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Musa Arat’a tebrik, Tahir Akyürek’e teklif!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Musa Arat’a tebrik, Tahir Akyürek’e teklif!

A+A-

AK Parti İl Başkanı Musa Arat, AK Parti’nin Konya Kurucular Kurulu Üyeleri’yle bir araya gelmiş, ayladır söylediğimiz aidiyet duygusu paylaşımı seçimlerden sonra da devam ediyor.

İnsana teşekkürü olmayanın Allah’a şükrü olmaz!

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Nurettin Akmeşe’nin sosyal paylaşım hesabında Selçuk Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer ve Yönetim Kurulu Üyeleri’yle birlikte çekilmiş fotoğrafın üzerine, Selçuklu teşkilatı 2019 Genel Seçim çalışmalarına başladı yazısı da hoştu, bu hoşluğun devam etmesi gerekiyor.

AK Parti İl ve ilçe teşkilatlarında görev alan ne kadar insan varsa hepsine ulaşılmalı, yeniden siyasi sürece dahil edilmelidir. Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanlığı da aidiyet duygusunu bayrağı teslim aldıkları insanlara göstermelidir.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’in Gençlik Meclisleri’ne önem vermesini, proje çalışmalarına destek vermesini istiyoruz. Gençler için yapılan bir çok kompleksin gençlerin kendini yetiştireceği birer hizmet alanına, kültür merkezlerine dönüştürülmesi, gerekirse gençlik daire başkanlığının kurulmasıyla da gerçekleştirilebilir.

Esnaf ve sivil toplum örgütleriyle çalışma yürütülecek bir müdürlük biriminin kurulması çok doğru bir karar olmuştur, bu müdürlüğün aracısız basın müşavirliği ve özel kalem müdürlüğü gibi başkana bağlı bir çalışma yürütecek inisitiyatifte olması daha uygun olacaktır.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in entelektüel bir yapısı olduğunu, kitaplarla tanışıklığını biliyoruz, şehrin tanıtımı kadar şehir hikayelerini de yazdırtan bir kültür çalışmasının talimatını vermelidir.

Selçuklu padişahlarını, Karatay gibi devlet yöneticilerini Konyalılar bile tanımamaktadır, Selçuklu padişahlarının isimlerini dahi sayabilecek durumda değildir, Şehitlik gibi bir Selçuklu Payitahtı Platformu kurulmalı, her bölümde Selçuklu padişahları tanıtılmalıdır.

Tahir Bey’den ustalık döneminde Şehir Tiyatrosu’nu kurmasını da istiyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi mutlaka bir şehir tiyatrosu kurmalıdır. Üniversitelerden destek alma imkanı vardır, Konya’da tiyatroyla ilgilenecek bir çok gencin olduğunu, senaryo yazabilecek bir çok yazar arkadaşın olduğunu biliyoruz. Birikmiş çok hikayelerimiz var, hepsinin sahnelenip halkımızla buluşması gerekiyor, turnelerle Türkiye’ye taşınması gerekiyor.

AK Parti’nin on üç yıllık iktidarında Mevlana Filmi’nin çekilememesi bir züldür hepimiz için.

Kültür Bakanlığı, Büyükşehir ve Merkez İlçe Belediyeleri, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Borsa ve Konyalı iş adamları Mevlana filminin bütçesini karşılayabilecek kudrettedir. Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun talimatını beklemeye gerek yok, hazırlanan proje kendisine sunulduğunda gereken desteği verecektir.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’ten ilçe halklarının çok önemli bir isteği daha var!

Konya’daki su fiyatlarının ilçelerde uygulanması yanlış bulunuyor. İlçelerde daha önce beş-altı ay su faturası ödemeyenlerin suları kesilmiyordu, ödedikleri su miktarı da sembolik rakamlarla ifade edilecek durumdaydı. Büyükşehir yasasıyla birlikte ilçelerin büyükşehir standartlarında hizmet aldığı nasıl söylenemezse, ödeme miktarlarının seviyesi de aynı olmamalıdır. Yasal bir düzenleme gerekiyorsa bu konuda yasa taslağı hazırlanmalı, ilgili komisyonlarla bu mağduriyetin giderilmesi görüşülmelidir.

İlçelere Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını, hizmetlerini kimse inkar etmiyor, su faturası gibi emlak vergilerinin il seviyesinde olmasının karşılığı hizmet olarak geri dönüşüm sağlıyorsa bunun izahı yapılmalıdır.

AK Parti İl Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesi AK Parti’ye en fazla oy veren ilçeleri ödüllendirecek bir hizmet çalışmasının istişaresini de yapmalıdır düşüncesindeyiz.

Sayın Akyürek’e bir hatırlatmada daha bulunacağız: Başkanım Teksas Pavyon Durağı’nın ismi neden hala değişmedi, isim bulmadıysanız “Öğretmenevi Durağı” olsun, bir durak ismini değiştirmek bu kadar mı zor?

2015 Haziran Seçimleri siyasi anlayışımızı silkelemiş, 1 Kasım Seçimlerinde de kendine geldiğini gören AK Parti’yi milletimiz tek başına iktidar etmiştir.

En fazla eleştiri konusu siyasi yöneticilerin bir vesayet uyguladığı, kibir taşıdıkları doğrultusunda olmuştur. Siyasi yöneticiler “Kavmin efendisi hizmet edendir” düsturunu unutmamalıdır!

Önceki ve Sonraki Yazılar