1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Melek İpek villayı neden kiraladı? Sakladıkları bir şey mi var!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Melek İpek villayı neden kiraladı? Sakladıkları bir şey mi var!

A+A-

Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olmakla suçlanan Akın İpek’in yurtdışına milyonlarca dolar kaçırması sonrası, devlet tarafından Koza-İpek şirketler grubuna kayyum atandı.

Koza-İpek Holding üzerine kayıtlı olan İstanbul Bebek’teki boğaza nazır yalı ve Ankara İncek’teki villa Akın İpek’in annesi Melek İpek’in ısrarı ve bazı siyasilerin aracı olması sonucu, devletin el koyduğu mülk yeniden Melek İpek tarafından kullanılmak üzere kiralandı.

Yalı ve villanın kiralanmasına aracı olan siyasi ve bürokratların kimler olduğu biliniyordur!

Fethullah Terör Örgütü’ne bağlı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan, tutuklanan ya da haklarında yakalama kararı çıkarılan örgüt üyelerinin sadece evraklar üzerinden takipleri yapılmaktadır. Banka hesaplarından nerelere para aktardıklarıyla sınırlı kalan bir arama takip çalışması yeterli olmayacaktır.

Cem Uzan’ın villasındaki havuzun altından çıkan on binlerce kontör kartlarını hatırlayalım. İşadamlarının villalarında ya da holding binalarında mutlaka gizli kasaları ve gizli bölmeler de olacaktır. Bugüne kadar örgüt üyesi olmakla suçlanan işadamlarının ev ve işyerlerinde gizli kasa ya da gizli bölmeler bulunamamıştır, belli ki arama çalışmaları içinde bu tür bir akıl işletilmemiştir.

Akın İpek’in villası ve yalısında bir şeyler gizleniyor olmasa da mutlaka bahçesinden odalarına kadar ciddi arama çalışmaları yapılmalıdır. Her ihtimal dikkate alınmalıdır. Yıllar öncesi, Konca Kuriş’in cesedinin bir villa altından çıktığı da unutulmamalıdır.

Paralel yapıya bağlı bütün işadamların ev, villa, yalı ve mülklerinde evrak aramaları yapıldığı kadar, yeraltı aramalarının yapılması da gerekmektedir. Karşımızda çok deneyimli bir örgüt var. Ergenekon Davası’nda kendi elleriyle şehirlere gömdükleri askeri malzemelerin krokilerini askerlerin evine bırakan, patlayıcı maddeleri kurdukları komplo üzerine askerlerin üzerine yıkan şeytani bir akıldan bahsediyoruz. Aynı şekilde kendilerinin de kullanacakları silah ve patlayıcı maddeleri depolama kabiliyeti göstereceklerdir.

Paralel yapının yurtdışındaki ve yurtiçindeki örgüt üyeleri hâlâ diklenecek laflar edebiliyorsa, ellerinin altında kullanabilecekleri insan ve patlayıcı malzemeler olduğu içindir.

Ne zaman devlet paralel yapıya karşı operasyonlar düzenleyecek olsa, terör grupları tarafından sivillere karşı terör eylemleri gerçekleşiyor. Bir hedef saptırılması ihtimalinin olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır.

MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü’nü terör saldırısı olacağı yönünde bilgilendirdi gibi açıklamaların bir anlamı olabilir mi? MİT de Emniyet Genel Müdürlüğü de Başbakanlığa bağlı kurumlardır. Bilgilendirmeyi bir duyum ya da ihtimal olarak algılatan anlayışların amacı, bir kurumu temize çıkarırken diğer kurumu suçlayan bir dil geliştirmektir; aynı merkez bir sonraki aşamada temize çıkardığı kurumu başka kurumla suçlatan dil de geliştirecektir. Bilgilendirmeyi bir şehirde patlama olacakla sınırlı tuttuğumuzda, herkesin aynı tahmini yürüttüğü gerçeği de unutulmamalıdır. Terör grupları Ankara’da İstanbul’da eylem yapabilir öngörüsünde hepimiz bulunabiliriz. Bilgilendirme bir belgeye dayanır, duyumlar istihbaratın yalnızca araştırması için gereken bilgilerdir.

Paralel yapı ve PKK Terör Örgütü aynı merkeze hizmet eden terör örgütleridir. Farklı zamanlarda karşı karşıya gelmeleri alan hakimiyeti kurmaktan öteye geçmez, üst akıl üstlerinden emir aldığında aynı gövdenin birer uzuvları olur.

Ankara’da PKK Terör Örgütü’nün gerçekleştirdiği terör saldırısında kullanılan araca nerede bomba düzeneği hazırlanmıştır, o araç kimler tarafından kurban edilen teröriste teslim edilmiştir, esas araştırılması gereken odur. Terör eylemini gerçekleştiren teröristin kimlik bilgisini çıkartmanın kimseye faydası yoktur, son figüranı oraya süren hangi güçlerdir, kimler organize etmiştir esas araştırılması gereken de odur.

Devletimizin terör gruplarına karşı ayrı masalar oluşturması gerekiyor. PKK Terör Örgütü’nü ayrı, Fethullah Terör Örgütü’nü ayrı, İŞİD Terör Örgütü’nü ayrı, DHKP-C Terör Örgütü’nü ayrı masalar izlemeli ki, gerçekleştirilen operasyonlar zafiyete uğramasın; ayrı masaların olması da yeterli olmayacaktır, PKK Terör Örgütü’nün gerçekleştirdiği terör saldırısı sonrası, devletin bütün birimlerinin saldırıya kilitlenmesi, diğer terör örgütlerine nefes aldıracaktır!

Kirli sermaye terör gruplarını beslemektedir, kirli sermaye sahibi bütün işadamlarının emperyalist ülkelerle ilişkileri vardır. Terör gruplarını kendilerine ve emperyalist ülkelere hizmet ettiren de bu işadamlarıdır.

Bazı villaların altından gizli bir sermayenin çıkması da mümkündür, villa kadar yeraltında bir sığınağın ve malzemelerin de, fail-i meçhul bir cesedin de!

Önceki ve Sonraki Yazılar