1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Lamı cimi yok, KONYA'ya BAKANLIK istiyoruz!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Lamı cimi yok, KONYA'ya BAKANLIK istiyoruz!

A+A-

AK Parti Olağanüstü Kongresini tamamladıktan sonra muhtemeldir ki, kabinede de değişikliğe gidilecek gözüküyor.

Konya şehirlerden bir şehir değildir, şehirler kuran bir medeniyete sahiptir.

AK Parti’nin kuruluşundan buyana Konya AK Parti’nin kalesi olmuştur.

Politik gönül almalar istemiyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzından “Sizin Cumhurbaşkanınız var, daha ne istiyorsunuz” denilse dahi buna bizim gönlümüz razı olmaz.

Konya milletvekillerinden bakanlığa yakıştırdığımız en az üç milletvekilimiz çıkar, mevcut bakanlarla kıyaslandığında bile zihnimizde hapsettiğimiz isimlerin fazlası var, eksiği yok.

Benim zihin dünyamda koruyacağım isimlerden biri de bayan milletvekilimiz, her ne kadar Konya’dan milletvekili gösterilmesini yakıştıramasam da, bakanlığa yakıştırabileceğim bir isim.

Konya’ya bakan istiyoruz.

Israrıyız.

Görev istenmez, verilir” düşüncesine de karşıyız.

Biz, bir isim için bakanlık istemiyoruz, Konya için bir bakanlık istiyoruz.

Siyasi olarak belki yeterli bir mücadele karnesi olmamış olabilir, FETÖ’yle mücadelede de Konya ilk sırada yerini almıştır. Hiçbir ilde eksikliklerine rağmen Konya’da verilen FETÖ mücadelesi verilememiştir.

Konya bir tarım şehridir, ısrarla Konya milletvekili diyoruz, şaibeli insanları zaten biz milletvekilliğine de yakıştırmıyoruz. Tarım Bakanlığı da olabilir, Adalet Bakanlığı da olabilir, Milli Eğitim Bakanlığı da olabilir, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da olabilir, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da olabilir, Gençlik ve Spor Bakanlığı da olabilir. Hatta Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik ve Spor olarak iki ayrı bakanlığa ayrılması da gündeme alınmalıdır.

Saydığımız bakanlıkların hepsi Konya milletvekillerimize yakışır. Dışişlerine ve İçişlerine karışmayan bir talepte bulunuyoruz; bu da havayı yumuşatan bir esprimiz olsun…

Konya hiçbir zaman “Bize bakanlık verilecek mi” sorusunu hak etmiyor!

Kaldı ki, bakanların milletvekili olması da gerekmiyor. Bürokratlarımızdan biri de bakan olarak tercih edilebilir.

Yolsuzluklarla, FETÖ’yle mücadele eden bir adam aranıyorsa, sağdan da baksan, soldan da baksan bir kişi var, öyle değil mi twitçi Mustafa?

Önceki ve Sonraki Yazılar