1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Milli İrade Gazetesi benim yüzümden kapatılmadı!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Milli İrade Gazetesi benim yüzümden kapatılmadı!

A+A-

Konya’da günlük yayınlanan Milli İrade Gazetesi kapatıldı. Biz de orada günlük yazılarımızla okur karşısına çıkıyorduk. Üzüldüm kapatma kararına, hayırlısı olsun diyelim.

Bundan böyle cafekulis sitesinde yazılarıma devam edeceğim, burası da pek sağlam gözükmüyor, kapatılsa da başka isimle yayın hayatına devam eden bir istikrar var ama.

Akşam yemeğinde Milli İrade Gazetesi’nin kapatıldığını söylediğimde, kızım başını hafiften öne uzatarak, “Senin yüzünden mi” demesin mi?

Benim yadırgayacağım bir şey değil, ilk akla gelen müsebbib olmak yine de can sıkıcı bir şey, insanın aklına başka hiçbir sebep gelmez mi?

Durumu izah ettim sonunda, benden kaynaklanmadığı anlaşıldı.

Milli İrade Gazetesi’ni gerçekten önemsemiştim, çok fazla kamuoyu karşılığı olmasa da iyi gidiyordu, gazete patronları gazetenin tanıtımı için de belli bir bütçeyi ayırmayı düşünmeye başlamıştı.

Konya’da çok fazla günlük gazete var, biraz ukalaca olacak ama cafekulis’in oluşturduğu gündem kadar daha hiçbiri gündem oluşturabilmiş de değil.

Milli İrade Gazetesi’nde insan kendini ister istemez sansürlüyordu, burada sansüre de gerek yok!

Yine de ahdim olsun, bu site kapatılacak duruma gelirse benim yazdığım bir yazıdan dolayı kapatılmalı, “Senin yüzünden mi” sorusunun bir karşılığı olmalı artık hayatımda!

Bu sitede Ahmet Şükrü kendinden başka yazara yazı yazdırmayacağını söylemişti, bana bir ayrıcalık tanıması, kendinden farksız görmemesinden kaynaklanıyor, bunu da açıkça söyledi zaten.

Unutmadan bir şey daha söyleyeyim!

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyelerinden bir arkadaş yönetimde misafir olmamız için davette bulunmuştu. Sanırım partinin kapatılması gibi bir korkudan dolayı değildir de Ahmet Şükrü’yle olan tanışıklığımızdan dolayı teklif askıya alınmıştır.

Arkadaşlara bazı isimler önermiştim davet etmeleri için;

“Konya teşkilatlanma geçmişi olan, Türkiye’deki siyasi hareketleri yönlendiren insan birikimine sahiptir.

Muhammed Said Başkanım AK Partili gençleri Akıncılar İl Başkanlığı yapan Nevzat Arabacı ve Ahmet Poçanoğlu hocalarımızla tanıştırmalısın, onların coşkulu, tutkulu konuşmalarından genç arkadaşlar istifade edecektir.

Başörtüsü yazısıyla ilk mahkumiyet onurunu yaşayan Salih Atçeken’i genç arkadaşlar tanımalı, İmam Hatiplik ruhunu da ondan dinlemeli.

M.T.T.B. Başkanlığı yapan Haşmet OğuzalpYaşar BilenOrhan Gündüz’ü de tanımalı genç arkadaşlar.

Edebiyatsız da olmaz, İbrahim DemirciOsman ÖzbahçeAbdullah Harmancı ve Vural Kaya’yı da genç arkadaşlarla buluşturmalısın.

AK Parti Gençliği Erdemliler Hareketi’nin ruhu olmalıdır.” demiştim.

Genç arkadaşlar farklı farklı isimleri çağırmaktansa, bütün farklılıkları içinde barındıran Karaman milletvekili Recep Konuk’u ziyaret etmeyi, onun değerli fikirlerinden yararlanmayı daha uygun bulmuşlar!

Önceki ve Sonraki Yazılar