1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Mental ve metal yorgunluk var, meta yorgunluğu hiç yok nedense!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Mental ve metal yorgunluk var, meta yorgunluğu hiç yok nedense!

A+A-

AK Parti millet iradesini devletleştiren partidir.

Partinin de devlet gibi yönetim kadrosunda ülke sevdası olan milliyetçi, solcu insanları görevlendirme zamanı gelmiştir.

Selçuk Özdağ'ın Genel Başkan Yardımcılığından, Tuğrul Türkeş'in Bakanlıktan alınması, karşılığında aynı siyasi hassasiyetleri taşıyan insanları dengi düzeyinde o makamlara taşımalıydı.

Özdağ ve Türkeş’in ya da aynı gelenekten gelen insanların, zor zamanda bir insana, bir aileye, hatta bir partiye de değil, bütün halkımızı kuşatan devletimize destek verdikleri unutulamaz!

AK Parti'nin kuruluş yıllarında gözetilen dengelere, yeniden dönülmesi gerekiyor.

Devlet nasıl vatandaşlarını kucaklıyorsa, AK Parti de farklı siyasi düşüncelerden erdemli olan kişilikleri kendi siyasi yapısına taşımalıdır.

İlk döneminde makam verilen solcular üzerinden kanaat belirtmek, "Taşıma suyla değirmenin dönmeyeceği" tespitinde bulunmak, siyasette yer bulamaz.

Kendi suyumuzdan olanların ihaneti daha fazladır.

Aklın yolu birdir; tercihlerimizdeki insan hatalarını, genel geçer bir kaideye dönüştüremeyiz!

Siyasette yeni yüzlere ihtiyaç olduğu gibi, esas yeni şahsiyetlere ihtiyaç vardır.

Türk toplumunun genel karakteristik özelliği olduğunu söyleyebileceğimiz bir başka duygusallığımızı da aşmamız gerekiyor. Tanışıklığımız olan insanlarla ticari ortaklıklarımızı bir tarafın ihanetiyle sonlandırdığımız halde, batan taraf olarak yeni bir sermaye oluşturduğumuzda yine aynı insanlarla ortak iş yapmaya yönelebiliyoruz. Siyaset milletin emanetidir, bu emanete en küçük zarar verenler, bizlerin tanışıklık duygusallığından dolayı her seferinde paçayı kurtaran duruma da getirilemez.

Babalık ve annelik gücünü dahi çocukları üzerinde kullanamadığının farkında olmayan insanlar, siyasi sıfatlarından aldıkları güçle insanları terbiye etmeye kalkışıyorlar.

Emek vermediğiniz insanları geçici süre hizaya dizecek olsanız dahi, fırsatını bulduğunda tepenize binerler.

Bulunduğunuz yere kendi emeğinizle gelmiyorsanız, sizi o makama taşıyan insanların toplumsal ya da siyasi karşılığı vardır ki; size vekalet veriliyor demektir, görevden alınacak duruma gelinmektense, istifa etmek şahsınızla birlikte sizi oraya taşıyan iradeyi de günübirlik tartışmaların ötesine taşımayacaktır.

Başbakan ve bakanlıkların da üzerinde bir büyükşehir belediye başkanı üzerinden mesaj alınamamış ve hâlâ görevi bırakması gerekenler direnebiliyorsa, siyasi irade nezaket göstermeyenlere karşı nezaketli davranmayacaktır!

Hem mental yorgunluk var, hem de metal yorgunluk var.

Para yorsa da insanı keyf aldırıyor.

İnsana, bütün canlılara ve çevreye hizmet etme karşılığında gelmiş geçmiş bütün insanlardan daha zengin olabileceğimizi öğreten bir kitabımız, bir türlü de inanmayan Müslümanlıklarımız var!

Önceki ve Sonraki Yazılar