1. HABERLER

  2. OKUR MEKTUPLARI

  3. Melih Gökçek karşısında nasıl bir ittifak oluşturuldu?
Melih Gökçek karşısında nasıl bir ittifak oluşturuldu?

Melih Gökçek karşısında nasıl bir ittifak oluşturuldu?

Okuyucularımızdan gelen mektupların ilkini yayınlıyoruz, cafekulissitesi@gmail.com adresine gönderebileceğiniz mektuplarınızı isterseniz kendi adınıza, isterseniz isimsiz yayınlayacağız!

A+A-

Melih Gökçek'in karşısında nasıl bir ittifak oluşturuldu!

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’ nun, partisine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Mansur YAVAŞ’ ı nasıl kabul ettirdiğini anlamaya çalışıyorum.
KILIÇDAROĞLU’ nun parti içinde bunu başaracak bir gücü olmadığını herkes benim kadar biliyordur. Sonuçta aday Mansur YAVAŞ olduğuna göre, normal düşünme ekseninden çıkıp bu konuyu gündemdeki olaylarla birlikte değerlendirmek gerekiyor.
Kendimize soruyu şöyle sorarsak taşların yerine oturacağını düşünüyorum: Mansur YAVAŞ Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ nı nasıl kazanır?
• 17.Aralık.2013 tarihinden önce, normal şartlar altında Melih GÖKÇEK’ in seçimi kazanacağını tahmin etmek için âlim olmaya gerek yoktur.
• 17.Aralık.2013 tarihinde başlayan operasyonun AK Parti hükümetinin toplum gözünde itibarını düşürme çabasında olanlar tarafından keyif ile seyredildiği tartışmasızdır.
• Arkasından gelen ve icrası sırasında doğan aksaklıklar sebebi ile etkisi azalmış olsa da; basına servis edilen bilgilerden anlaşılan 2.dalga operasyonun hedefi de AK Parti hükümeti idi. Bu operasyonda adı geçenlerin bir kısmının İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali YILDIRIM ile kişisel bağlarının yanında, operasyonda hedef alınan kurumun TCDD olması; belirli merkezlerin İzmir’ i AK Parti’ ye kaptırmama amacına katkı sağladığı da ortada.
• Gelelim HEDEF  Melih GÖKÇEK – BAŞKAN Mansur YAVAŞ’ ı planına. Anlaşılan o ki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ nın “muhafazakar olmayan” bir aday tarafından kazanılması mümkün değil. Normal seyrinde Melih GÖKÇEK’ in seçimi kaybetmesi de mümkün değil. Hatta ileri gidelim kimi Ankara’ lılara sorsanız Melih GÖKÇEK bağımsız aday olsa bile seçimi kazanır. Mansur YAVAŞ önceki mahalli seçimlerde MHP adayı olarak kimsenin beklemediği bir oy aldı. Parti seçmemeni yanında şahsını seven ve bu makama layık gören kesimler de onu destekledi. Kabul etmem gerekirse, ben bile seçimi kaybetmesine rağmen kendisini başarılı buldum. AK Parti ve Melih GÖKÇEK’ e rakip olup, AK Parti hükümetinin güçlü olduğu bir dönemde muhalefetten bir adayın Türkiye’ nin başkentinde % 27 oy almasını başarı saymayanlara da şaşarım. Buna göre malum odakların yeni planı başkan seçilmesi en muhtemel adaya hizmet edecektir. Matematiksel olarak konuyu ele alalım. Melih GÖKÇEK’ i hedef alacak bir operasyonun çok değil sadece % 7 oy kaybettirmesine, CHP oylarını, cemaat oylarını, Mansur YAVAŞ’ ın seçimi kazanabileceğini tahmin eden Melih GÖKÇEK’ e tepkili diğer muhafazakar oyları toplarsak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı altın tepsi de CHP’ ye sunulur.
Siz saygı değer okurlara arz ve izah etmeye çalıştığım Melih GÖKÇEK’i devirme ve AK Parti’ ye zarar verme planının büyük, hatta çok kirli olacağını düşünüyorum. Hedefe ulaşmak için her yolu mübah gören bir yapılanma ile karşı karşıyayız. Kemal KILIÇDAROĞLU’ nun önce ABD’ yi ve arkasından ABD büyükelçisini ziyaret etmeden önce Mansur YAVAŞ’ ı açıklayamadığını unutmayın.
Şer odakları ittifak etti ve kendilerine taşeron olarak CHP’ yi seçtiler. CHP yönetimini ve milletin istikbalini düşünen CHP taraftarı vatandaşlarımızı uyarıyorum. Şer odaklarına “biat eden” ve samimi müslümanların gücünü ve iradesini “kendi gücüne ve iradesine tahvil eden” bu yapılanmanın amacının memleketin hayrına bir iş olmadığını görün. Şahsi hırslarınızı bir kenara bırakın. Çocuğunuza ve torunlarınıza ileride izah edemeyeceğiniz bir “dönüştürme operasyonu” nun parçası olmayın.

Not: Okurumuz isminin yayınlamasını istememiş.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.