1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Musa Arat: Kökünü kazıyacağız; imarda yatay yapılanma!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Musa Arat: Kökünü kazıyacağız; imarda yatay yapılanma!

A+A-

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat Bey’le AK Parti İl Başkanlığı’nda görüştük. Meram Belediye  Başkanı Fatma Toru Hanımefendi’yle ilgili bir densizin gündeme getirmiş olduğu akıllara zarar saçmalıklar üzerine yazdığımız yazı üzerine arama nezaketinde bulunmuştu.

O şahısla ilgili siyasi, hukukî her türlü yaptırım ve takibin yapılacağını kararlılıkla ifade etti.

Esas konumuz Konya’daki Fethullahçı Terör Örgütü’ne kaynak oluşturan şirketler ve devam etmekte olan davaydı.

Başkan Arat davanın da bütün aşamalarını takip ediyor. İfade tutanaklarında kim ne demiş, hangi açıklamaların yeni sorularla açılması gerektiğinin de farkında.

Konya’da paralel yapıya kaynak oluşturan, yardım ve yataklıkta bulunan her kim varsa köklerini kurutacaklarını, bu yapıyla geçmiş dönemde ilişki kuranların 17 Aralık Darbesi sonrası da yakınlıklarını devam ettirmekte olan kişilerin de takip edildiğini, gerekli müdahalelerin iş sektöründe de kurumlarda da yapılacağını söyledi.

Siyasi irade üzerinde bazen atadıkları bürokratların da vesayet olmasa bile yönlendirme girişiminde bulunabileceğini, bunları da kendi sınırları içinden başlarını dışarıya uzattırmayacaklarını, herkesin kendi alanında üretmesi ve sorumluklarını yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.

Konya’daki sivil toplum örgütlerine de büyük görevler düştüğünü, siyasi partilerin de en büyük sivil toplum örgütü olduğunu, sivil iradenin devleti yönettiğini, sivil toplum örgütlerinin de örgütlenme çalışmalarını aynı hassasiyet ve proje çalışmaları teklifleriyle yürüttüğü takdirde siyasi iradeye ortak olabilecek bir zeminde yer alabileceğini belirtti.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun her sözünün hatırlatmaya gerek kalmadan üzerlerinde bir emir olduğunu söylemekle yetinmedi; şehir yapılanması üzerinde de belediye başkanlarıyla görüşmelerin yapıldığını, Başbakanımız Davutoğlu’nun Diyarbakır konuşmasında imar ve kat oranını belirten ‘cami etrafında daha yüksek bina olmayacak’ değerlendirmesi ve defaaten belirttiği ‘dikey değil yatay yapılaşma’ vurgusunun Konya’da uygulanacağını, Mevlana Türbesi etrafının bu anlayışla korunacağını, Karatay Belediyesi’nin konut yapım projesinin durdurulduğunu, Mevlana Çarşısı’nın da yıkılacağını söyledi.

Önceki ve Sonraki Yazılar