1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mehmet Ali Şahin: Yargı kararları Pelsilvanya'nın onayına sunuluyor!
Mehmet Ali Şahin: Yargı kararları Pelsilvanya'nın onayına sunuluyor!

Mehmet Ali Şahin: Yargı kararları Pelsilvanya'nın onayına sunuluyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, bazı yargı kararlarının Pelsilvanya’dan onaylandığını söyledi.

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Karabük il başkanlığının danışma meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, ilk defa açıklayacağı, duyduğunda uzun süre inanmak istemediği ancak soruşturduğunda doğru olduğu kanaatine vardığı olayı paylaşmak istediğini belirtti.

Şahin, "Önemli bir holdingin başında bulunan bir kişi hakkında ceza davası var ve mahkum olmuş. Dosya, Yargıtaya gelmiş. Yargıtayda 'cemaatin imamı' diye nitelendirilen kişi, ismi bende saklı, kendisini tanıyorum, bir holdingin başına bulunan kişinin dosyası ile ilgili ne karar verilmesi gerektiği hususunu, dosyanın kısa özetiyle Pensilvanya'ya göndermiştir. Bakın, çok önemli bir şey söylüyorum arkadaşlar. Nasıl karar vermesi hususunu Pensilvanya'ya sormuştur. 'Bir savcı, hakim böyle bir şey yapabilir mi' diye sordum kendime, kafam, hafızam kabul etmedi ama araştırdığımda maalesef bunun doğru olduğu kanaatine vardım" şeklinde konuştu.

Kamuda görevli birtakım işgüzarlar olduğunu ileri süren Şahin, "Peki hoca efendi nasıl cevap vermiş? Onu da tespit ettim. Hoca efendi, 'adalet neyi gerektiriyorsa ona göre karar verdin' demiş Allah razı olsun ama oraya sempati duyan birtakım kamu görevlileri maalesef belki yaranmak için, belki başka nedenlerle bu tür yanlışlıklar yapabiliyor. Bu işin de öyle bir iş olduğunu düşünüyorum. Bir silahlı kuvvetler mensubusunuz, bir tarikatla, manevi liderle gönül bağınız olabilir, ondan dersler alabilirsiniz. Bu, normaldir ama komutanınız 'falan yere gidip bayrağı dikeceksiniz' dediğinde, siz 'ben bağlı olduğum tarikat liderine bir sorayım' diye düşünürseniz, orada disiplin olmaz. Yargıda böyle bir düşünceyle hareket edilirse o yargıda adalet tecelli eder mi? Emniyette eder mi? Maalesef yargımızda da emniyetimizde de böyle bir yapı oluştu" dedi.

Şahin, vesayetçinin üniformalı ya da cübbeli olması arasında hiçbir fark bulunmadığını kaydederek; "Vesayetçinin nutuk okuyanı ile hoca efendinin Kırık Testi kitabını okuyan arasında da fark yoktur. O Kırık Testi'yi ben de okuyorum. Hoca efendinin bana hediye ettiği kitap hala masamın üzerindedir. Bu kitabı ben de okuyorum ama herhalde bazıları tersinden okuyor. Türkiye'de başlamış olan bu fitneyi önleme konusunda hepimize ve hoca efendiye görevler düşüyor. Hocam, siz Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin ekolünü devam ettirmeye, o öğretiyi insanlara anlatmaya çalışıyorsunuz. Bediüzzaman Said Nursi de yurt dışına gidebilirdi, gitmedi. Bu ülkede eziyetler çekti, hapishanelerde kaldı. Isparta'daki Barla köyünde, o izbe evde o nüshaları yazdı, gitmedi. Sevgili hocam siz de dönün. Siz orada kalmaya devam ettiğiniz sürece o kadar çok fitne ortaya çıkartacaklar ki 'acaba orada kendisini bırakmıyorlar mı, Türkiye ile ilgili birtakım amaçları olanlar onu ve cemaatini kullanarak Türkiye'ye zarar mı vermek istiyor' diye düşüneceklerdir. Bunun önünü kesin sevgili hocam, lütfen dönün Türkiye'ye” dedi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.