1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Memurları Asya Bank FETÖcü yapıyor, işadamlarını neden yapmıyor?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Memurları Asya Bank FETÖcü yapıyor, işadamlarını neden yapmıyor?

A+A-

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Olağan Kongresi’nde “Bylock ve Asya Bank” için yapılacak bir şey olmadığını söyledi. FETÖ’yle mücadelede kararlı olduğunu söylemesine gerek yok, ne kadar kararlı olduğunu hepimiz biliyoruz.

Ucu kime dokunursa dokunsun” sözü de yeni ifade edilmiş bir söz değil.

Ucunun kime dokunduğu” hususunda bir tereddüt var, Sayın Cumhurbaşkanımız FETÖ Davaları’nın savcısı ya da hakimi olmadığı için bu konuda sadece kendisine bilgi aktarımı olabilir.

Her ilde FETÖ meselesinde hassasiyet gösteren insanların kendine ulaşması da mümkün değil.

Buna gerek de yok, sadece AK Parti milletvekilleri ve il teşkilatları bu sorumluluğu üstlense, oluşturulmaya çalışılan algının da önüne geçilecektir.

Memurlar için Bylock ve Asya Bank’ın bir kriter haline getirilmesini sorgulamıyorum, özellikle 17 Aralık sonrası yapılan çağrılara rağmen terör örgütüne finans sağlamak, bir suç unsurudur.

Memurun yatıracağı para bellidir, diğer tarafta Asya Bank’la çalışan şirketleri ne yapacağız?

Bu şirketlerin bir kısmı devletle çalışıyor, devletin bazı kurumlarından ihale alıyor.

Öğretmenlerin lisanslarının iptal edildiği gibi bu şirketlerin de devletle iş yapma ilişkileri kesilecek mi?

Bu tür kıyaslamalar yapılmaya başlandığında, “Gariban memurun hayatı bitiriliyor, Asya Bank’a milyonlar yatıran insanlar devletten ihale almaya devam ediyor, hem devletten kazanıyor hem de FETÖ’yü kazandırıyor” değerlendirmeleri gerçek olduğu kadar, insanın canını da yakan hakiki bir değerlendirme değil midir?

Aylık maaşından başka hiçbir geliri olmayan insanların bütün gelirini bitireceğiz, diğer taraftan devletten milyonlarca lira kazanan insanların, bir de Asya Bank üzerinden çalışanlarına ödedikleri maaşları görmezden geleceğiz.

Hatta bu şirketlerin Asya Bank üzerinden maaş ödedikleri taşeron işçilerin işlerine son verilecek, maaşı o banka üzerinden ödeyen şirketlere ve şirket yöneticilerine dokunulmayacak, böyle bir saçmalık olabilir mi?

17 Aralık’tan sonra Asya Bank’la çalışan bütün firmaların da memurların kamudan ilişiği kesildiği gibi, kamudan iş almaları yasaklanmalıdır.

Memurun yatırdığı paradan ne olacak ayrıca, Asya Bank’ı esas güçlendiren şirketlerdir.

Bu da yetmez, nasıl ki FETÖ’nün okullarına çocuklarını gönderen insanlar kamu görevinden uzaklaştırıldıysa, FETÖ’nün okullarına çocuklarını gönderen firma sahipleri de kamudan iş alamayacak bir uzaklaştırma yaşamalıdır!

Önceki ve Sonraki Yazılar